Sršni si vyměnili roli se Žďárem

Chrudim - Jako přes kopírák, ale s opačným výsledkem. Tak dopadlo středeční přátelské utkání mezi Kutnou Horou a Žďárem nad Sázavou. Tentokrát si Sršni připsali první letošní porážku.

3.9.2009

Poslední utkání kutnohorských hokejistů v sezóně 2008/2009.Foto: Jakub Geier

Střetnutí začalo hodně zprudka! Po minutě a šestnácti vteřinách skončilo nahození Plevy za zády brankáře Malého – 0:1. Pak ovšem převzali aktivitu hry Sršni. První velkou šanci ale zazdil Chvalovský po akci Murase s Musilem. V 9. min. už Sršni vyrovnali, když Milota Florian zamířil přesně pod víko! Na aktivitu Kutné Hory dali hokejisté Žďáru zapomenout v poslední minutě první třetiny. Nejprve v čase 19:22 vyšachovali hosté obránce Sršňů, trefil se Šulc. Za dalších 26 vteřin už to bylo 1:3. Sobotka doklepl puk za Malého.

Sršni opět ve druhé třetině hýřili větší aktivitou než jejich soupeř, ovšem Kadlecovu ránu zastavilo břevno. Zato Žďár uměl trestat z brejků: V oslabení dorazil vyražený kotouč za záda Malého Havelka – 1:4. Ve 31. min. zamotal hlavu obráncům Žďáru Hemský a na Heřmanského bombu se brankář natahoval marně - 2:4. Zbylých devět minut druhé části se diváci nudili a odpočítávali čas do přestávky, aby se mohli ohřát před halou.

Ve třetí třetině se začalo často vylučovat. Mnohdy i zbytečně na obou stranách. Z hokeje toho fanoušci také moc neviděli, kromě tyče domácího Musila, šance Králíčka a páté branky Žďáru, kterou obstaral Vránek.

Kutná Hora - Žďár nad Sázavou 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Branky a asistence: 9. Florian (Muras), 31. Heřmanský (Hemský) – 2. Pleva, 20. Šulc (Kaut, Kočan), 20. Sobotka (Vránek), 28. Havelka (Bukáček), 46. Vránek (Dobiáš). Vyloučení: 8/10, bez využití. Oslabení: 0:1. Kutná Hora: Malý (30. Kalousek) – Heřmanský, Kadlec – Hemský, Beránek, Bláha – Florian, Veselý – Prachař, Králíček, Nakládal – Janata, Rozlivka – Chvalovský (21. Krpálek), Muras, Musil (Šlejtr).

Zdroj: Michal Pavlík

3.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tým žen FK Čáslav.

V dalším kole nadstavbové části si čáslavské fotbalistky s chutí zastřílely

Výstava v Dačického domě slaví Santiniho výročí.
22

OBRAZEM: Výstava v Dačického domě slaví Santiniho výročí

Štafeta Lisý, Veverková, Kounická, Trešlová doběhla na třetím místě

Zruč nad Sázavou /OBRAZEM/ – Děti z kutnohorských přípravek se zúčastnily atletických závodů ve Zruči nad Sázavou.

Čáslav - Kvůli nepříznivému počasí se letos dobročinný bazar pořádaný čáslavskou Diakonií nekonal na zahradě na Komenského náměstí, ale v hale.

V hale Bios v Kutné Hoře se konal Středočeský taneční pohár

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Krajská taneční soutěž Středočeský taneční pohár sbírá postupující na okresních úrovních. Do krajského finále, které se uskuteční 2. června v Benešově, postupují vždy maximálně dvě taneční čísla z každé kategorie.

Král: Touha po změně byla cítit ze všech stran

Střední Čechy /ROZHOVOR, ANKETA MEZI TRENÉRY/ – Šéf sportovně-technické komise středočeského hokeje Deníku přiblížil zrod nového modelu krajské ligy.