Vybojované vítězství Sršňů v prvním utkání sezony

Kutná Hora – Hokejisté SK Sršni Kutná Hora nastoupili v sobotu k prvnímu přátelskému utkání. Na domácím ledě porazili Ledeč nad Sázavou 6:4.

16.9.2012

Sršni porazili v přípravě Ledeč.Foto: sksrsni.cz

SK Sršni K. Hora – HC Ledeč n. S. 6:4 (2:0,3:3,1:1)

První přípravné utkání hrané na domácím ledě Sršni zvládli. Zdatným soupeřem jim byli hokejisté z Ledče, kteří chtěli uspět a nic nevypouštěli až do poslední minuty zápasu. Hned v úvodu nasadili vysoké tempo a vynutili si převahu. Skóre však otevřeli v páté minutě z hole Charváta Sršni. O minutu později Tvrdík samostatnou akci zakončil druhým gólem, který přinesl klid na domácí hole. Náskok z první třetiny se ukázal být rozhodující pro výsledek zápasu. Ve druhé třetině se hra přitvrdila, což vedlo k mnoha vyloučením a nárůstu skóre na obou stranách. Třetí třetina přinesla zajímavý moment v závěru, kdy o vítězi již bylo rozhodnuto. Ledečtí se rozhodli vyzkoušet power-play a snížili prohru třicet vteřin před koncem.

I když měl soupeř lepší přesilové hry a méně vyloučených, utkání prokázalo celkovou „herní pohodu" Sršňů. Zkušení osvědčení hráči navázali na dobré výkony z loňské sezony, všechny formace skórovaly a největším kladem jsou výkony mladých hráčů. Premiéru v seniorském dresu měli dva mladí brankáři. První polovinu zápasu skvěle odchytal a respekt spoluhráčů získal junior Šimon Balhám. Na druhou polovinu nastoupil loňský šampion dorostu David Jelínek, který se ničeho nezalekl a bezchybným výkonem dokázal své kvality i mezi seniory. Jako ryba ve vodě se cítil v dospělém hokeji také junior Jiří Tvrdík. Sebevědomý výkon a dvě branky v utkání nepotřebují další komentář.

Statistiky

Branky a nahrávky KH: Charvát (Meloun), Tvrdík, Tvrdík (Krejza), Meloun (Čejka), Siváček, Charvát (Siváček). Kutná Hora: Balhám, Jelínek, Čejka, Novotný, Meloun, Siváček, Krejza, Vaněk, Krištof, Charvát, Hetfleisch, Jírek, Hoyer, Jiráň, Jelínek, Pálek, Tvrdík.

Hynek Macháček

16.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Nový zvon určený pro kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře odlili v nizozemském Astenu ve středu 10. května.
43

Sbírka končí, zvon se rozezní v říjnu

KRIMI MIX: Vloupal se do restaurace

KRÁTCE: Do zahrad si přijdou zacvičit jógu i úplní začátečníci

Kutnohorsko - Přečtěte si přehled kulturních událostí v regionu!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".