VYBERTE SI REGION

Kultura

V Blues Café zahraje skupina Lua

Kutná Hora – Skupina Lua, která hraje písně z Irska i dalších oblastí ostrovů, vystoupí v úterý 4. října v kutnohorském klubu Blues Café v Jakubské ulici. V kapele působí zpěvačka Lenka Molová, akustický kytarista Vojtěch Jindra, flétnistka Helena Marková, houslistka Jitka Malczyk, basista Tadeáš Mesany a bubeník Radim Chrobok. Koncert začne v 19 hodin.

FOTO, VIDEO: Skvělý koncert Mekyho Žbirky zakončil Kulturní léto v GASK

Kutná Hora - Projekt Kulturní léto v GASK, který od května až do září přinášel na nádvoří Galerie Středočeského kraje různá hudební a divadelní představení, ve středu ukončil svým skvělým koncertem zpěvák, skladatel a kytarista Meky Žbirka.

Kutnohorský podvečer připomene skladatelku Marii Kučerovou Herbstovou

Kutná Hora – Po delší pauze se vrací cyklus pořadů Kutnohorské podvečery. Jeho další díl je naplánován na čtvrtek 6. října a bude věnovaný hudební skladatelce a pedagožce, zakladatelce žánru dětské opery a také kutnohorské rodačce, Marii Kučerové Herbstové.

Čáslavský fotoklub se poprvé představí v Kutné Hoře

Kutná Hora – Fotoklub Čáslav při Dusíkově divadle v Čáslavi bude poprvé ve své historii vystavovat v Kutné Hoře. 

Zdeněk Kříž vystaví své obrazy v galerii Kosmas

Kutná Hora - Knihkupectví & galerie Kosmas na Komenského náměstí připravila výstavu obrazů malíře Zdeňka Kříže, který žije dlouhá léta na Kutnohorsku.

Galerie GASK vystaví repliku císařské koruny a vzácnou Iluminaci

Kutná Hora - Hned dva dny budou mít možnost zájemci z řad návštěvníků Galerie Středočeského kraje obdivovat věrnou repliku Císařské koruny Svaté říše římské a vzácnou Kutnohorskou Iluminaci. V barokním refektáři jezuitské koleje budou vystaveny od úterý 27. září do středy 28. září.

Hedvika a Dominika zahrají v kostele na Gruntě

Grunta - Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě, který má ve své správě Římskokatolická farnost arciděkanství Kutná Hora, se zítra opět otevře veřejnosti. Od 19 hodin se zde uskuteční Svatováclavský koncert. Na kytaru a příčnou flétnu zahrají sestry Hedvika a Dominika. Zazní skladby od baroka po současnost. Dobrovolné vstupné z akce bude věnováno na podporu koncertu a kostela.

Kulturní léto v GASK zakončí filharmonie mladých a Meky Žbirka

Kutná Hora - Projekt Kulturní léto v GASK, který od května přinášel na nádvoří Galerie Středočeského kraje GASK v Kutné Hoře, nejrůznější hudební a divadelní programy, jde do finále. Poslední dva koncerty se uskuteční příští týden a potěší jak milovníky vážné hudby, tak fanoušky hudby populární.

Svátek jídla v Kutné Hoře: pečivo, uzeniny i molekulární kuchyně

Kutná Hora /PROGRAM/ - Do Kutné Hory se již zítra vrátí po více než dvou letech slavnost tuzemské i zahraniční gastronomie.

Cesta životem bez bariér oslaví 10. výročí benefičním koncertem

Kutná Hora - Organizace Cesta životem bez bariér, kterou vede Petra Hnátová, slaví deset let své existence. Při této příležitosti se rozhodla uspořádat benefiční koncert hudební skupiny The Tap Tap a promítnout aktualizovaný dokument o své činnosti. 

Tylova herecká škola v Kutné Hoře pokračuje, uvítá i nové zájemce

Kutná Hora - Nový krátký film Dívka s knihou, premiéry a reprízy divadelních inscenací Panství pana Norise, To je pěkné, co děláte a Tři splněná přání, letní soustředění s workshopy vedenými hercem Vladimírem Polívkou, aktivní herecká účast na TyjátrFestu, v prázdninových představeních Strašidlo cantervillské v nádvoří Vlašského dvora a v produkcích Tajemné kutnohorské pověsti ožívají. 

V evangelickém kostele chystají projekce filmů se sociální tematikou

Kutná Hora - S pravidelným měsíčním promítáním přichází Českobratrská církev evangelická Kutná Hora. V rámci projekcí se chce zaměřit na filmy se sociální tematikou.

Sedmadvacátou sezonu operních večerů otevře Pucciniho Turandot

Kutná Hora - V pořadí již sedmadvacátou sezonu operních večerů zahájí symbolicky v sedmadvacátý zářijový den v hotelu U Kata v Kutné Hoře.

FOTO: Posvícenský jarmark v Kácově přinesl soutěž pivařů i jedlíků

Kácov - Kácovský jarmark se konal 10. září 2016 v překrásné posázavské přírodě. Díky dobré práci organizátorů, ale především díky návštěvníkům, kteří se dobře bavili, to byla povedená akce „babího léta".

OBRAZEM: Na Foxfestivalu vystoupil písničkář Pekař i hudební skupina Jelen

Kutná Hora - Na plovárně v Kutné Hoře se uskutečnil v sobotu 10. září Foxfestival. Přítomní zde mohli během večera vidět brazilské tanečnice a barmanskou show. Jako hvězdy Foxfestivalu vystoupil písničkář Pekař, skupina Jelen či Lake Malawi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies