VYBERTE SI REGION

Kultura

Hvězdou varhanního festivalu bude žena, přijede ji podpořit starosta Remeše

Kutná Hora - Šestý ročník Kutnohorského varhanního festivalu se blíží a organizátoři znovu připravili velkolepý program pro milovníky vážné hudby, který se letos může pochlubit i jednou velikou vzácností. Vůbec poprvé bude hvězdou festivalu žena.

Festival Kefír přivede na Kačinu zpěvačku Janu Kirschner i akvabely

Svatý Mikuláš - Čtvrtý ročník rodinného festivalu Kefír vypukne již tento týden v sobotu. Do zahrady zámku Kačina se po roce vrátí koncerty, divadelní představení, originální atrakce i číra na hlavách bejbypankáčů každého věku.

OBRAZEM: Nádvoří jezuitské koleje patřilo opeře La Traviata

Kutná Hora -  Opera La Travita zazněla v pátek večer na nádvoří Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře v nastudování orchestru divadla F. X. Šaldy z Liberce. V hlavních rolích se představili Marie Fajtová a Aleš Briscein. 

Hvězdou Svatováclavských slavností bude Roman Dragoun

Kutná Hora – I když do Svatováclavských slavností v Kutné Hoře zbývá ještě měsíc, již teď je známo, kdo se stane hlavní hvězdou letošního programu. Bude jí Roman Dragoun, který na Palackého náměstí zahraje s kapelou Futurum.

Výstava fotografií v Sankturinovském domě ukáže krásu Šumavy

Kutná Hora – Sankturinovský dům bude od začátku září hostit výstavu fotografií, které zachycují krásu Šumavy. Výstava Příroda Šumavy a Bavorského lesa objektivem Vladimíra Koukala bude v prvním patře Sankturinovského domu slavnostně zahájena 2. září. Přístupná pak bude návštěvníkům každý den od 9 do 18 hodin až do 2. října.

Série koncertů Hudební podzim v Dačického domě přinese šanson i swing

Kutná Hora - Prostory domu Dačického budou v příštích měsících hostit sérii koncertů. Projekt s názvem Hudební podzim v Dačického domě vždy od 19 hodin nabídne posluchačům komorní koncerty různých interpretů s různými styly. 

AKTUALIZUJEME
Ilustrační foto

Opera, tanec i akce pro děti! Kutnohorsko se loučí s prázdninami

Kutnohorsko - Začal poslední kompletní týden prázdnin a města i obce chytají mnoho zábavných akcí pro ty, kteří si poslední dny volna chtějí naplno užít. I když jde většinou o akce pro děti, které se již příští týden vrátí do školních lavic, v seznamu kulturních akcí na tento týden je i zábava dospělé, která přinese divadlo, hudbu i tanec

Koncert připomene i dílo bratra Huga Hasse

Kutná Hora - Komorní letní koncert Belfiato Quintet se uskuteční tento pátek večer od 19 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře. Za dobrovolné vstupné si sem zájemci budou moci přijít poslechnout vážnou hudbu tří skladatelů.

Kinematograf bratří Čadíků přiveze filmy i živou hudbu

Kutná Hora - Do Kutné Hory se opět vrátí projekce filmů pod širým nebem v rámci akce Kinematograf bratří Čadíků. Promítání se na Palackého náměstí uskuteční v prvních srpnových dnech a tentokrát svým návštěvníkům nepřinese pouze filmy, ale i živá hudební vystoupení.

Výstava představí díla pozdních českých symbolistů

Čáslav Unikátní výstavu prací předních českých, světově proslulých grafiků s názvem „Pozdní Český symbolismus v grafické tvorbě 1. poloviny 20. století" připravují v těchto dnech v Čáslavi.

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

Ve Žlebech pořádají výstavu obrazů Soni Mrštíkové

Žleby - Výstavu obrazů Soni Mrštíkové s tématikou žlebského zámku a okolí pořádají po celé léto Obecní úřad Žleby a Místní knihovna Žleby. Výstava potrvá do konce srpna a je umístěna v Zasedací místnosti úřadu.

Kutnohorská ArcusGallery předvede obrazy Vlastimila Bareše

Kutná Hora - Vernisáží bude v pátek 22. července od 18 hodin v prostorách galerie ArcusGallery v podloubí na adrese Husova 103 zahájena výstava obrazů a faksimile kolínského výtvarníka Vlastimila Bareše nazvaná Město a krajina.

Kapela Rybičky 48 zveřejnila nový videoklip, který vznikl v Kutné Hoře

Kutná Hora – Videoklip kutnohorské skupiny Rybičky 48 k písni Chtěl jsem tím říct, který společně s písničkářem Pekařem a zpěvákem Jakubem Děkanem kapela natáčela na začátku července v Kutné Hoře, byl v neděli 17. července odpoledne zveřejněn a zaznamenal veliký úspěch.

OBRAZEM: Excelentní Vivaldianno vyprodalo nádvoří GASK

Kutná Hora – Výjimečný hudební i vizuální zážitek přineslo v pátek večer na nádvoří Galerie Středočeského kraje GASK Vivaldianno – Město zrcadel. Příběh o životě Antonia Vivaldiho vyprodanému hledišti prezentovali nejen hudebníci, ale i efektní počítačové animace i reprodukovaně známí herci a dabéři. Na pódiu se představili skvělí muzikanti v čele s houslistou Jaroslavem Svěceným a klávesistou a duchovním otcem celého projektu Michalem Dvořákem. Hudební sekvence prokládalo mluvené slovo, kterým k přítomným zprostředkovaně promlouvaly hlasy známých herců včetně Jiřího Dvořáka nebo Petra Štěpánka. Skvělé představení posluchači ocenili dlouhým aplausem ve stoje. Nechyběl ani přídavek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies