VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 16:43

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

včera 16:24

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

včera 11:06

Vinobraní na Kačině očima hygieniků: nebyl důvod k pokutám

Kutná Hora – Zjištěny byly jen méně závažné nedostatky, které se obešly bez finančních postihů – a závady byly odstraněny ještě v průběhu kontroly. S tímhle konstatováním nyní středočeští hygienici uzavřeli vyhodnocení série kontrol stánkového prodeje občerstvení, které před dvěma týdny uspořádali na Kutnohorsku. Bylo to v sobotu na akci Vinobraní na Kačině, přičemž na nádvoří zámku a v zahradách se konala i dožínková oslava.

19.9.2017

Na Lipině znovu vypukne americká občanská válka

Zbraslavice - V pořadí po sedmnácté se na konci září odehraje klasická bitva americké občanské války na bitevním poli na Lipině.

17.9.2017

OBRAZEM: Chlístovice zažily Cestu proti proudu času

Chlístovice - Trochu deštivý den doprovázel slavnost pořádanou k 580. výročí dobytí hradu Sion u Chlístovic.

16.9.2017

OBRAZEM: Na pohádkovém plese tančily panenky

Zruč nad Sázavou - Klub panenky ČR uspořádal v sobotu 16. září ve Zruči nad Sázavou Pohádkový ples, který se uskutečnil na zdejším zámku. Patronkou celého projektu je herečka Bára Štěpánová.

16.9.2017

OBRAZEM: Výročí dobytí hradu Sion si připomněli v Chlístovicích

Chlístovice - V pořadí 580. výročí dobytí hradu Sionu a popravy Jana Roháče z Dubé roku 1437 si připomněli účastníci pochodu po naučné stezce Cestou husitských hejtmanů. Akci uspořádal spolek Roháčův Sion a Obec Chlístovice.

16.9.2017

OBRAZEM: Louisiana Ranch a dětský park otevřeli v Církvici

Církvice - Ačkoliv bylo počasí typicky podzimní a sychravé, přilákala sobota do nově otevřeného dětského parku na Louisiana Ranch desítky rodin s dětmi. Právě ony se mohly vyřádit na velkém dětském hřišti s lanovou dráhou, trampolínou, fotbalovou arénou nebo na nafukovacích skákacích hradech. Pomazlit se mohly také se zvířátky, kterých je na ranči více jak dvě stě.

13.9.2017

V Čáslavi přednášela Jana Vaněčková. Připomněla Matouše Ulického

Čáslav – Jana Vaněčková přednášela na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku „Včely Čáslavské“. Přednáška byla věnována Matouši Ulickému, poslednímu čáslavskému kaplanovi podobojí, od jehož mučednické smrti 11. září uplynulo 390 let.

11.9.2017

Na Pohádkový ples dorazí Barbora Štěpánová

Zruč nad Sázavou – Pohádkový ples se uskuteční ve Zruči nad Sázavou v sobotu 16. září od 10 do 19 hodin. Děti i dospělí si prohlédnou expozici plnou panenek, medvídků, pokojíčků a dalších doplňků v podkroví zručského zámku.

10.9.2017

OBRAZEM: Kutnou Horu ovládla Kulturní invaze

Kutná Hora - Uplynulý víkend v Kutné Hoře patřil divadlu. Již ve čtvrtek začal divadelní festival Kulturní invaze představeními pražských souborů A studio Rubín a X10 v areálu bývalého pivovaru v Sedlci. Hrálo se, kromě Sedlce, i na Palackého náměstí, v zahradách Galerie Středočeského kraje i v kutnohorské synagoze. Třetí ročník festivalu vyvrcholil v sobotu v noci představením souboru Lachende Bestien na vodní scéně GASK.

10.9.2017

V Kácově se utkali jedlíci švetkových knedlíků

Kácov /FOTOGALERIE/ - Již posedmé patřilo nádvoří kácovského zámku posvícenskému jarmarku, který se koná vždy 3 neděle po kácovské pouti. OU ve spolupráci s místními hasiči, Sokolem a spolkem Kopretinka připravil kulturní program s tradičními soutěžemi pro malé i ty odrostlejší.

10.9.2017

OBRAZEM: Do Dnů evropského dědictví se zapojily i čáslavské Gripeny

Chocerady/Posázaví/Čáslav - Čáslavské Gripeny se předvedly při Dnech evropského dědictví, které proběhly 9. a 10. září v celé České republice. Pozadu tak nezůstala ani Armáda ČR a uspořádala „Den otevřených dveří“ na zámku Komorní Hrádek v Choceradech, kde vlastní školící a vzdělávací středisko.

10.9.2017

Tomáš Kočko vystoupil v Pivovárku, koncert měl spíše komorní atmosféru

Rataje nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Tomáš Kočko se svým orchestrem zavítal do Rataj nad Sázavou. Koncert začínal neobvykle brzo v podvečer, a to se možná odrazilo v počtu návštěvníků.

10.9.2017

OBRAZEM: Na Fox festivalu zazpívala Lenny

Kutná Hora - Letní sezonu ukončil na kutnohorské plovárně v sobotu 9. září Fox festival. Nechybělo vystoupení zpěvačky Lenny a skupiny Skyline.

8.9.2017

Kamarádi animovaného filmu přivítali Krysaře

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Setkání s profesorem Jiřím Bartou, režisérem filmů Krysař na motivy novely Viktora Dyka, Na půdě nebo Zaniklý svět rukavic, bylo výjimečné.

5.9.2017

Kulturní léto v GASK uzavřel koncert skupiny Olympic

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kulturní léto v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře bylo včera definitivně uzavřeno. Na nádvoří Galerie Středočeského kraje vystoupila od 18 hodin legendární česká rocková hudební skupina s názvem Olympic. Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a také bubeník a Kutnohorák Martin Vajgl odehráli téměř před sedmi sty diváky bezmála dvouhodinový koncert.

3.9.2017

OBRAZEM: Hrad Chlum na Čáslavsku ukrývá poklad!

Chlum/Čáslavsko - Chcete vidět zbytky prastarého hradu a zachovalé podzemí se studní? Vydejte se do obce Chlum nedaleko Zbýšova na Čáslavsku!

3.9.2017

Mezi garážema, festival plný hudby, se konal prví zářijovou sobotu

Čáslav /FOTOGALERIE/ - První zářijovou sobotu se uskutečnil festival Mezi garážema. Posluchači se mohli těšit na rozmanitou nabídku hudební produkce. Zahráli například Marcel Kříž, místní uskupení Death Wish Kids, To-MAR a BlazyQuarte.

3.9.2017

OBRAZEM: Sobota v Pertolticích patřila hasičům

Kutná Hora - Hasiči v Pertolticích uspořádali netradiční hasičskou soutěž O pohár Jiřího Lhotky. Na prostranství pod obecním úřadem se sjely požární sbory z Kounic, Vlastějovic, Dolní Pohledě a domácí z Pertoltic. Soutěž byla dvoukolová. 

3.9.2017

Kefír tradičně bavil spoustou atrakcí, tou největší byli Kašpárek a Bozzookas

Svatý Mikuláš /FOTOGALERIE/ – Kdo se nenechal odradit pátečním celodenním deštěm a v sobotu dorazil na pátý ročník festivalu Kefír do ohromného přírodního areálu v okolí zámku Kačina, nelitoval.

3.9.2017

OBRAZEM: Sobota ve Zdeslavicích patřila traktoriádě

Kutmná Hora - Nápad uspořádat ve Zdeslavicích závody traktorů se zrodil v hlavě dvou místních obyvatel. A jako důkaz že padl doslova na úrodnou půdu je fakt, že se čtvrtého ročníku se zúčastnilo 33 závodníku a přilákal také mnoho diváku. O rostoucí popularitě akce svědčí i závodnicí, kteří přijeli až od Plzně.

3.9.2017

OBRAZEM: Malešov se dobýval již po patnácté

Malešov - Návštěvníci této již tradiční akce mohli kromě dobývaní Malešova zhlídnout krvavé divadlo Kašpárek, vystoupení tanečnic, nebo se zaposlouchat do dobové hudby v podání skupiny Krless. Pro děti byla připravena naučná trasa plná úkolu a hádanek. A pro všechny zde byla možnost ochutnat neobvyklé občerstveni. Zakouřené fazole s bylinkami vypadaly obzvlášť lákavé.   

3.9.2017

OBRAZEM: Tradiční dožínky prožili v Červených Janovicích

Červené Janovice - Tradiční dožínky začaly v Červených Janovicích v sobotu 2. září bohoslužbou v kostele sv. Martina. po jejím skončení se přítomní vydali průvodem na místní fotbalové hřiště, kde zábava pokračovala až do večerních hodin. Součástí programu dožínek bylo také požehnání stáje a prohlídka současné i historické zemědělské techniky.

2.9.2017

OBRAZEM: Majitelé starých "simec" se sjeli na Palackého náměstí

Kutnohorsko - Již 36. sraz automobilů značky Simca se koná o tomto v kempu Marina v Týnci nad Labem. V rámci sobotní spanilé jízdy zavítali majitelé starých "simec" také do Kutné Hory, kdy se zastavili na Palackého náměstí. Zítra se pak představí také u zámku Kačina ve Svatém Mikuláši, kde se uskuteční také společné fotografování.

2.9.2017

U Podměstského rybníku nainstalovali panel připomínající život Klimenta Čermáka

Čáslav – Informační panel, připomínající život a dílo čáslavského rodáka, patriota, archeologa, numizmatika, pedagoga a muzeologa Klimenta Čermáka, byl nainstalován v parku u Podměstského rybníku.

2.9.2017

Holandští muzikanti John Slim Houtbraken zahráli v Blues Café

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Poslední prázdninový den zahráli v Blues Café John Slim Houtbraken Trio. Holandský písničkář, kytarista a hráč na foukací harmoniku John Slim za doprovodu baskytaristy Milana Schmidta a bubenika Kamila Němce zahrali skladby nejen vlastní ale i hudební díla velikánů blues Roberta Johnsona.J.J.Calea,Boba Dylana a Jimi Hendrixe.

29.8.2017

V galerii oslavili 350. výročí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V Galerii Středočeského kraje si připomněli 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje v Kutné Hoře.

27.8.2017

FOTO: Nemocní bubeníci zhatili účast několika kapel

Týnec nad Labem – Nakonec pět kapel vystoupilo v sobotu na již šestnáctém ročníku festivalu Rockový Týnec, který v areálu Ostrov pořádá sama obec. Z původně avizovaných skupin vypadly Elysium a Dargis a nakonec i dodatečně nominovaní Imseti. A úvodní Cavern nahradila partička říkající si Notor Band. Všechny omluvenky byly vystaveny na úkor bubeníků.

27.8.2017

OBRAZEM: Děti ze Zbraslavic si užily den s hasičem

Zbraslavice - Sobotní odpoledne na tréninkovém fotbalovém hřišti ve Zbraslavicích bylo věnováno dětem. Zbraslavičtí hasiči ve spolupráci s obcí připravili akci dětský den s hasičem. Na hřišti byl devítimetrový skákací hrad, vodní válec - Aquaroller, dětská překážková dráha, soutěž v kopání míče do branky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení