VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.5.2017

Tylova herecká škola se těší z dalšího úspěchu

Kutná Hora - Po úspěšném tažení na scéně Tylova divadla s představeními Panství pana Norise a To je pěkné, co děláte, se Tylova herecká škola těší z dalšího úspěchu. Tentokrát z ocenění na poli filmovém.

3.5.2017

V Čáslavi zahrála na pálení čarodějnic skupina Argema

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Již třetím rokem se sešli Čáslavané v areálu Prokopa Holého, kde oslavili pálení čarodějnic. Před zapálením hranice vystoupila v Čáslavi Dagmar Patrasová a žížala Jůlie. Ty potěšily zejména přítomné děti. Kolem osmé hodiny byla v Čáslavi zapálena hranice. Poté vystoupila hudební skupina Argema.

2.5.2017

Hlavním „tahákem“ čarodějnic byla kapela Katapult!

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Zbraslavičtí pojali letošní tradiční pálení čarodějnic ve velkém. Tentokrát použili opravdu veliké „kladivo na čarodějnice" v podobě rockové legendy Katapultu. Jelikož se jednalo se o významnou regionální akci, byly dokonce k dispozici zvláštní vlaky na akci a zpět.

1.5.2017

Třešňový sad zaplnili zamilovaní

Kaňk - V romantickém prostředí třešňového sadu pod rozhlednou Havířská bouda se za větrného, ale slunného počasí sešly páry všech generací, aby se políbily pod kvetoucími stromy. Atmosféru umocňovala romantická hudba i nádherný výhled na historické město.

1.5.2017

Červánek tradičně vystoupil první květnový den

Kutná Hora - Vystoupení 1. května na uhlířskojanovickém náměstí patří mezi tradiční akce sboru Červánek. Zde spolu, s orchestrem místní Základní umělecké školy, zazpívali a zahráli početnému publiku nejen lidovky, ale i třeba písně Proč holky pláčou a Žádné party.

30.4.2017

Kutnohorští si podruhé užívali majáles

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Po celou sobotu si Kutnohorští mohou užívat majáles, který pořádá Průvodcovská služba. Koná se na nádvoří Vlašského dvora a stejně jako v loňském roce i letos jsou na něm vítáni příchozí v čarodějnických maskách.

30.4.2017

Katapult ve Zbraslavicích: čarodějnice se přesouvají z louky na náměstí

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Nedělní koncert kapely Katapult a oslavy čarodějnic ve Zbraslavicích se z technických důvodů přesouvají z louky pod tratí na náměstí. Průvod vyjde v 18 hodin od základní školy. Katapult zahájí koncert ve 20.45 hodin.

30.4.2017

OBRAZEM: Amatérští filmaři se sešli ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Krajské kolo soutěže neprofesionální filmové tvorby se uskutečnilo v pátek a v sobotu. Jde o celostátní klání, která je vyvrcholením dění v oboru v daném roce. Posláním soutěže je přispět k rozvoji oboru formou porovnání umělecké úrovně filmů v celé České republice.

29.4.2017

OBRAZEM: Písničkář Schmitzer získal sympatie zručských posluchačů

Zruč nad Sázavou - Písničkář a herec Jiří Schmitzer vystoupil se svým kytarovým recitálem v pátek večer v koncertním sále Základní umělecké školy ve Zruči nad Sázavou. Posluchači se dobře bavili. Bylo cítit, že si umělec získal sympatie publika.

28.4.2017

Děti si užily ve školce čarodějnice o pár dní dříve

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Děti z Mateřské školy 17. listopadu v Kutné Hoře slavily čarodějnice o pár dní dříve. V teple mateřské školy si děti užily projektový den s názvem ,,Pozor děti, čarodějnice letí". Tématický den prožily v rozmanitých kostýmech čarodějnic, čarodějů a mágů. Nechyběla čarodějnická svačinka, hry s košťaty nebo strašidelnými zvířaty.

28.4.2017

Pavel Callta doplní program nového festivalu Slunovrat

Praha - Populární zpěvák a zástupce mladé generace českých písničkářů, Pavel Callta, vystoupí 24. června 2017 v Sázavě u Benešova v rámci nového hudebního festivalu Slunovrat. Úspěšný mladý zpěvák tak doplní nabitý line-up nového festivalu, který se letos zrodí v areálu rozlehlého vodáckého kempu u řeky Sázavy.

27.4.2017

OBRAZEM: Výstava v Dačického domě slaví Santiniho výročí

Kutná Hora - Santini slaví narozeniny aneb 340 let génia barokní architektury. Tak zní název výstavy, kterou otevřeli v Dačického domě v Kutné Hoře ve čtvrtek 27. dubna v 16 hodin.

27.4.2017

V hale Bios v Kutné Hoře se konal Středočeský taneční pohár

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Krajská taneční soutěž Středočeský taneční pohár sbírá postupující na okresních úrovních. Do krajského finále, které se uskuteční 2. června v Benešově, postupují vždy maximálně dvě taneční čísla z každé kategorie.

24.4.2017

FOTO: Sbírku Zvon pro Jakuba podpořil benefiční varhanní koncert

Benefiční varhanní koncert na podporu veřejné sbírky Zvon pro Jakuba se o víkendu uskutečnil v kostele svatého Jakuba v Kutné Hoře. Vystoupili na něm kutnohorský rezidentní varhaník Michal Hanuš a Viktor Darebný.

AKTUALIZOVÁNO
24.4.2017

OBRAZEM: Lorec roztančila soutěž O kutnohorský groš

Pohárová taneční soutěž O kutnohorský groš roztančila v neděli 23 dubna kutnohorský Kulturní dům Lorec. Tančilo se v několika kategoriích, včetně kategorie hobby.

23.4.2017

OBRAZEM: Kačina hostila Zámeckou pouť

Proměnlivé počasí doprovázelo nedělní Zámeckou pouť na zámku Kačina, i tak ji navštívily desítky lidí, zejména rodiny s dětmi. Tradiční velká jarní akce, která se v prostorách empírového zámku konala od 10 do 17 hodin, byla i pomyslným otevřením turistické sezóny pro nadcházející rok.

22.4.2017

V Galerii Středočeského kraje zahájili hned čtyři výstavy najednou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Hned čtyři výstavy najednou zahájili v sobotu 22. dubna odpoledne v Galerii Středočeského kraje.

22.4.2017

FOTOGALERIE: Skupina Keks zahrála v Křeseticích

Křesetice - Skupina Keks je raritou na české hudební scéně. Je schopná hrát jak na vesnické taneční zábavě, tak vyprodat Lucernu.

21.4.2017

FOTOGALERIE: Ve Zruči nad Sázavou si lidé užili Hippies zábavu

Zruč nad Sázavou - Hippies zábava se uskutečnila ve velkém sálu Hotelu Baťov ve Zruči nad Sázavou.

21.4.2017

OBRAZEM: Nové občánky přivítali v Kácově

Kácov - Nové občánky přivítali 20.dubna v Kácově.Obecní úřad připravil v zasedací místnosti malou komorní slavnost pro rodiče a hlavně nové občánky.

21.4.2017

Listování vedl Lukáš Hejlík společně s Pavlem Oubramem

Kutnohorsko - Lukáš Hejlík a Pavel Oubram pořádali první Listování v roce 2017 v čáslavské restauraci LaDus.

20.4.2017

Nikola Holanová je ve finále Miss Agro 2017!

Kutnohorsko - Nikola Holanová z Kutné Hory, kterou můžete znát jako průvodkyni stříbrným dolem na Hrádku nebo dobrovolnici kočičího útulku v Úmoníně, se dostala do finálové desítky soutěže krásy Miss Agro. Tu pořádá každoročně Česká zemědělská univerzity v Praze.

19.4.2017

Děti vyčistily alespoň malý kousek planety

Kutná Hora /FOTO/ - Děti z Mateřské školy Benešova si řekly, že vyčistí alespoň malý kousek planety.

19.4.2017

Senioři tančili na Velikonoční kavárničce

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Říkanka na velikonoční téma včera zahájila další z pravidelných kavárniček pro seniory v hotelu Zlatá Stoupa v Kutné Hoře.

19.4.2017

Poničené malby? Nikdo z graffiti scény by nic podobného neudělal, říkají umělci

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Lukáš Kladívko a Jakub Štark jsou výtvarníci, kteří v současné době pracují na výzdobě podchodu na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře. Ačkoliv neznámý vandal jejich kresby poškodil, ani jednoho to příliš z míry nevyvedlo.

18.4.2017

FOTO: Práce studentů fotografického kroužku na gymnáziu

Kutná Hora - Podívejte se na nejnovější výtvory studentů Gymnázia Jiřího Ortena, kteří dochází do fotografického kroužku.

18.4.2017

OBRAZEM: Na velikonoční prohlídky dorazily na zámek Žleby davy návštěvníků

Žleby - Velikonoční prohlídky na zámku Žleby si až do včerejšího odpoledne užívaly stovky návštěvníků. Uvnitř pohádkového zámku byl pro příchozí připraven zcela speciální prohlídkový okruh, který se pyšnil spoustou velikonočních dekorací a odkazů na ty nejstarší velikonoční zvyky.

17.4.2017

OBRAZEM: Počasí ukázalo Sedlecké pouti i svoji méně přívětivou tvář

Sedlecká pouť se naposledy roztočila v Kutné Hoře na Velikonoční pondělí. I když nebylo počasí příliš příznivé, stále přicházeli na pouť další a další návštěvníci.

16.4.2017

Lunetic slaví comeback. Megahit "Máma" zpívalo se skupinou celé publikum

Sázava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sázavský diskotékový klub Chechták hostil jednu z největších hvězd českého popu konce 90. let, skupinu Lunetic.

16.4.2017

OBRAZEM: I na Velikonoční neděli zavítaly na Sedleckou pouť davy lidí

Sedlecká pouť v Kutné Hoře pokračovala i na Velikonoční neděli. Atrakce se točily po celý den. Velká fronta byla například u oblíbených trdelníků, které si dávali někteří návštěvníci poutě i s nutellou a šlehačkou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení