VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.7.2017

Spanilá jízda veteránů měla rekordní počet účastníků

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Spanilá jízda veteránů, aneb jízda báječných lidí na báječných strojích byl název akce, která začala na náměstí Jana Žižky z Trocnova v Čáslavi a skončila na zámku v Habrech. Spanilá jízda se konala již popáté, letos s rekordním počtem účastníků.

EXKLUZIVNĚ
1.7.2017

Jolana Voldánová: Rozhodla jsem se mít o prázdninách prázdniny. Baví mě volnost

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pardubice, Praha, Nepřevázka. Tři osudová místa Jolany Voldánové (48 let), před lety známé televizní hvězdy. Jakmile zazněla před lety na ČT1 zpravodajská znělka a ona se objevila na obrazovce, mnoho diváků bylo spokojeno. Působila (a působí stále) klidným a milým dojmem. Laskavá žena, dalo by se říci. Jolana Voldánová z televize odešla. Zmizela z Prahy. Žije na malé vesničce a je spokojená.

30.6.2017

KRÁTCE: Prázdniny přivítá A-peron

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

29.6.2017

KRÁTCE: Letní kino bude znovu promítat

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

29.6.2017

OHLÉDNUTÍ: Letošnímu Stříbření počasí přálo, diváci byli nadšení

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Letošního 26. ročníku Královského stříbření Kutné Hory se zúčastnilo 4620 platících diváků, celkem se v areálu během víkendu pohybovalo přes 7000 lidí (počet včetně dětí, účinkujících, tržiště a hostů).

29.6.2017

OBRAZEM: Kapela Crystal Creek zahrála v Kutné Hoře

Kutná Hora - Koncert americké rodinné skupiny Crystal Creek ukončil první polovinu cyklu Hora plná hudby - Hudba bez hranic.

28.6.2017

OBRAZEM: Druhý večer Operního týdne patřil baroku

Kutná Hora - Pocta baroku, tak byl nazván druhý večer mezinárodního hudebního festivalu Operní týden 2017. Ačkoliv tomu odpolední déšť nenasvědčoval, počasí se nakonec umoudřilo a koncert se uskutečnil podle plánu pod širým nebem na vodní scéně Galerie Středočeského kraje. 

26.6.2017

OBRAZEM: V Čáslavi zahrála folkmetalová kapela Melissa

Čáslav - Kutnohorská folkmetalová kapela Melissa vystoupila 25. června na čáslavském Hrádku. Akci pořádal Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská" ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav.

26.6.2017

OBRAZEM: Nové Dvory hostily Vesfest 2017

Kutnohorsko - Tradiční Vesnický festival Vesfest 2017 se konal o víkendu na letním parketu Zámecké restaurace v Nových Dvorech. Na pódiu se vystřídaly kapely Neřež, Cop či Pražský estrádní disco orchestr písní a tanců.

25.6.2017

OBRAZEM: Kvůli horku přišli na promenádní koncert jen skalní příznivci

Čáslav - Sobotní podvečer patřil v tomto týdnu v Čáslavi dalšímu z letošních promenádních koncertů, pořádaných v klidném prostředí zahrady místního střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické. Na pódiu se tentokrát představila skupina Banda di Feste, dechovka pardubické konzervatoře.

25.6.2017

Osmnáctý ročník uhlířskojanovických slavností patřil dechovkám

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Sobotní odpoledne si užili hlavně příznivci dechovky. Jako první jim zahrála uhlířskojanovická kapela. Zajímavostí je, že na trubky zde hrají tři generace Květoslavů Červených. Květoslav Červený vede spolu s Miloslavou Královou i pěvecky sbor Červánek. Ten čítá přes devadesát žáků, od první do deváté třídy základní školy.

25.6.2017

OBRAZEM: Večer na stříbření řinčely meče. Nebe ozářil velký ohňostroj

Kutná Hora - První den Královského stříbření Kutné Hory 2017 vyvrcholil večerní slavností k poctě čtyř rytířských symbolů. Dvorskou svatojánskou slavnost s hudbou a tanci doplnil rytířský turnaj. Nechyběla ani ohňová show na pódiu, za kterou publikum kejklíře odměnilo bouřlivým potleskem. Na závěr celé slavnosti ozářil nebe nad jezuitskou kolejí velkolepý ohňostroj.

24.6.2017

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Kutná Hora - Odpoledne prvního dne programu Královského stříbření Kutné Hory přineslo bohatý program. Davy diváků sledovaly turnaje, ale i soudy, které se letos nesly hlavně ve znamení soubojů na meče. Kromě toho se představil i oblíbený Henzlin Žito, který opět pobavil královskou družinu i publikum.

24.6.2017

OBRAZEM: Slavnost lesního rohu trvala tři dny

Žehušice - Koncertem v zámecké jízdárně vyvrcholily pětatřicáté Slavnosti lesního rohu. Ještě předtím se však posluchači sešli v základní škole J. V. Sticha-Punta, kde hru na lesní roh předvedla Kateřina Javůrková i Petr Kozel. Klavírní doprovod měl na starosti Alexandr Starý. Svůj repertoár předvedly také děti z dětského sboru Notík.

24.6.2017

Choďte na kvalitní muziku, vzkazují členové kapely Derby

Kutnohorsko /ROZHOVOR/ - Kutnohorská kapela Derby oslaví v příštím roce již třicet let od založení. Do té doby však ještě pár měsíců zbývá a skupina rozhodně nezahálí. Třeba dnes večer bude hrát v Paběnicích. O historii a současnosti se rozpovídal kytarista kapely Pavel Jeřábek.

24.6.2017

Pocta baroku i Verdiho Macbeth. Operní týden začíná

Kutná Hora /SOUTĚŽ/ - Tradiční Operní týden je opět tu. Diváci se od 25. do 30. června mohou těšit na hudbu z období baroka, swing i operu.

24.6.2017

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory zahájil průvod

Kutná Hora - Velkým průvodem začalo v sobotu ráno Královské stříbření Kutné Hory.

24.6.2017

FOTO, VIDEO: Mladí sochaři měli dostaveníčko ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Na zámku ve Zbraslavicích se uskutečnilo již deváté kamenosochařské sympozium. Konalo se od 19. do 23. června. Mladí sochaři museli tvořit na téma Moudrost. Sochala Jindřiška Jabůrková z Akademie výtvarných umění Praha, Bára Kahudová z AVU Praha, Františka Hausdorfová ze Střední průmyslové školy kamenosochařské v Hořicích v Podkrkonoší a Martin Roháček z kamenosochařského střediska Lipnice nad Sázavou.

23.6.2017

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

23.6.2017

KRÁTCE: Festival zpestří průvod

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kutnohorska.

23.6.2017

Charlie Slavík a argentinský kytarista Daniel De Vita zahráli v Blues Café

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Dva vynikající hráči se sešli v Blues Café Kutná Hora. Hráč na foukací harmoniku Charlie Slavík a argentinský kytarista Daniel De Vita.

23.6.2017

Král Václav IV. přijede do Kutné Hory již zítra

Kutná Hora - Tradiční historická slavnost Královské stříbření Kutné Hory se vrátí zítra do Kutné Hory, a to již po šestadvacáté. Centrum dění bude stejně jako v loňském roce i letos u chrámu svaté Barbory, v zahradách Galerie Středočeského kraje a v přilehlých Vorlíčkových sadech. Bohatý program se bude konat střídavě na těchto třech hlavních scénách.

23.6.2017

OBRAZEM: Studenti Gymnázia Jiřího Ortena si přichystali pásmo poezie a písní

Kutná Hora - Na závěr školního roku si studenti Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře připravili pro veřejnost pásmo poezie, hereckých scének a písní, které nazkoušeli společně se svými vyučujícími hudební a výtvarné výchovy a dramatického kroužku.

23.6.2017

OBRAZEM: Kamenosochaři ve Zbraslavicích jdou do finále

Zbraslavice - Slavnostní vernisáž kamenosochařského sympozia se uskuteční v pátek 23. června od 14 hodin ve Zbraslavicích. V rámci doprovodného programu vystoupí šermíři, budou předvedeny svatební a společenské šaty a sochaři odprezentují svá díla.

21.6.2017

OBRAZEM: Na květinové kavárničce zahrál Stanislav Jelínek

Kutná Hora - Centrum pro zdravotně postižené a seniory uspořádalo ve středu odpoledne v hotelu Zlatá Stoupa v Kutné Hoře další kavárničku, tentokrát květinovou. Přítomným zahrál na poslední kavárničce před prázdninami k poslechu a tanci Stanislav Jelínek.

20.6.2017

OBRAZEM: Sochaři sekají plastiky z pískovce

Zbraslavice - Kamenosochařské sympozium mohou lidé do 23. června navštívitv Zámečku ve Zbraslavicích. Téma sekání plastik z pískovce je pro mladé sochaře v letošním roce „Moudrost".

20.6.2017

Barbora, Žleby i Kačina! Kutnohorsko ve filmech září

Kutnohorsko /ANKETA/ - Filmové štáby si pro natáčení filmů vybírají nejrůznější místa. Existují však zákoutí, která filmaře přitahují opakovaně. A těch není v okolí zrovna málo.

19.6.2017

František Nedvěd: Řeka Sázava je můj život

Praha - K řece Sázavě neodmyslitelně patří písně legendárního folkového zpěváka a písničkáře Františka Nedvěda. Na břehu řeky Sázavy žije již skoro 70 let. Co pro něj řeka Sázava znamená a jaké písně zazpívá a zahraje v pátek 23. června 2017 na nultém ročníku festivalu Slunovrat?

18.6.2017

OBRAZEM: Lidé si užili v Čáslavi bluegrassový festival Banjo Jamboree

Čáslav - Dvoudenní bluegrassový festival Banjo Jamboree se po roce opět vrátil do Čáslavi, kde se v lesoparku Vodranty mohli jeho návštěvníci v pátek 16. a v sobotu 17. června zaposlouchat melodií, které jsou jim tak blízké.

16.6.2017

OBRAZEM: Zazpívali si s ringstedským pěveckým sborem

Kutná Hora - Ringstedský pěvecký sbor, který byl založen v roce 1943, vystoupil v kutnohorském kostele svatého Jana Nepomuckého. Nejprve ale potěšil svým vystoupením diváky Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl. Několik písní zazpíval ringstedský sbor i s kutnohorským sborem. Koncert se uskutečnil v rámci Dnů dánské kultury, které jsou v Kutné Hoře až do středy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení