VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

23.4.2017

OBRAZEM: Kačina hostila Zámeckou pouť

Proměnlivé počasí doprovázelo nedělní Zámeckou pouť na zámku Kačina, i tak ji navštívily desítky lidí, zejména rodiny s dětmi. Tradiční velká jarní akce, která se v prostorách empírového zámku konala od 10 do 17 hodin, byla i pomyslným otevřením turistické sezóny pro nadcházející rok.

22.4.2017

V Galerii Středočeského kraje zahájili hned čtyři výstavy najednou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Hned čtyři výstavy najednou zahájili v sobotu 22. dubna odpoledne v Galerii Středočeského kraje.

22.4.2017

FOTOGALERIE: Skupina Keks zahrála v Křeseticích

Křesetice - Skupina Keks je raritou na české hudební scéně. Je schopná hrát jak na vesnické taneční zábavě, tak vyprodat Lucernu.

21.4.2017

FOTOGALERIE: Ve Zruči nad Sázavou si lidé užili Hippies zábavu

Zruč nad Sázavou - Hippies zábava se uskutečnila ve velkém sálu Hotelu Baťov ve Zruči nad Sázavou.

21.4.2017

OBRAZEM: Nové občánky přivítali v Kácově

Kácov - Nové občánky přivítali 20.dubna v Kácově.Obecní úřad připravil v zasedací místnosti malou komorní slavnost pro rodiče a hlavně nové občánky.

21.4.2017

Listování vedl Lukáš Hejlík společně s Pavlem Oubramem

Kutnohorsko - Lukáš Hejlík a Pavel Oubram pořádali první Listování v roce 2017 v čáslavské restauraci LaDus.

20.4.2017

Nikola Holanová je ve finále Miss Agro 2017!

Kutnohorsko - Nikola Holanová z Kutné Hory, kterou můžete znát jako průvodkyni stříbrným dolem na Hrádku nebo dobrovolnici kočičího útulku v Úmoníně, se dostala do finálové desítky soutěže krásy Miss Agro. Tu pořádá každoročně Česká zemědělská univerzity v Praze.

19.4.2017

Děti vyčistily alespoň malý kousek planety

Kutná Hora /FOTO/ - Děti z Mateřské školy Benešova si řekly, že vyčistí alespoň malý kousek planety.

19.4.2017

Senioři tančili na Velikonoční kavárničce

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Říkanka na velikonoční téma včera zahájila další z pravidelných kavárniček pro seniory v hotelu Zlatá Stoupa v Kutné Hoře.

19.4.2017

Poničené malby? Nikdo z graffiti scény by nic podobného neudělal, říkají umělci

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Lukáš Kladívko a Jakub Štark jsou výtvarníci, kteří v současné době pracují na výzdobě podchodu na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře. Ačkoliv neznámý vandal jejich kresby poškodil, ani jednoho to příliš z míry nevyvedlo.

18.4.2017

FOTO: Práce studentů fotografického kroužku na gymnáziu

Kutná Hora - Podívejte se na nejnovější výtvory studentů Gymnázia Jiřího Ortena, kteří dochází do fotografického kroužku.

18.4.2017

OBRAZEM: Na velikonoční prohlídky dorazily na zámek Žleby davy návštěvníků

Žleby - Velikonoční prohlídky na zámku Žleby si až do včerejšího odpoledne užívaly stovky návštěvníků. Uvnitř pohádkového zámku byl pro příchozí připraven zcela speciální prohlídkový okruh, který se pyšnil spoustou velikonočních dekorací a odkazů na ty nejstarší velikonoční zvyky.

17.4.2017

OBRAZEM: Počasí ukázalo Sedlecké pouti i svoji méně přívětivou tvář

Sedlecká pouť se naposledy roztočila v Kutné Hoře na Velikonoční pondělí. I když nebylo počasí příliš příznivé, stále přicházeli na pouť další a další návštěvníci.

16.4.2017

Lunetic slaví comeback. Megahit "Máma" zpívalo se skupinou celé publikum

Sázava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sázavský diskotékový klub Chechták hostil jednu z největších hvězd českého popu konce 90. let, skupinu Lunetic.

16.4.2017

OBRAZEM: I na Velikonoční neděli zavítaly na Sedleckou pouť davy lidí

Sedlecká pouť v Kutné Hoře pokračovala i na Velikonoční neděli. Atrakce se točily po celý den. Velká fronta byla například u oblíbených trdelníků, které si dávali někteří návštěvníci poutě i s nutellou a šlehačkou.

15.4.2017

OBRAZEM: Sedlecká pouť se roztočila i na Bílou sobotu

Na Bílou sobotu dorazily na Sedleckou pouť opět davy návštěvníků. Roztočily se všechny atrakce v areálu a ti největší odvážlivci šli i na vystřelovací kouli. Na Sedlecké pouti si příchozí procházeli stánkové městečko, které nabídlo kromě chutného občerstvení také velikonoční dekorace.

15.4.2017

OBRAZEM: Velikonoční prohlídky ve Žlebech přilákaly davy návštěvníků

Velikonoční prohlídky lákají na zámek Žleby davy návštěvníků, na které čeká zcela speciální sváteční program. Ten je zaměřený na staré velikonoční zvyky. Součástí prohlídky je i oživlá zámecká kuchyně, ve které mohou přítomní ochutnat i velikonoční speciality. 

13.4.2017

Děti si vyzkoušely, jak se slaví Velikonoce ve světě

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jak se slaví Velikonoce ve světě, si mohly první prázdninový den vyzkoušet děti v Dačického domě.

13.4.2017

V preghausu Vlašského dvora lidé nakupují velikonoční dekorace

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Velikonoční prodejní výstava rukodělných výrobků charitních středisek a přizvaných prodejců se koná v preghausu Vlašského dvora do dnešního poledne.

10.4.2017

Zahrady GASKu provoněly Velikonoce

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Mraky, trochu větru, ale sem tam i pěkné jarní sluníčko přichystalo počasí na akci v zahradách Galerie Středočeského kraje v jezuitské koleji.

9.4.2017

OBRAZEM: Zpěvák Jakub Smolík koncertoval v Sázavě

Sázava - Jakub Smolík koncertoval v sobotu v sále sázavského kina. Písničky prokládal historkami ze života, zazněly známé Blázen žárlí, Když andělé pláčou a nebo Říkej mi táto. Písničku Hallelujah věnoval Věře Špinarové.

9.4.2017

OBRAZEM: Věneček v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice - Věneček pokračovacího kurzu Taneční školy Salta Jitky a Karla Maršálkových se odehrál v Uhlířských Janovicích. Tančilo 17 párů dospělých a 15 párů dětí.

8.4.2017

Plesovou sezonu ukončila na bále čáslavských letců populární kapela Slza

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Popová kapela Slza byla tentokrát největším tahákem již šestnáctého Reprezentačního plesu 21. základny taktického letectva Čáslav, který první dubnový pátek zaplnil všechny prostory Městského společenského domu v Kolíně a již po čtvrté jej čáslavští organizátoři pořádají ve spolupráci s Aeroklubem Kolín.

7.4.2017

Výstavní síň zámečku ve Zbraslavicích se hned první den zaplnila návštěvníky

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Místní akční skupina Lípa pro venkov ve spolupráci se Zámeckým pivovarem ve Zbraslavicích každoročně pořádá prodejní Velikonoční výstavu.

7.4.2017

Režisérka filmu Lichožrouti Galina Miklínová byla hostem GASK

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Beseda s Galinou Miklínovou, režisérkou a výtvarnicí filmu Lichožrouti, se v rámci cyklu Kamarádi animovaného filmu konala včera v Galerii Středočeského kraje.

6.4.2017

FOTO: Na Hrádku vystavují Obrazy a akvarely

Výstavní sezóna byla na Hrádku zahájena ve středu 6. dubna v 17:30 hodin. Vernisáží byla zahájena výstava „Obrazy a akvarely" výtvarnice Zdeňky Marschalové.

6.4.2017

Německo - americké dvojice Joe Kučera a Jesse Ballard zahrála v Blues Café

Kutná Hora - Další hudební lahůdkou v Blues Cafe bylo vystoupení německo - americké dvojice Joe Kučera a Jesse Ballard.

5.4.2017

Vajíčkobraní: Velvarští si opět připomenou starou legendu

Velvary – Velvarští si opět připomenou starou legendu o natvrdlých vejcích a navážou na tržní tradici starobylého města. Největší zemské vajíčkové slavnosti a poctivé řemeslné velikonoční trhy se konají už tuto neděli od 9 do 16 hodin ve Velvarech.   

4.4.2017

V Domově Barbora zahájili prodejní velikonoční výstavu

Prodejní výstavu klientů Domova Barbora s velikonoční tématikou zahájili dnes ve zdejším přednáškovém sále.

3.4.2017

FOTO: Noc s Andersenem si užily i děti ve Zbraslavicích

Třináct dětí ze třetí třídy základní školy prožilo kouzelnou pohádkovou „Noc s Andersenem" ve zbraslavické knihovně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení