VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.6.2017

Druhý den se Kmochův Kolín rozepjal do dalších scén i žánrů

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hudební festival Kmochův Kolín má za sebou sobotní a muzikou nejnabitější den. Už od dopoledne na Karlově náměstí vyhrávaly orchestry základních uměleckých škol z Chotěboře, Chlumce nad Cidlinou, Němčic nad Hanou a z Chrasti, po poledni je vystřídala dechovka z družebního německého Kamenze a čekání na příchod průvodu muzikantů a mažoretek zpestřil skotský dudácký band, ovšem z Čech.

10.6.2017

OBRAZEM: Během Noci kostelů zazněla i varhanní hudba

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - V Uhlířských Janovicích mohli zájemci během Noci kostelů navštívit románsko-gotickÝ kostel svatého Jiljí, kde se dozvěděli o jeho historii a zúčastnili se mše.

10.6.2017

Kmochův Kolín má další vrchol za sebou

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční průvod všech účinkujících letošního ročníku Kmochova Kolína prošel v sobotu od druhé hodiny odpolední ulicemi města. Jeho čelo vyrazilo jako obvykle od Vodního světa a lemováno špalíry tleskajících a povzbuzujících diváků došli mažoretky a muzikanti na Karlovo náměstí, kde všechny zúčastněné přivítal starosta města Vít Rakušan, a pokračoval naplánovaný program.

10.6.2017

Noc kostelů přilákala děti i dospělé

Kolínsko/Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Hezké bylo sledovat hloučky lidí procházející se v podvečer ulicemi a mířící do kostelů, kde je vítaly otevřené dveře a kulturní program v rámci letošní Noci kostelů. Cestu do svatostánků si našly rodiny s dětmi, mladí lidé vedoucí se za ruce, skupinky seniorů, zkrátka všechny věkové kategorie. Otevřely se velké katedrály i malé kostelíky, kam mají lidé nezřídka možnost podívat se jen párkrát do roka nebo ani to ne.

10.6.2017

První festivalový den bez vstupného nepřinesl žádné problémy

Kolín – V pátek odpoledne se naplno rozjel letošní padesátý čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu Kmochův Kolín, který letos díky vstřícnosti sponzora zcela rezignoval na vybírání vstupného. Názory, že se náměstí kromě hudbymilovného publika zaplní i živly, kteří ostatním náladu zkazí, se první festivalový den nepotvrdily.

9.6.2017

Kostely se dnes v noci otevřou lidem

Kutnohorsko - Dnes večer nastane Noc kostelů, každoroční akce, při které se nejen po celé České republice otevírají svatostánky a příchozím hostům nabízejí prostor pro zamyšlení a modlitbu, ale i různorodý doprovodný program plný výstav, hudby i divadla.

8.6.2017

Zvěřinec v katedrále, kytara v kapli a pocta Zdeňku Pešánkovi

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2017 pokračoval dalšími skvělými koncerty. Piano Extravaganza svedla nejprve na pódium v chrámu svaté Barbory tři pianistky, Terezii Fialovou, Wu Qian a Aylu Bártovu a posléze vyvrcholila Saint Saënsovým Karnevalem zvířat.

8.6.2017

KRÁTCE: Zručské hudební léto odstartují Melody Makers

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

7.6.2017

Školáci i dospělí budou moci tvořit

Kutná Hora - Tvoření si vyzkouší jak děti ze základních škol, tak i dospělí.

7.6.2017

Kam vyrazit na Kutnohorsku? Přečtěte si naše tipy!

Kutnohorsko - Pokud nevíte, kam vyrazit za kulturou, nezoufejte. Máme pro vás tipy, co se děje v regionu!

6.6.2017

Hudební legenda Miroslav Jiřišta ve filmu

Kutná Hora - Videofilm studio Kutná Hora připravuje celovečerní dokument o kutnohorském kapelníkovi Miroslavu Jiřištovi. V unikátním snímku, který mapuje více jak sedmdesátiletou činnost hudebního života, nebudou chybět archivní záznamy z vystoupení jeho orchestru od šedesátých let až do současnosti. 

6.6.2017

Svátek hudby ve městě stříbra pokračuje

Kutná Hora - Svátek hudby ve městě stříbra, Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2017, pokračuje. Po nedělním zahajovacím koncertu, kterého se chopilo, s bravurou sobě vlastní, Eben Trio (Terezie Fialová, Jiří Bárta, Roman Patočka) posílené v druhé části večera o violistu Karla Untermüllera, následoval vynikající pondělní koncert, který přivedl na pódium v chrámu svaté Barbory čínskou klavíristku Wu Quian a ruského houslistu Alexandra Sitkovetského.

6.6.2017

Americký spisovatel C. D. Payne představil v Čáslavi své knihy

Čáslav - Další pořad ze série LiStOVáNí zaplnil v pondělí v podvečer prostory čáslavské restaurace LaDus v přízemí Dusíkova divadla.

4.6.2017

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora začal kvartety při svíčkách

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2017 začal v sobotu přesně tak, jak velí již desetiletá tradice – preludiem při svíčkách v kapli Božího Těla.

3.6.2017

Na zámku Kačina vlály fašistické vlajky. Filmaři tam natáčeli

Svatý Mikuláš - Fašistické vlajky a vojáky mohli spatřit lidé v tomto týdnu na zámku Kačina nedaleko Kutné Hory. Natáčel se tam film, který má prozatimní název Tankisté.

3.6.2017

Festivaly pod hvězdami? Rock i klasika, vyberte si!

Kutnohorsko - Léto je jedno z nejoblíbenějších období roku. Neodmyslitelně k němu patří akce pod širým nebem (open air), kterých je rok od roku více. Některé jsou striktně hudební, jiné se zaměřují na divadlo nebo na jídlo.

2.6.2017

Radek Banga ze skupiny Gipsy.cz na Kamenné stezce zpíval i besedoval

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žáci ze Základní školy Kamenná stezka v Kutné Hoře si v pátek dopoledne užili vystoupení i besedu zpěváka Radka Bangy ze skupiny Gipsy.cz. Hudební program s názvem Když chceš, tak to dokážeš! byl zaměřen na prevenci rizikového chování.

1.6.2017

Knižní čaroděj s jizvou se vrací. Po dvaceti letech

Nejúspěšnější kouzelník všech dob. To je Harry Potter, kterého teď připomene nakladatelství Albatros. Od 5. června bude postupně vydávat sedm slavných knih, jichž se v České republice prodaly dva miliony kusů. Novou edicí oslaví 20. výročí od vydání první knížky o čarodějnickém učni v Anglii.

1.6.2017

Legendární Alphaville poprvé letos pod širým nebem

Čtyři kapely, čtyři koncerty, jeden hudební den a jeden amfiteátr.

1.6.2017

Na prknech čáslavského divadla vystoupily mažoretky i taneční skupiny

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Akademie DDM Čáslav 2017 přilákala do Dusíkova divadla ve středu 31. května v 18 hodin velké množství diváků. Návštěvníkům akademie se představily taneční skupiny i mažoretky.

31.5.2017

Festival Slunovrat představil kompletní program s Mirem Šmajdou

Minulý týden oznámili pořadatelé hudebního festivalu Slunovrat na tiskové konferenci na lodi Captain Morgan kompletní program dvou festivalových dní nové hudební akce na Benešovsku. Jako poslední byla zveřejněna účast zpěváka Mira Šmajdy, který na festivalu na břehu řeky Sázavy, zahraje těsně před hlavními koncerty písničkářů Františka Nedvěda a Xindla X svůj akustický set.

30.5.2017

Na Palackého náměstí zahrála kytarová třída ze Základní umělecké školy Kutná Hora

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Celostátní happening základních uměleckých škol se konal v úterý 30. května od 15 hodin i na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Vystoupili tam žáci kytarové třídy Bohumíra Řepy ze Základní umělecké školy Kutná Hora.

30.5.2017

V Kutné Hoře zpívají Tylovci již od roku 1846!

Kutnohorsko - Ke každému regionu naší vlasti neodmyslitelně patří i reprezentativní pěvecký sbor. Tradice sborového zpěvu v Čechách sahá do poloviny 18. století.

29.5.2017

Okoř se šťávou přivítá Hanu Zagorovou: Moc se na diváky těším, vzkazuje

Další ročník festivalu v romantickém místě podhradí hradu Okoř startuje už v sobotu 3. června. Letos poprvé přivítá Hanu Zagorovou!

28.5.2017

FOTO: Ve Zruči nezapomněli na seniory

Zruč n. S. - V malém sále zrekonstruovaného hotelu uspořádali pro seniory májové odpoledne. K tanci i poslechu hrál a zpíval Tomáš Duspiva s dcerou Denisou. Bylo připraveno občerstvení i bohatá tombola.  

28.5.2017

OBRAZEM: Dětský den v Hlízově navštívil šaman, ale také Vikingové

Hlízov - Dětský den uspořádali v sobotu v Hlízově. Pro několik desítek dětí, které se této akce zúčastnily, připravili pořadatelé řadu stanovišť se soutěžemi, skákací hrad a dokonce trh s odměnami, které si děti mohly zakoupit za získané dolary. Při průchodu obcí se děti setkaly dokonce i se šamanem. Na konci celého odpoledne čekalo na návštěvníky překvapení v podobě Vikingů, kteří představili své zbraně a ukázali své metody boje, do nichž zapojili i nejmenší návštěvníky.

26.5.2017

FOTOGALERIE: Muzejní noc se vydařila

Čáslav - Několik desítek návštěvníků přivítalo čáslavské městské muzeum v podvečer 25. května, kdy se jeho dveře otevřely v rámci akce Muzejní noc. Pro zájemce byl připraven bohatý program ve formě informací o středověkém stolování, vaření, oblékání i mnohé další.

26.5.2017

Pohádková Barbora pobavila malé diváky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Základní škola Žižkov Kutná Hora uspořádala v zahradách GASK dnes od 8 hodin tradiční Pohádkovou Barboru.

25.5.2017

OBRAZEM: Prohlédněte si práce fotokroužku Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře

Kutná Hora - Členové fotokroužku při Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře pokračují ve své tvorbě. Tentokrát se zaměřili na přírodu i portrét.

25.5.2017

Divadlu věnují volný čas, odmění je potlesk publika

Kutnohorsko - Divadelní sdružení, ochotnické spolky. Party obětavých nadšenců, kteří obětují svůj volný čas, aby bavili ostatní, aniž by očekávali jiné ocenění, než potlesk spokojeného publika.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení