VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.5.2017

David Velešínský přednášel o hypnóze v Dačického domě

Kutná Hora - Přednáška o hypnóze s Davidem Velešínským se konala na začátku týdne v Dačického domě.

23.5.2017

Žáci základní umělecké školy vystavili své práce

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Vernisáž výstavy uměleckých děl dětí výtvarného oboru Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka se konala v pondělí 22. května ve výstavní síni na náměstí Jana Žižky z Trocnova.

22.5.2017

Uskuteční se netradiční komentované prohlídky jezuitskou kolejí

V Galerii Středočeského kraje pro letošní rok připravili novinku – netradiční komentované prohlídky jezuitskou kolejí.

22.5.2017

Jarní sérii koncertů v Křeseticích ukončil Komunál a Doga

Křesetice - Chlumecký Komunál oslavil čtvrt století na naší hudební scéně. K výročí vydal nové CD 25 ran bičem a vyrazil na tour. V Křeseticích zahrála skupina novinky a hlavně své hity jako Hrobník, 11 hodin do útoku a Kříže v poli.

22.5.2017

Galerie Středočeského kraje nabídla v rámci muzejní noci bohatý program

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Módní přehlídka, taneční sólo inspirované obrazem malířky Toyen, hudebně-taneční performance Michaal Záhory a Petra Šporcla či koncert Tara Fuki, to všechno nabídl pestrý program v rámci muzejní noci v Galerii Středočeského kraje.

22.5.2017

Ohlédnutí za víkendem: letecký den v Čáslavi přilákal desetitisíce lidí

Čáslav - Letecký den na čáslavské základně přilákal v sobotu 20. května opět davy lidí. K dynamickým ukázkám, které přímo na ploše sklidily bouřlivý potlesk publika, patřilo například vystoupení světově známé akrobatické skupiny Flying Bulls.

21.5.2017

Co se stane, když se spojí Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý?

Rataje n. S. /FOTOGALERIE/ - Co se stane, když se spoji Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý? Neskutečně skvělá muzika. O tom se mohli přesvědčit posluchači, kteří přišli do klubu Pivovárek na koncert Michal Prokop tria.

21.5.2017

FOTOGALERIE: Májová veselice ve Zbraslavicích

Zbraslavice - V myslivecké chatě se sešli obyvatelé nejen Zbraslavic na májové veselici. K tanci i poslechu zahrála Zbraslavákům i přespolním skupina Laura Slávka Rýšánka.

21.5.2017

OBRAZEM: Zbraslavičtí zvali na májovou veselici

Zbraslavice - Domy ve Zbraslavicích obcházely v sobotu dvě hudby, mládež zdobila příbytky břízkami a zvala sousedy na večerní májovou veselici.

20.5.2017

Kutnohorská muzejní noc otevřela brány stovkám zájemců

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Krásný podvečer a začátek noci s prakticky letními teplotami provázely páteční Kutnohorskou muzejní noc. Za symbolické, zvýhodněné či vůbec žádné vstupné se návštěvníkům otevřely brány muzeí, galerií a památek včetně některých, jež jsou jindy veřejnosti nepřístupné. To vše i s doprovodným programem.

18.5.2017

Tři sestry 32 Let Open Air

Skupina Tři sestry 19. - 20. 5. 2017 oslaví své 32. narozeniny na výročním koncertu „Tři sestry 32 Let Open Air" opět v pražském areálu Ledárny Braník!

18.5.2017

Richard Müller: Mám rád české pesničky

Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů. Hudební žánr písničkářství se stále rozrůstá a popularizuje, proto pořadatelé nového hudebního festivalu oslovili nejoblíbenější české písničkáře a pozvali je k táborovému ohni do magického prostředí vodáckého kempu k řece Sázavě.

17.5.2017

TyjátrFest se uskuteční již poosmnácté

Kutná Hora - Fandíte TyjátrFestu, ojedinělému letnímu uměleckému setkání s neopakovatelnou pohodovou domácí atmosférou na kutnohorském předměstí Kaňk?

17.5.2017

Fešáci odstartovali velké kulaté oslavy

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Fešáci slaví 50 let existence. A proto slaví. Oslavy budou velkolepé a už začaly. Koncertní šňůra, která vyvrcholí na konci roku, k tomu vydání trojcédéčka a knihy. Fešáci jsou doslova v jednom kole.

17.5.2017

FOTOGALERIE: Včela Čáslavská zorganizovala výlet do Kouřimi

Čáslav - Vlastivědný výlet do Kouřimi zorganizoval pro své členy, ale také pro zájemce z řad veřejnosti Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská". Cílem byl skanzen, krypta sv. Kateřiny v kostele sv. Štěpána a obrácené zvony na místní zvonici.

15.5.2017

Při dalším hudebním večeru v Blues Café zahrál slovinský muzikant Paul Batto Jr.

Kutná Hora - Slovinský muzikant Paul Batto Jr. zahrál v kutnohorském Blues Café. Na piano jej doprovodil Ondřej Kříž. Vystoupení bylo průřezem tvorby tohoto interpreta, kde se střídali autorské písně, jazzové standarty a klasické blues ovlivněné gospelem.

14.5.2017

OBRAZEM: Fandové netradiční finské hry Mölkky si dali dostaveníčko ve Zruči

Zruč nad Sázavou - Čtvrtá Jarní zlatá zručská mölkka přilákala na místní tenisové kurty celkem 28 tříčlenných družste,v která byla doplněna ještě o náhradníky. Jednalo se o turnaj v rámci Českomoravského poháru, který je nejvyšší soutěží v této hře.

14.5.2017

OBRAZEM: Maminky, babičky i prababičky slavily v Kácově Den matek

Kácov - Druhá květnová neděle, to je oslava Dne matek. I kácovský obecní úřad proto připravil ve spolupráci s místní školou na páteční podvečer pro maminky, babičky i prababičky malou oslavu v místní sokolovně.

14.5.2017

OBRAZEM: Ve Zbraslavicích se konaly Podzimní zkoušky ostatních plemen

Zbraslavice - Okresní myslivecký spolek Kutná Hora pořádá řadu zkoušek loveckých psů. V sobotu byly ve Zbraslavicích Podzimní zkoušky ostatních plemen.

14.5.2017

Maminko, vše nejlepší. Dnešek patří Svátku matek

Na dnešní den připadající Svátek matek se v Česku slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. S historií svátku matek se pojí jméno americké aktivistky Julii Ward Howeové, která v roce 1870 vyzvala ženy ke sjednocení proti válkám ve svém Provolání ke dni matek.

14.5.2017

OBRAZEM: Děti zahlédly v Kácově i Macha a Šebestovou

Kácov - Sedmý ročník Pohádkového okruhu se uskutečnil v sobotu v Kácově. Děti si užily okruh kolem zámku v délce několika stovek metrů, návštěvu sklepení i postavičky z pohádek Ať žijí duchové, O červené Karkulce, Perníková chaloupka, Mach a Šebestová nebo Pohádky z mechu a kapradí.

13.5.2017

Lidé se vydali na druhý ročník Jarního putování se svatým Jakubem

Kutnohorsko – Druhý ročník poznávacího pochodu a cyklovýletu Jarní putování se svatým Jakubem se uskutečnil v sobotu 13. května. Lidé měli jedinečnou šanci navštívit v okolí Kutné Hory i místa, která nejsou veřejnosti běžně přístupná. Startovalo se od kulturního domu v Hlízově v dopoledních hodinách. 

12.5.2017

V Kutné Hoře si užili Noc literatury

Kutná Hora - Noc literatury se uskutečnila v Kutné Hoře v pátek 12. května od 18 hodin. Osobnosti české kulturní scény předčítaly hned na čtyřech místech Kutné Hory úryvky z evropské literatury. Pozvání letos přijal Roman Zach, Ivana Chýlková, Roman Jílek a Barbora Valentová.

11.5.2017

Richard Müller vystoupí na novém festivalu Slunovrat v Sázavě u Benešova

Sázava - Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů.

11.5.2017

FOTOGALERIE: Děti z Mateřské školy Benešova 7 zazpívaly seniorům

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy Benešova 7 zpříjemnily odpoledne seniorům v Klubu důchodců v Koukolově vile. Připravily si pro ně pásmo písniček a básniček. Senioři se v průběhu jejich vystoupení k dětem přidaly a podporovali je potleskem a zpěvem.

10.5.2017

Švýcarská dechová skupina vystoupila na Palackého náměstí

Kutná Hora – Studentská kapela dechových nástrojů ze Švýcarska vystoupila dnes 10. května po 14. hodině na Palackého náměstí v Kutné Hoře.

10.5.2017

Desátý hudební festival ozvláštní videomapping

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora pod záštitou Livie Klausové a Města Kutná Hora se po roce vrací do města. V rámci jubilejního desátého ročníku se lidé mohou těšit na deset koncertů, které se uskuteční ve dnech 3. až 11. června opět v historických prostorách Kutné Hory.

9.5.2017

FOTOGALERIE: Posluchačům hráli Zdeněk Vřešťál a Lukáš Kratochvíl

Kutná Hora - Další večer v Blues Cafe patřil místní dvojici Zdeněk Vřešťál a Lukáš Kratochvíl. Posluchači měli možnost si poslechnout autorskou tvorbu těchto hudebníků. Zdeněk Vřešťál během večera zahrál nejen svoje skladby, ale i písně, které napsal pro spřízněné hudebníky.

8.5.2017

Píseň Svařák zpívali s Harlejem všichni. Muselo to být slyšet po celých Křeseticích

Křesetice /FOTOGALERIE/ – Na koncertě v Křeseticích nejprve dostala návštěvníky do varu pražská rock-crossoverová skupina CheckPoint, která představila své nové CD „KLON". Po jejím setu přišli na pódium za bouřlivého skandování zaplněné křesetické sokolovny ti, kterým patřil sobotní večer - skupina Harlej.

7.5.2017

Monika Načeva zaplnila Pivovárek

Rataje n. S. /FOTOGALERIE/ - Herečka, zpěvačka a šansoniérka Monika Načeva vystoupila v Ratajích nad Sázavou. Hudebně doprovodit ji přišel bezesporu jeden z našich nejlepších kytaristů Michal Pavlíček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení