VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.4.2017

Děti si v Miskovicích užily tradiční Noc s Andersenem

Miskovce /FOTOGALERIE/ - Knihovna v Miskovicích opět vyhlásila nejaktivnějšího čtenáře za rok 2016. "Letos jsme se zaměřily na babičky a vyhrála paní Kosinová a Divišová," řekla Dagmar Strbíková.

3.4.2017

19. ročník festivalu Okoř se bude konat 19. srpna. Vystoupí řada zpěváků a kapel

Praha - Srpnový Festival Okoř se letos bude konat už po devatenácté. Na všechny jeho příznivce čeká skvělý program. V sobotu 19. srpna v malebném areálu pod zříceninou hradu Okoř vystoupí MIG 21, Miro Žbirka, Václav Neckář, Marek Ztracený, Vypsaná fixa a No Name.

2.4.2017

OBRAZEM: Děti ve Vlastějovicích si užily karneval

Malý vodník, Superman, smrtka i vězeň se sešli na dětském maškarním karnevale ve Vlastějovicích.

1.4.2017

Téměř patnáct stovek jedlíků se vydalo na I. Kutnohorský Mini Street Food Festival

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První Kutnohorský Mini Street Food Festival na terase Vily U Varhanáře odstartoval v sobotu úderem jedenácté hodiny dopolední.

1.4.2017

OBRAZEM: Jarní řemeslný trh lákal na velikonoční výzdobu

Velikonoce jsou za dveřmi. Na nádvoří zámku v Ratajích nad Sázavou to bylo znát na každém kroku. Konal se tam jarní řemeslný trh, na kterém si návštěvníci mohli zakoupit hlavně velikonoční výzdobu.

1.4.2017

OBRAZEM: V Zámecké galerii vystavuje Hana Richterová své řezby a akvarely

Zruč nad Sázavou - Výstava nazvaná Řezby a akvarely začala v Zámecké galerii ve Zruči nad Sázavou. Své práce tam do konce června představuje výtvarnice Hana Richterová z Kutné Hory.

AKTUALIZOVÁNO
1.4.2017

SLEDUJEME ON-LINE: Ostrava dnes dává poslední sbohem Věře Špinarové

/FOTO, VIDEO/ Ve velké obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě se dnes koná poslední rozloučení s Věrou Špinarovou. Dopoledne je vyhrazeno pro veřejnost. Situaci na místě sledují také redaktoři Deníku.

29.3.2017

Výstava Kliment Čermák a ti druzí byla zahájena v čáslavské výstavní síni

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Kliment Čermák a ti druzí. To je název výstavy k 100. výročí úmrtí Klimenta Čermáka, která byla zahájena vernisáží 28. března 2017 ve výstavní síni na Žižkově náměstí.

27.3.2017

Základní umělecká škola vystavuje Sleduj Zdeňka! Světlohrátky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vernisáž výstavy Sleduj Zdeňka! Světlohrátky se uskutečnila v pondělí 27. března v 17 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
27.3.2017

Věra Špinarová zemřela. Jedinečný hlas z Ostravy utichl

Ve věku pětašedesáti let odešla do hudebního nebe Věra Špinarová, zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem.

26.3.2017

OBRAZEM: Punkové legendy rozpálily křesetickou sokolovnu

Punkové legendy, skupiny Visací zámek a SPS rozpálily o víkendu křesetickou sokolovnu. V průběhu koncertu zazněly i skladby Hořčice mi stoupá do nosu, Ruská či Známka punku a Dopravní značky.

26.3.2017

Tradiční sokolské Šibřinky se konaly v Kácově

Kácov /FOTOGALERIE/ - Tuto sobotu se v kácovské sokolovně konaly tradiční sokolské Šibřinky. A tradice je to opravdu vousatá. Vždyť první Šibřinky se zde konaly již pouhé dva roky po založení místního Sokola, 1.února 1914. Z dochovaných informací se tehdy plesu zúčastnil také říšský poslanec za Klub českých agrárníků Josef Švejk, jenž téhož dne konal zde veřejnou schůzi. Vybráno bylo celkem 328,52 korun a vydání činila 186,30 korun.

25.3.2017

OBRAZEM: Galerie Středočeského kraje zahájila novou výstavní sezonu

Galerie Středočeského kraje slavnostně zahájila novou výstavní sezonu. V rámci slavnostního zahájení se uskutečnila vernisáž výstav Josefa Hnízdila Odložený případ a Bohu k slávě, městu ku prospěchu, jež je věnována 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje. 

25.3.2017

OBRAZEM: Hasiči tančili v Ratajích

V pátek se v klubu Pivovárek v Ratajích nad Sázavou konala tradiční každoroční Hasičská Veselka. Akci pořádal místní Sbor dobrovolných hasičů a ratajský Klub Čtrnáctka. K tanci zahrálo Studio 95.

23.3.2017

Děti přivolávaly jarním tvořením sluníčko, kterého se již nemohou dočkat

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Děti z Mateřské školy Benešova v Kutné Hoře se již nemohou dočkat sluníčka, a proto si ho přivolaly. Děti si tvoření kočiček, které jsou jedním ze symbolů jara a Velikonoc, užily.

22.3.2017

Základní škola hledala Stříbrného Skřivánka

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Pěvecká soutěž s názvem Stříbrný Skřivánek se konala na Základní škole Jana Palacha v Kutné Hoře ve středu 22. března od 13 hodin.

22.3.2017

Festival Slunovrat objevil nové písničkáře

Dne 15. března 2017 se v pražském hudebním klubu Slušnej kanál konalo finále talentové soutěže písničkářů a hudebních skupin.

22.3.2017

Největší punkové legendy vystoupí v křesetické sokolovně

Křesetice - Visací zámek, hrající neuvěřitelných pětatřicet let ve stejném složení, a pražská téměř třicetiletá punková stálice SPS vyrazily na první společné turné nazvané Forever Punk Tour 2017. V sobotu 25. března od 20 hodin se představí v Křeseticích.

22.3.2017

Alois Sojka přednášel v Žehušicích o Janu Václavu Stichovi

Čáslav /FOTOGALERIE/ – „Žehušice a Jan Václav Stich" byl název přednášky magistra Aloise Sojky, která se konala v aule Gymnázia a SOŠPg Čáslav.

21.3.2017

Iva Balcarová: U rockových písní jsem na pódiu v sedmém nebi

Ivu Balcarovou z Kolína můžete znát jako zpěvačku kutnohorského orchestru KH BaND. Se zpěvem to myslí vážně, studuje u profesorky Marcely Březinové. Co nám řekla v rozhovoru?

20.3.2017

Úchvatné! V sedlecké katedrále po letech sledovali putující paprsek, který přivítal jaro

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jaro astronomicky začalo už dnes těsně před polednem. V katedrále Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v kutnohorské Sedlci se každoročně slaví rovnodennost.

20.3.2017

Jaro přivítají vynášením Morany

Rozloučení se zimou a přivítání jara neboli vynášení Morany naplánovali letos ve Školce v zahradě na středu 22. března od 15 hodin.

20.3.2017

I. Uhlířskojanovický ples roztančil o víkendu sál Kooperativy

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - První ples města Uhlířské Janovice se konal o uplynulém víkendu ve zdejším sále Kooperativy.

19.3.2017

Plesovou sezonu v Lorci ukončil Rybářský ples

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Rybářský ples uzavřel tradičně v kulturním domě Lorec v Kutné Hoře v sobotu 18. března plesovou sezonu.

19.3.2017

Ve zručském sále zahrála skupina Pepino Band

Zruč nad Sázavou - Milovníkům Šlágru zahrála v sobotu 18. března ve zručském tanečním sále skupina Pepino Band s hosty.

19.3.2017

Zbraslavická sokolovna byla v sobotu plná masek

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Dětský karneval pořádal ve zbraslavické sokolovně v sobotu 18. března sbor dobrovolných hasičů.

17.3.2017

Své šerpy si v pátek převzali maturanti Gymnázia Jiřího Ortena

Kutná Hora – Maturitní ples třídy C4A Gymnázia Jiřího Ortena se konal v kulturním domě Lorec v pátek 17. března od 19.30 hodin.

17.3.2017

Další ze série Listování se uskutečnilo v kutnohorské knihovně

Další ze série scénických čtení z cyklu Listování se uskutečnilo v Městské knihovně v Kutné Hoře. Na pořadu byla tentokrát klasika z roku 1937, kniha Ernesta Hemingwaye Mít a nemít.

17.3.2017

Haná Kátrová pořádala v Dusíkově divadle cestovatelský pořad

Čáslav - „Pobaltské republiky a Petrohrad" byl název dalšího cestovatelského pořadu Hany Kátrové v Dusíkově divadle. S organizací přednášky pomáhala kamarádka Jarmila Sejčková, však také obě dostaly od spokojených posluchačů krásné růže.

17.3.2017

GASK zahájí novou výstavní sezonu

Kutná Hora - Galerie Středočeského kraje zahájí v sobotu 25. 3. novou výstavní sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení