VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Když Velikonoce, tak nářez: Tři sestry

Kolín – Oslava Velikonoc se v posledních pěti letech nemůže v Kolíně obejít bez návštěvy populární kapely Tři sestry.

25.4.2011
SDÍLEJ:

Tři sestry v KolíněFoto: Zdeněk Hejduk

Nemohlo tomu být jinak ani letos, kdy hudební partička okolo Lou Fanánka Hagena dorazila v pátek do sálu Městského společenského domu. Tradicí v poslední době je i předkapela MZH, manažera Tří sester Mafuny. „Dá to práci se vždycky na pódiu odstřihnout od těch organizačních věcí,“ přiznal Mafuna, který je zodpovědný za koordinaci všech složek koncertu. Ten se svojí předkapelou zahájil, aby se vrátil ještě na směs největších hitů Františka Sahuly a ve své životní roli jako hrdina sesterské skladby Pijánofka. Diváků dorazilo opět několik stovek, i když méně než jiná léta a s rukama nad hlavami si zpívali už při intru Vlachova. Tradiční úvod koncertu AIDS a Věci divnej spád už přivedly fanoušky do varu, staré osvědčené pecky střídaly novější z poslední desky Lázničky i úplně nová Neházej pivo!, kterou Sestry natočily na malý výběr Z garáže. Výzva z titulu písně se několikrát objevila i na plátně, na němž se promítaly kromě aktuálních záběrů na kapelu i natočená videa. Přestávku pro Tři sestry vyplnila hudební vzpomínka na zesnulého Františka Sahulu sahající od Lidi házej kamení až po Lambádu, na něž plynule navázaly pro Sestry Sahulou napsané Sovy v mazutu už s kompletním souborem na jevišti. A pak zase další procházka hity DeDeRon, Venda, Ústav a tři mega na závěr – Mexiko, Život je takovej a Kovárna. To už měli všichni bez rozdílu pohlaví společně s Fanánkem sepjaté ruce do kosočtverce nad hlavou na spiklenecký společný pozdrav. Celý sál skandoval „ještě jednu, ještě jednu“ a dočkal se nejdříve dvou – Kovbojské a Zelené v níž Fanánek sice zpívá „ahoj, já jdu pryč,“ ale vrátil se ještě jednou – nejdříve zazněla sprostonárodní Fáma a pak definitivně poslední Modlitba pro partu s tradičním odchodem po jednom, kdy poslední hudební tóny toho večera patřily kytaristovi Zdenálovi. Následuje už jen koncert rukou zvukařů, bedňáků, barmanů a uklízečů, aby sál uvedli alespoň trochu do původního stavu. Tak zase za rok?

Zdeněk Hejduk

Místo události:
25.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Paroubek.

Navzdory vedení cerhenická ČSSD Jiřího Paroubka chce

Dopravní nehoda v Čáslavi.
5

Dopravní policisté vyšetřují dvě dopravní nehody

U Záboří nad Labem došlo ke střetu dvou vozidel

Záboří nad Labem - Ke střetu dvou osobních vozidel značky Škoda Octavia došlo v uplynulých dnech v katastru obce Záboří nad Labem. V místě tříramenné křižovatky (Svatý Mikuláš, Kobylnice a Habrkovice) došlo ke střetu dvou za sebou stojících vozidel, která hodlala na křižovatce odbočit.

KRÁTCE: Kapela Divokej Bill zahraje ve Zruči nad Sázavou

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Zastupitelé hledají řešení, jak zlegalizovat neplatnou smlouvu

Kutná Hora - Nebylo žádným tajemstvím, jaké závěry přinese zpráva kontrolního výboru o prověření veřejné zakázky na halu Klimeška, jež byla kutnohorským městským zastupitelům předložena ke schválení na jejich posledním předprázdninovém zasedání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies