VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kácově se utkali jedlíci švetkových knedlíků

Kácov /FOTOGALERIE/ - Již posedmé patřilo nádvoří kácovského zámku posvícenskému jarmarku, který se koná vždy 3 neděle po kácovské pouti. OU ve spolupráci s místními hasiči, Sokolem a spolkem Kopretinka připravil kulturní program s tradičními soutěžemi pro malé i ty odrostlejší.

10.9.2017
SDÍLEJ:

V Kácově se utkali jedlíci švestkových knedlíkůFoto: Petr Křen

Celý program odstartoval promenádní koncert Uhlířskojanovické kapely pod vedením kapelníka Červeného. Po úvodní písničce přivítala všechny přítomné starostka obce Soňa Křenová. U stánků si mohli návštěvníci zakoupit tradiční výrobky převážně domácí výroby, pivo z místního pivovaru Hubertus, pálenky z místní pálenice Kácovka, tyto dvě firmy byly také sponzory celé akce.

Dále bylo možno získat dřevěné výrobky, kozí sýry, rostlinky do zahrádky nebo si dát domácí masíčko z lorny. Jako i v předchozích letech se představila s ovocným carvingem Zuzana Hovorková. Celé dopoledne mohli také domácí kuchaři donášet do místní sokolovny štrúdly a sekané, z nichž odpoledne vybrala pětičlenná porota ty nejlepší, které byly oceněny poháry, diplomy a drobnými dárky. Pro děti připravila Kopretinka tvůrčí dílničku, malování na obličej, nebo si děti mohly zastřílet z luku.

Odpoledne pak již patřilo tradičním soutěžím. Jako první se utkali jedlíci švestkových knedlíků na čas. Pro děti bylo připraveno 12 kynutých švestkových knedlíků. Do této soutěže se zapojilo 13 dětí. Jako v předchozích 2 letech i letos vyhrál Janek Konvalina před Petrem Danišem. Pro dospěláky čekalo již 25 kedlíků.

Tato soutěž přilákala 8 jedlíků, mezi nimi i maxijedlíka Jardu Němce obhájce vítězství z několika předchozích ročníků. Letos se ale musel sklonit před výkonem místního jedlíka Radka Týce, který svým výkonem nedal nikomu dalšímu žádnou šanci. Jako třetí nakonec skončila jediná žena ve startovním poli paní Drahuška Vaculová. Odpoledne patří ale také hudbě. Martin Zeman, který zde vystupoval v předchozích letech, založil kapelu Reflex, a té patřil čas mezi soutěžemi jedlíků. Pro návštěvníky připravila paní Hovorková soutěž v loupání jablíček o nejdelší šlupku.

Kácov a pivo Hubertus i to patří již k tradicím jarmarku v podobě pití piva na čas. Pro ženy ta byl půllitr, pro muže pak tuplák. Mezi sedmi ženami byla nejrychlejší Terezka Týcová, před Renatou Fuchsovou a Alenou Konvalinovou. Na půllitr jí stačilo 9 sekund. Že má Radek Týce opravdu svůj den dokázal i soutěži pivař roku a zvítězil těsně za 9 sekund před vítězem minulých ročníků Ondrou Konvalinou (čas 10 sekund) a Jiřím Sixtou. Vítězové byli odměněni pohárem a sudem kácovského piva. Jako nejlepší štrúdl vyhodnotila komise Alice Ochová, na druhém místě Radek Týce a třetí Dana Klimperová. Nejlepší sekaná se podařila maxijedlíkovi Jardovi Němcovi, na druhém místě skončil Honza Křen a jako třetí skončila sekaná od Pepi Kolenatého.

Večer pak patřil již jen hudbě. Nejprve ve svém Cadilaku dorazil na zámecké nádvoří Elvis Presley a v rytmu rock and rolu roztančil celé nádvoří. Pak již nastoupila kapela Nervisinervy s rockovými písničkami. Nakonec museli přidávat několik písniček, protože nikomu se nechtělo odcházet. Ke zdárnému průběhu dne prospělo i krásné počasí.
Konec letošní sezony pod širým nebem zakončí za týden polední koncert U skalky.

Petr Křen

Autor: Redakce

10.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nemocnice Kutná Hora.

Prostředí v kutnohorské nemocnici pomohou vylepšit miliony

Ilustrační foto.

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáčci ze ZŠ Žižkov

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Čáslavandy začaly hrát fotbal až po přestávce

Kožušany - V dalším kole 2. fotbalové ligy žen na sebe narazily celky z obou protipólů tabulky, což favorizovalo hostující hráčky Čáslavi nad domácí Olomoucí. Utkání se hrálo za vytrvalého deště na poměrně malém hřišti v Kožušanech.

Děti v kutnohorské sokolovně zdolaly opičí dráhu

Kutná Hora - První den Týdne spolu v pohybu – Každý den v Sokole patřil dětem, seniorům a ženám všech věkových skupin. V pondělí dopoledne děti zdolávaly opičí dráhu a v podvečer měly zájemkyně o cvičení možnost vyzkoušet si různé druhy pohybových aktivit, které nabízí odbor všestrannosti kutnohorského Sokola. Protáhly se, posilovaly, krátce se seznámily s jógou a řádně se zapotily při dance aerobiku.

Novým zastupitelem a radním se stal v Čáslavi lékař Jan Spáčil

Čáslav - Jedním z bodů zářijového zastupitelstva v Čáslavi byla volba nového člena rady města a zastupitelé. Po rezignujícím členovi Josefu Špačkovi (ČSSD) se stal novým členem zastupitelstva Jan Spáčil (ČSSD).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení