VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČÁSLAV

FOTO: Hana Brzobohatá přednášela v Čáslavi o bioarcheologii

Čáslav – Bioarcheologie s podtitulem „skutečná výpověď lidských kosterních pozůstatků se stopami tělesného postižení" bylo téma přednášky Hany Brzobohaté, kterou organizoval Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská". Akce proběhla 15. listopadu ve výstavní síni na Žižkově náměstí s podporou Městské knihovny a muzea Čáslav.

Z bývalé hasičské stanice v Čáslavi bude brzy archiv

Čáslav - Je to již tři čtvrtě roku od okamžiku, kdy se čáslavský hasičský záchranný sbor přestěhoval z nevyhovujících prostor v centru města do zbrusu nové hasičské stanice. Od té doby je ta původní ale prázdná. To by se však mělo brzy změnit.

Taktický záměr Čáslavi nevyšel a odjela s prázdnou

Ústí nad Orlicí – Na hřiště lídra Divize C zavítali v sobotu fotbalisté Čáslavi, kteří nakonec prohráli v Ústí nad Orlicí 0:2.

FOTO: Vojtěch Šustek přednášel v Čáslavi o operaci Percentage

Čáslav - „První z Londýna" byl název přednášky Vojtěcha Šustka, která se konala 10. listopadu v aule Gymnázia a SOŠPg Čáslav.

OBRAZEM: V divadle se odehrál příběh o vzniku světa, rostlin, zvířat a člověka

Čáslav - V Dusíkově divadle Čáslav vystoupili v pátek 11. listopadu v 18 hodin žáci tanečního studia Art Základní umělecké školy Čáslav. Ti zpracovali a poté secvičili pod vedením Hany Neumanové a Kateřiny Strach Tiché tradiční příběh o vzniku světa, rostlin, zvířat a člověka.

OBRAZEM: Lidé si mohli na trhu koupit zimní oblečení i vykrajovátka na cukroví

Čáslav - Úterní trh v Čáslavi, který se konal 8. listopadu, přilákal davy lidí nejen z Čáslavi, ale i z celého okolí města a vesnic. Lidé procházeli mezi stánky a nakupovali nabízené zboží. Stánkaři tentokrát přivezli zimní oblečení, čepice a spoustu dekorací, které připomněly pomalu se blížící Vánoce. Lidé si ale mohli nakoupit i koření, ovoce a zeleninu. Trh v Čáslavi probíhal až do odpoledních hodin. 

Hokejový stadion je téměř hotový! Tým Čáslavi se už těší na svůj led

Čáslav – Trvalo to dlouho, než se obyvatelé Čáslavi dočkali vlastní ledové plochy. Teď se ale jejich sen stal skutečností a za necelý měsíc si zabruslí ve vlastní kryté hale. Ta stojí v areálu Vodranty poblíž zdejšího atletického stadionu a Městských lázní.

OBRAZEM: Zdeněk Sejček dostal k devadesátinám výstavu

Čáslav - Výstava k životnímu jubileu čáslavského malíře Zdeňka Sejčka byla zahájena slavnostní vernisáží v pondělí odpoledne ve výstavní síni na náměstí Jana Žižky z Trocnova v Čáslavi. Historik umění, malíř, grafik a v neposlední řadě i pedagog oslaví 2. prosince už své 90. narozeniny.

Jan Strnad: Neustoupili jsme a hráli jsme pořád dopředu

Čáslav – Hrdinou nedělního fotbalového derby v Čáslavi se stal domácí hráč Jan Strnad, který v 70. minutě poslal svůj tým do vedení. Čáslav nakonec porazila Kutnou Horu 2:1.

FOTO: Regionální derby rozhodl čáslavský Jan Strnad

Čáslav – Fotbalová divize nabídla v neděli regionální derby. Domácí Čáslav hostila Kutnou Horu B. Na podmáčeném a těžkém terénu vyhráli Čáslavští 2:1.

Divizní derby je tady. Truksa si věří, Kulhánek nečeká atraktivní zápas

Čáslav – Po dlouhé době se v soutěžním utkání střetnou A-týmy Čáslavi a Kutné Hory. V neděli od 14 hodin se fanoušci mohou těšit na divizní derby na stadionu Pod hrádkem ve sportovním areálu Vodranty.

Trenér Miroslav Kváč se stal čestným občanem Čáslavi

Čáslav - Atletický trenér Miroslav Kváč, který trénoval mimo jiné i světovou rekordmanku Jarmilu Kratochvílovou, se stal čestným občanem Čáslavi.

Vlastislav Málek: Měl jsem s panem starostou rozdílné názory na podstatné věci

Čáslav - Příčinou rezignace čáslavského místostarosty Vlastislava Málka byl jeho nesouhlas s přístupem vedení města. Sám Málek to potvrdil na pondělním zasedání zastupitelů. „Nesdílím úhel pohledu, který panuje za předsednickým stolem," uvedl jako příčinu svého odstoupení. ,,Důvodem mé rezignace jsou významné rozdíly v názoru na podstatné věci s panem starostou," dodal vzápětí.

Podvodníci se vydávali za pracovníky pojišťovny, okradli seniory o peníze

Kutnohorsko - Terčem podvodníků, kteří se vydávali za pracovníky pojišťovny, se stal starší manželský pár z Čáslavska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies