VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČÁSLAV

Protiletadlovci byli certifikováni pro bojové střelby v Polsku

Kutnohorsko - Vojáci ze strakonického 251. protiletadlového raketového oddílu absolvovali minulý týden ve spolupráci s dalšími příslušníky Armády ČR zápočtové střelby z protiletadlového systému 2K12 KUB. Certifikovali se tak na bojové střelby, jež proběhnou začátkem června na polygonu Ustka v Polské republice.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 15. do 21. května naposledy rozloučí se svými blízkými.

Penalty jsme si nezasloužili vyhrát, řekl Truksa

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi přivítali v nedělním utkání 25. kola Divize C Chrastavu vedenou Jiřím Štajnerem. Domácí nakonec zápas prohráli 2:3 po penaltovém rozstřelu.

Žlebský fotbal slaví sto let. Málem se toho ale nedožil

Žleby - V roce 1917 se zrodil fotbal ve Žlebech. Tamní hráči a funkcionáři si tuto událost připomenou v sobotu velkou slávou. Fanoušci se mohou těšit na zápas Internacionálů, ale také na souboj A-týmu ve IV. třídě.

Hroby na čáslavském hřbitově dostanou čísla

Čáslav – Všechny hroby na čáslavském hřbitově dostanou číslo. Důvod toho je prostý. K jejich očíslování dojde na základě nově platného provozního řádu. Očíslování všech hrobů v budoucnu usnadní správci hřbitova, kterým je Město Čáslav, práci. Povede mimo jiné ke zlepšení komunikace s nájemci hrobových míst.

Michal Houfek a Matěj Reichman se zúčastnili krajského kola Středoškolské odborné činnosti

Čáslav - Dva studenti třetího ročníku oboru strojírenství na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav se zúčastnili 25. dubna krajského kola Středoškolské odborné činnosti (SOČ), kde se soutěžilo v 18 oborech.

Zehubští hasiči nezahálí. Zasadili borovici a podíleli se na rekonstrukci klubovny hasičské zbrojnice

Zehuby /FOTOGALERIE/ - I když Zehuby nepatří mezi největší obce, místní hasiči se aktivně starají a zajišťují nejen kulturní vyžití spoluobčanů, ale i zvelebování své nevelké vesničky.

Jedovatý arsen povezou na čáslavskou skládku

Kutnohorsko - S demolicí malínského mostu přichází i chvíle, kdy se začne odtěžovat zemina, ve které je toxický arsen. To vyvolávalo už před demolicí malínského mostu velké debaty a mnoho občanů Kutnohorska řešilo otázku, kam se bude zemina odvážet. Nabízela se totiž nedaleká skládka v Čáslavi.

V Čáslavi se sejdou na společném pikniku, aby podpořili fair trade a lokální produkty

Čáslav - V sobotu 13. května se v Čáslavi uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů – „Férová snídaně NaZemi". Proběhne od 10:00 hodin na zahradě Diakonie (vchod z ulice Jana Karafiáta) a v případě deště v kavárně Diakonii také tam.

Kostel v Čáslavi může dostat novou fasádu

Čáslav - Kostel sv. Alžběty v Čáslavi by se mohl dočkat lepšího vzhledu. Čáslavská radnice s touto myšlenkou žádá na letošní rok příspěvek ve výši 440 tisíc korun z programu Regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury České republiky. „Navrhli jsme opravu fasády kostela," potvrdil místostarosta Čáslavi Daniel Mikš.

V areálu Střední zemědělské školy se konala soutěž Zemědělský hoper

Čáslav - Soutěž v králičím hopu s názvem Zemědělský hoper se uskutečnila v areálu Střední zemědělské školy v Čáslavi v sobotu 29. dubna od 8.30 do 19 hodin. Pro diváky byla připravena i atraktivní disciplína parkur, na které musí králík na čas překonávat nejrůznější překážky, nebo disciplína s názvem rovinná dráha.

Opilý řidič poslal kamion s vlekem do příkopu na obchvatu Čáslavi

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Velký nákladní vůz na boku a kolony aut z obou stran, které se táhly stovky metrů. Tak vypadalo úterní dopoledne na čáslavském obchvatu. Příčinou byla nehoda, u níž sehrál svou roli alkohol.

Nový trenér Čáslavi Tomáš Topol: Rád bych se dostal do play off

Čáslav /ROZHOVOR/ – Hokejový trenér Tomáš Topol není pro Kutnohorsko žádná velká neznámá. Svou hokejovou kariéru končil v Kutné Hoře a pak se nastálo přestěhoval na lavičku. Se Sršni zažil několik sezon. Nyní se vrací na Kutnohorsko, ovšem povede konkurenční Čáslav.

Jiří Žaloudek: Je příjemné být součástí něčeho tak velkého, jako bylo právě natáčení filmu Masaryk

Čáslav /ROZHOVOR/ - Jiří Žaloudek, člen Městské policie Čáslav, se věnuje již delší dobu příležitostnému hraní ve filmech. Nedávno ho mohli lidé vidět například v seriálu České televize Svět pod hlavou nebo ve filmu Masaryk. V rozhovoru se podělil o své zážitky z natáčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení