VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Neplatiči dluží městským radnicím desítky milionů

Každé město v regionu má své neplatiče a dlužníky. I Kutná Hora se s nimi opakovaně potýká. Mnohdy jsou dlužné částky tak vysoké, že po sečtení překonávají i desítky milionů korun. Města pak nastalou situaci řeší odpouštěním dluhů i vystěhováním.

Funky párty v klubu Česká 1: Top Dream Company roztančí Kutnou Horu

Kutná Hora /VIDEO/ - Funkeři Top Dream Company přenesou zmrzlé Čechy ze zimy do jara v roztančené a dobré náladě. V březnu vyjeli na klubové turné. Na koncertech hrají i čerstvou novinku So Dance. K nové písni kapela natočila klip. Stejně jako u videa Xstát se kamery a střihu ujal Adam Koller.

Parkování. Bolavé místo Kutné Hory

Parkování v centru Kutné Hory je bolavým místem už několikáté radnice. Nejenže zde obvykle není kde zaparkovat, když už se ale místo přece jen najde, řidiči zde mohou po zakoupení parkovacího lístku stát pouhou půl hodinu. Stejný lístek si musí opatřit i pro samotný průjezd městem.

Florbalisté uspěli i ve druhém divizním derby, v neděli navíc vyválčili bod

Zruč nad Sázavou – Florbalisté Kutné Hory měli na programu 19. a 20. kolo Divize. Kutnohorští hostili ve Zruči nad Sázavou v sobotu Kolín a v neděli Kobylisy.

Zdeňka Pešánka připomene galerie i hudební festival

V galerii GASK vzniká v těchto dnech socha věnovaná Pešánkovi.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Zarmoucení pozůstalí se 27. února až 5. března naposledy rozloučí se svými blízkými.

Zelenkova vila může být centrem duševního zdraví

Zelenkova vila, která stojí na Masarykově ulici v Kutné Hoře, je stále opuštěná. Nyní to ale vypadá, že by konečně mohla najít smysluplné využití. V bývalých jeslích by mělo vzniknout Centrum duševního zdraví. Kutnohorská radnice ale musí nejprve vyřešit, jestli vila nadále zůstane v majetku města a zájemcům se bude pouze pronajímat, nebo ji prodá soukromému investorovi.

Na Kaňku došlo ke střetu osobního vozidla s chodcem

Kutná Hora - Ke střetu osobního vozidla s chodcem došlo na Kaňku v úterý 28. února v podvečer. "Chodec, starší muž, byl s těžkými zraněními letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové," uvedla tisková mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková. 

Další okradená seniorka, policisté žádají o pomoc

Kutnohorsko – Kutnohorští policisté evidují další případ okradeného seniora. Došlo k němu 23. února, kdy falešná pracovnice „energetických závodů" okradla důvěřivou seniorku.

Sršni na kladenském ledě nastříleli Hvězdě sedm branek

Kladno - Kutnohorští Sršni odjeli v sobotu k utkání 24. kola Středočeské hokejové soutěže proti Hvězdě Kladno. Pro velkou marodku musel Stanislav bednář povolat ještě více juniorů, než v předešlém kole, a v sestavě téměř nezůstal kámen na kameni. Všechny formace měly neobvyklé složení, a tak bylo otázkou, jak to bude proti zkušenému soupeři fungovat.

Malínský most se uzavře 13. března v 11:30 hodin

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Oprava malínského mostu se odkládá na pondělí 13. března. „Most bude uzavřen v tento den přesně v 11.30 hodin," řekl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora. Hlavním důvodem je podle Ředitelství silnic a dálnic co největší vyhovění všem zúčastněným stranám.v

Budově u Základní školy Jana Palacha hrozí v budoucnu demolice

Budova, která se nachází u Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře, chátrá. Město Kutná Hora má do budoucna s touto budovou další záměry. „Nejprve musíme na tomto místě vyřešit pozemkové problémy," řekl starosta Kutné Hory Martin Starý. Zhruba třetina pozemku totiž patří Státnímu statku Čáslav.

Novinka! V Kutné Hoře umístí nádoby na oleje

Jedlé oleje v Kutné Hoře je doposud možné odevzdávat pouze ve sběrném dvoře v Zelenkově ulici. Od příštího měsíce se to ale změní. Tento krok je nutný.

Požár v Kutné Hoře způsobila technická závada na plynovém sporáku

Kutná Hora - Hasičské jednotky zasahovaly v kutnohorské ulici Benešova v sobotu 25. února krátce po 18. hodině. Lidé nahlásili, že z okna jednoho bytu v této ulici vychází kouř. „Jednalo se o technickou závadu na plynovém sporáku," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Situace byla naštěstí pod kontrolou, jelikož již před příjezdem hasičů byl částečně požár uhašen. „Zabránil tak rozvoji požáru," dodal Gabriel. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies