VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

OBRAZEM: Žáci se poučili o zdravé výživě

Kutná Hora - Den zdraví se konal ve čtvrtek 6. dubna na Základní škole T. G. Masaryka v Kutné Hoře. Projektový den se uskutečnil při příležitosti Mezinárodního dne zdraví.

Kutná Hora by mohla získat pozemky na Šipší

Město Kutná Hora by mohlo získat pozemky na Šipší. Na tiskové konferenci to naznačil místostarosta města Josef Viktora. Pokud by město pozemky získalo, mohla by na sídlišti vzniknout tolik potřebná parkovací místa.

Téměř patnáct stovek jedlíků se vydalo na I. Kutnohorský Mini Street Food Festival

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První Kutnohorský Mini Street Food Festival na terase Vily U Varhanáře odstartoval v sobotu úderem jedenácté hodiny dopolední.

Děti přespaly ve škole

Kutná Hora - Většina dětí z 2. C ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora si dobrovolně o něco prodloužila pobyt ve škole. Vyzkoušely si, jaké to je být ve škole večer a dokonce tu i přespat. Byla pro ně totiž připravena Andersenova noc, která se každoročně koná po celé zemi.

Dopravu z Malína zajistí od 3. dubna společnost Arriva

Autobusovou dopravu z Malína do Kutné Hory zajišťoval doteď z velké části soukromý dopravce. Od pondělí 3. dubna však všechny spoje převezme společnost Arriva.

Doprava v centru Kutné Hory by se mohla změnit

Doprava v centru Kutné Hory je problém, který řeší v pořadí už několikátá radnice. Autobusová zastávka, která je sice označena jako „centrum", je od toho skutečného vzdálená několik stovek metrů, průjezd historickým centrem je zpoplatněn, zaparkovat tu ale není kde.

Boologický monitoring radnice lidem proplatí

Lidé z Malína se dočkali! Kutnohorská radnice jim uhradí testy na přítomnost arsenu v jejich těle.

Jakub Vágner získal další pozemek na Katlově

Jakub Vágner získal na Katlově další pozemek. Po více než dvouletém vyjednávání mu kutnohorští městští zastupitelé přiklepli směnu pozemku na Katlově, který byl ve vlastnictví Města Kutná Hora, za pozemek v Sedlci, jehož majitelem je Jan Dlabal.

Česká ulice se letos dočká nového povrchu

Kutná Hora - Česká ulice v Kutné Hoře se dočká v letošním roce kompletní rekonstrukce. Ulice je po zimě a výkopových pracích, které byly provedeny již v minulém roce, ve špatném stavu.

Zámek Kačina se připravuje na návštěvnickou sezónu 2017

Letošní sezona na zámku Kačina bude doslova pohádková. Kromě prohlídek zámeckých interiérů se návštěvníci mohou těšit na netradiční „Prohlídky s duchem Rudlou" či letní „Pohádkovou Kačinu". Začátek sezony zde navíc otevírá výstava Království včel.

Kutnohorskému starostovi skočil do auta cizí pes, hledá se majitel

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Starosta Kutné Hory Martin Starý prosí veřejnost o pomoc. Při své služební cestě na jednání dozorčí rady Městských lesů a rybníků se v lokalitě na „Májovce" setkal se psem, který seděl uprostřed silnice.

Křižovatka U Podlipných zůstane 14 dní uzavřena

Kutná Hora – Frekventovaná křižovatka U Podlipných v Kutné Hoře zůstane v době od 1. do 13 dubna uzavřena.

Sídliště Šipší trápí nedostatek parkovacích míst

Obyvatelé kutnohorských sídlišť nemají dostatek míst k parkování. Pro ty, kteří bydlí na sídlišti Šipší, se situace po Velikonocích ještě zhorší. Obchodnímu domu Kaufland totiž došla trpělivost, začal stavět závory a po velikonočních svátcích je má spustit už v ostrém provozu.

OBRAZEM: Salon Meluzína se předvedl na módní přehlídce

Salon Meluzína uspořádal módní přehlídku "Meluzína TV", která se uskutečnila v sobotu večer v aule Voršilského kláštera v Kutné Hoře, Jako vždy zde bylo pořádně živo, malí i velcí, dámy i pánové, zde předváděli nejen klobouky, ale i další módní kousky. Mezi početným obecenstvem sklidila přehlídka zasloužený potlesk.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies