VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Na netradičním zimním triatlonu obsadil Kavalír s Radou shodně páté místo

Karlova Studánka – Kousek od Pradědu se o víkendu konal Jesenický zimní triatlon. Nechyběli na něm ani dva Kutnohoráci Jakub Kavalír a Jan Rada. Na trase je čekalo 8,5 kilometru na kole, 8 kilometrů na běžkách volnou technikou a nakonec 5,5 kilometru běh.

Do Kutné Hory dorazí v sobotu i mistr světa ve sportovním aerobiku Pavel Sirotek

Kutná Hora - Fit Art Aerobic&Dance pořádá v sobotu tradiční akci pro příznivce pohybu. Fit Day, jak se celá akce jmenuje, je zároveň oslavou narozenin Fit Art. Tradiční kutnohorský klub Jarmily Kolínské slaví již šesté narozeniny.

Město Kutná Hora se postará o opuštěné hroby

Na území Kutné Hory se nachází řada opuštěných hrobů, o které se nikdo nestará. Spousta z nich přitom skrývá ostatky významných kutnohorských osobností. Radnice se proto nyní rozhodla, že se o tyto hroby postará. Už kvůli tomu vznikl i seznam daných hrobů.

Kašny, pítka, brouzdaliště. Kutná Hora chce ve městě více vodních prvků

V Kutné Hoře by mohly v budoucnu přibýt nové vodní prvky. Přemýšlí se nad vodním hřištěm i nad fontánou.

Náročný týden basketbalistů Sokola Kutná Hora ukončil sezonu

Kutná Hora – Uplynulý týden ukončil letošní druholigovou sezonu basketbalistů Sokola Kutná Hora. V úterý předehráli hráči z Kutné Hory zápas se Sokolem Vyšehrad, poté odcestovali do partnerského města Tarnovské Gory na tradiční mezinárodní turnaj, aby při nedělním návratu ještě odehráli poslední zápas 2. ligy s BK Radotín.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Zarmoucení pozůstalí se 6. až 12. března naposledy rozloučí se svými blízkými.

Divoká prasata jsou přemnožená, může za to kukuřice a řepka

Divoká prasata způsobují zemědělcům každoročně značné škody. Počty kusů této lesní zvěře na mnoha místech rostou a na důsledky přemnožení si stěžují nejen zemědělci, ale i řidiči a myslivci. V Dolních Počernicích dokonce vnikl divočák na zahradu v chatové oblasti u rybníka Martiňák a majitele jedné z nemovitostí kousl do nohy.

První republika se v Kutné Hoře bude natáčet už o víkendu

Po více jak dvouletém čekání se začala natáčet druhá řada seriálu První republika.

Město Kutná Hora je v dobré finanční kondici, říká analýza

Světlo světa spatřila nová finanční analýza vypracovaná speciálně pro Kutnou Horu. Týká se možných dalších úvěrů a zadlužování města. Vyžádal si jí Finanční výbor zastupitelstva Kutné Hory.

V kutnohorské knihovně vyhlásili Nej čtenářskou babičku

Městská knihovna Kutná Hora pořádá v rámci „Března – měsíce čtenářů" každoročně spoustu akcí. V pondělí 6. března probíhal od 8.30 do 18 hodin Maraton čtení.

Cirkus Berousek je zpět ve městě, zahájí sezonu

Národní cirkus Berousek se po roce opět vrátil do Kutné Hory. Usídlil se na tradičním místě v Sedlci a zítra zde zahájí svou novou sezonu 2017.

Oblastní charita Kutná Hora byla nominována do prestižní soutěže Stejná šance

Oblastní charita Kutná Hora byla veřejností nominována do prestižní soutěže Stejná šance. Soutěž Stejná šance - Zaměstnavatel roku 2016 - je zaměřena na zaměstnavatele, kteří dávají lidem s postižením na pracovním trhu stejnou šanci.

O senior taxi je v Kutné Hoře velký zájem

O senior taxi s názvem Taxík Maxík, které funguje od poloviny ledna v Kutné Hoře, je velký zájem. Mezi nejpočetnější skupinu, která tuto službu využívá, patří senioři ve věku od 70 do 88 let.

Bude nové autobusové nádraží? Záleží na dotaci

Kutná Hora /VIZUALIZACE/ - Myšlenka přesunutí autobusového nádraží k vlakové zastávce Kutná Hora – město je stále živá. Nyní byla zpracována studie, která ukazuje, jak by dopravní terminál mohl vypadat a zejména jak by mohl dopravně fungovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies