VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Nová parkovací místa v centru? Naděje se rýsuje

Kutná Hora - Stále dokola omílané téma nedostatku parkovacích míst v centrech měst trápí také Kutnou Horu. V pořadí již několikáté vedení zdejší radnice se snaží přijít na způsob, jak v centru města zvýšit počet parkovacích možností a přitom neubrat na malebnosti starobylému jádru.

V Kutné Hoře si v červnu můžete vyzkoušet překážkový závod

Kutná Hora – Na stadionu Olympia v Kutné Hoře, v jeho spodní části, se uskuteční v sobotu 24. a v neděli 25. června vždy od 10 hodin běžecké překážkové závody. Ovšem ne atletického typu, ale toho extrémnějšího, jehož popularita se v celém světě rozrůstá.

Úterní dopoledne patřilo v hale Bios miniházené

Kutná Hora - Závěrečným turnajem ve sportovní hale Bios skončil devátý ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené, který se konal v úterý 23. května. Vítězem kategorie čtvrtých až pátých tříd se stala Základní školy Žižkov, druhé místo získala Základní škola Kamenná stezka, na třetím místě se pak umístili žáci ze Základní školy Jana Palacha.

Policie žádá veřejnost: znáte muže na fotografii?

Kutnohorsko - Policie žádá pomoc při identifikaci muže, který v době dne 17.4.2017 kolem 03:00 hod. před budovou OOP Kutná Hora v ulici Komenského nám. 6, Kutná Hora vyšrouboval ze zde zaparkovaných služebních vozidel tři kusy antén ke služebním vysílačkám, čímž způsobil Policii ČR škodu odcizením v celkové výši 1.500 korun.

Roman Schneider hraje v Sázavě už 38 let

Sázava – Tou pravou osobností okresního fotbalové přeboru na Kutnohorsku je sázavský srdcař Roman Schneider, který strávil celou svou kariéru v Kavalieru Sázava. Nyní ve svých čtyřiačtyřiceti letech hraje stabilně za B-tým.

Park pod Vlašským dvorem je otevřený veřejnosti

Kutná Hora - Park pod Vlašským dvorem již je otevřený veřejnosti. A to i přesto, že se v něm co nevidět začne znovu pracovat.

Ve Zbraslavicích se koná mistrovství světa žen v plachtění

Zbraslavice - Devátý ročník mistrovství světa žen v plachtění se letos koná v České republice a to na letišti ve Zbraslavicích. V sobotu 20. května bylo slavnostně zahájeno v kutnohorském Vlašském dvoře a pokračovalo koncertem v chrámu sv. Barbory. Soutěže se účastní 13 státu a 40 větroňů.

Zeminu, která obsahuje arsen, neskladují jako nebezpečný odpad

Čáslav – Zemina obsahující jedovatý arsen se vozí z Malína na čáslavskou skládku. Některé obyvatele Čáslavi znepokojuje, že není uložena v uzavřených kontejnerech.

Macháček: Druhé místo ze Světového poháru je pro mě nejcennější

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Devítiletý kickboxer z Kutné Hory Sebastien „Machi" Macháček přivezl o víkendu z Maďarska stříbro. Na Světovém poháru organizace Wako však neměl jednoduchou cestu za medailí. Navíc mladého borce vyřadili z jeho oblíbené disciplíny. Každopádně je naším borcem víkendu.

Část ulice Na Náměti je uzavřená, ubylo na třicet parkovacích míst

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kolem třiceti parkovacích míst ubylo na nějakou dobu v centru Kutné Hory. Část ulice na Na Náměti je totiž z důvodu rekonstrukce uzavřená. Řidiči nyní neprojedou ani nezaparkují v úseku od křižovatky s ulicí Na Lávkách a Krupičkova až po světelnou křižovatku U Podlipných.

Uskuteční se netradiční komentované prohlídky jezuitskou kolejí

V Galerii Středočeského kraje pro letošní rok připravili novinku – netradiční komentované prohlídky jezuitskou kolejí.

Jarní sérii koncertů v Křeseticích ukončil Komunál a Doga

Křesetice - Chlumecký Komunál oslavil čtvrt století na naší hudební scéně. K výročí vydal nové CD 25 ran bičem a vyrazil na tour. V Křeseticích zahrála skupina novinky a hlavně své hity jako Hrobník, 11 hodin do útoku a Kříže v poli.

Do centra Kutné Hory budou zajíždět autobusy

Kutná Hora – Doprava v centru Kutné Hory se v budoucnu změní. V současné době o tom jedná město Kutná Hora se společností ARRIVA Východní Čechy. Přímo do centra Kutné Hory by měly v budoucnu zajíždět hned dvě autobusové linky, a to v intervalu přibližně 30 minut.

Galerie Středočeského kraje nabídla v rámci muzejní noci bohatý program

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Módní přehlídka, taneční sólo inspirované obrazem malířky Toyen, hudebně-taneční performance Michaal Záhory a Petra Šporcla či koncert Tara Fuki, to všechno nabídl pestrý program v rámci muzejní noci v Galerii Středočeského kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies