VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

OBRAZEM: Děti si v kutnohorské knihovně vytvořily trolly

Kutná Hora - Další prázdninové tvořivé dílničky se konaly v Městské knihovně Kutná Hora ve středu 19. července od 9 do 16 hodin. Děti zde po celý den tvořily trolly ze špachtlí.

Zvon pro Jakuba spatří lidé již tento víkend

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ – Blíží se chvíle, na kterou mnozí netrpělivě čekají. O víkendu totiž do Kutné Hory dorazí nový zvon pro kostel sv. Jakuba. Zvon Jakub Maria se dočká slavnostního požehnání.

V konferenčním sále se setkali pracovníci z Kutné Hory i Mnichova

Kutná Hora - Setkání pracovníků dobrovolnického centra Oblastní charity Kutná Hora, dobrovolníků z Kutnohorska, členů Ackermann Gemeinde Mnichov pod vedením Dr. Kateřiny Kovačkové a dalších hostů se uskutečnilo v sobotu 15. července v konferenčním sále hotelu U Kata.

Představení Strašidlo cantervillské je zrušeno

Kutná Hora – Tylova herecká škola bohužel mění svůj letní program a zrušila představení Strašidlo cantervillské, které měla odehrát ve Vlašském dvoře hned třikrát. „Z důvodu vážné zdravotní indispozice a hospitalizace představitelky jedné z hlavních rolí musíme zrušit všechna tři představení, která byla plánovaná na poslední červencový víkend,“ řekl režisér představení Václav Veselý.

OBRAZEM: V Malešově se konaly na tvrzi středověké dny s bitvou

Malešov - O víkendu se v malešovské tvrzi konalo setkání českých a německých šermířů Malešovské Zlořečení. V jeho rámci uspořádali šermíři ukázky boje, výcviku a představení bitvy pro veřejnost. Večer se uskutečnila diskuze o paralelách dnešních politických události a událostí ve středověku. Návštěvnici si mohli také prohlédnout zrekonstruované interiéry tvrze, kde se konala výstava fotografií.

OBRAZEM: Myslivci poměřili své síly

Kluky - Na střelnici v Klukách si myslivci poměřili svoje střelecké umění. Soutěžili v disciplíně „Olympijská baterie“. Střílí se celkem 25 letících terčů.

OBRAZEM: Družstva si užila zábavu při akci Sokolské hry bez hranic

Červené Janovice - Na červenojanovickém hřišti se uskutečnila v sobotu akce Sokolské hry bez hranic. Pořadatelem je tělovýchovná a tělocvičná jednota „Horní a Dolní Sokol“. Předsedou sokola je Radek Vavřina.

OBRAZEM: Na nádvoří Vlašského dvora odehráli Noc na Karlštejně

Kutná Hora - Představení Noc na Karlštějně s písněmi Karla Svobody a Jiřího Štaidla odehráli kutnohorští herci na nádvoří Vlašského dvora v sobotu 15. července od 18 hodin.

OBRAZEM: V Červených Janovicích osedlali elektrického býka

Červené Janovice - Unikátní Sokolské hry bez hranic s podtitulem "Ani fotbal nám není cizí" se konaly na fotbalovém hřišti v Červených Janovicích od pátku 14. července do soboty 15. července. Týmy soutěžily v přenášení džberů s vodou, házení talířů na cíl, oblékání na čas, nechyběl elektrický býk, wipe-out obří koule, wipe-out bungee arena a suchý biatlon. 

OBRAZEM: Strongmani změřili své síly v Šultysově ulici

Kutná Hora - Silní muži dorazili v sobotu 15. července do Kutné Hory. Na prostranství v Šultysově ulici se divákům siláci představili od 13 hodin. 

OBRAZEM: Obří skluzavka dorazila v sobotu do Kutné Hory

Kutná Hora – Spoustu zábavy rozdávala v sobotu obří skluzavka Slide Czech. Lidé se začali klouzat ve 12 hodin a i přesto, že byly i napínavé momenty, zda nezačne pršet, se celá akce velmi vydařila. Obří skluzavka vedla z Václavského náměstí do ulice Jiřího z Poděbrad. Její délka byla přibližně 200 metrů. Kdo se ale nechtěl klouzat, zábavu si v sobotu odpoledne v Kutné Hoře našel také. Nechyběl fotokoutek, kreativní koutek pro děti nebo vodní bitva. „Jízdu na obří skluzavce jsem si užila. Natáčela jsem si ji přitom na telefon,“ řekla jedna z návštěvnic sobotní akce.

OBRAZEM: Před slavnostní popravou zahrála kapela Richenza

Kutná Hora - Nádvoří Vlašského dvora oživily tóny folkové kapely Richenza. Pětičlenné uskupení z Čáslavi hrálo od 18 hodin, poté následovala netradiční prohlídka Vlašského dvora a Muzea středověkých mučicích nástrojů. Návštěvníci si mohli jako suvenýr odnést vlastnoručně raženou minci z královské mincovny. Ve sklepeních se objevil také hledaný zloděj královského stříbra, který byl podroben výslechu a po zásluze potrestán dle Manuálu práva útrpného. 

Vláda starostů je podle většiny nesmysl

Kutnohorsko /ANKETA/ – Bývalý ministr financí Andrej Babiš by si představoval vedení města stejně, jako vedení firmy. Jak uvedl v Lidových novinách, byl by přímo volený starosta a žádní zastupitelé. Co si o nápadu bývalého ministra financí myslí činní politici jsme zjišťovali na Kutnohorsku.

Na zrcadlové bludiště láká nyní i Kutná Hora

Kutná Hora - Obyvatele z Kutnohorska těší nová kutnohorská atrakce – zrcadlové bludiště. Najdete ho u morového sloupu v Šultysově ulici. Návštěvníkům nabízí celých tři sta metrů čtverečných plných zábavy. Po vstupu příchozí nejprve pobaví zábavná křivá zrcadla, překvapením pro mnohé jsou i kaleidoskopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení