Kutná Hora - Sadská 80:73 (33:33)

Úvod utkání byl vlažný. Po dvou minutách hry svítilo skóre stále 2:2. Poté na chvíli převzali otěže hry hosté, ale přesné tříbodové pokusy domácího Loužila dostaly Sokol do vedení. První část druhé čtvrtiny měla lepší Sadská, ovšem výraznější rozdíl skóre nenahrála. Před poločasovou přestávkou si vytvořili naopak vedení Kutnohorští, jenže po chybách v rozehrávce se o něj připravili. Se sirénou ukončující první polovinu bylo skóre 33:33.

Druhý poločas otevřel přesnou trojkou kutnohorský Aufrecht. Vzápětí ten samý hráč přidal další trojku a skóre začalo narůstat ve prospěch Sokola. Poté svou bojovností zvýšil Kocourek ve 24. min. rozdíl výsledku už o 15 bodů. V průběhu třetí čtvrtiny se Sadská opět dostávala ke slovu, ale byli to právě domácí, kteří si připisovali důležité body. V poslední části hry zlepšila Sadská střelbu a pomalu snižovala skóre, které bylo šest minut před koncem už jen o 9 bodů pro domácí. Trenér Kutné Hory Aleš Dorazil si vzal time out poté, co soupeř snížil na rozdíl jediného koše tři minuty před koncem. Ale byla to Sadská která minutu a půl před koncem dokázala vyrovnat, když se za tři body trefil Malinský - 73:73. V poslední minutě však domácím vyšla střelba a Říhovský povedenými trestnými hody pojistil vítězství Kutné Hory.

"Jsou to dobré dva body," zasmál se trenér Aleš Dorazil, "soupeř hrál nepříjemnou zónovou obranu, na to máme moc mladý a nezkušený kádr. Chvíli jsme zónovou obranu zkusili a viděli jsme, že je to špatné. Bez Málka na rozehrávce je to poloviční výkon. Můžeme být rádi za dva body, ale to je vše, protože výkon nebyl optimální."

Sestava a body KH: Říhovský 28, Loužil 14, Císař 13, Kocourek 12, Prušinovský 7, Aufrecht 6, Kořínek, Buriánek. Sestava a body Sadské: Malinský 28, Špaček 17, P. Boháč 9, Haucusck 8, Mausfeld 6, Hubáček 2, Kruliš 2, Krátký, Cenpílek, J. Boháč. Trojky: 6 (Aufrecht 2, Loužil 2, Císař, Říhovský) - 3 (Malinský 2, Špaček). Fauly: 17/18. Vyloučení: 0:1. TH: 19/14 - 17/13. Čtvrtiny: 20:18, 13:15, 30:12, 17:28. Diváků: 25.