Rozhodly body Říhovského

KUTNÁ HORA/ Basketbalisté Sokola Kutná Hora potvrdili domácí neporazitelnost, když zdolali v utkání velmi dobré úrovně vedoucí družstvo krajského přeboru „áčko“ Auto Škody Mladá Boleslav. V nedělním duelu po tuhém boji zvítězili nad BK Brandýs n. L.

13.11.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Svoboda

Kutná Hora - M. Boleslav A 95:88

Basketbalisté Auto Škody přijeli do Kutné Hora v roli vysokého favorita, když dosud všechna utkání přesvědčivě vyhráli. Začátek utkání tomu nasvědčoval. Hosté hned v první minutě dvěma trojkami Matouška získali vedení 0:6. Sokolové odpověděli košem Říhovského a snížili na 2:6. Nedůsledně bráněný Jenčík zvýšil trojkou vedení hostů na 2:9. Po oddechovém čase Kutnohorští zlepšili obranu a úspěšnými střelami Vaváka a rychlými protiútoky zakončovanými Málkem strhli do do konce prvé čtvrtiny vedení na svou stranu 27:26.

Ve druhé čtvrtině zcela ovládli hru domácí, kteří neustále své vedení zvyšovali až na sedmnáct bodů do konce prvního poločasu.

Začátek druhého poločasu pokračovali domácí ve výborném výkonu svého soupeře předčili jak v obraně, tak v útoku. Ve 28. min. Kutná Hora vedla už rozdílem čtyřiadvaceti bodů 71:48.

V závěrečné části měli kutnohorští podkošoví hráči po čtyřech osobních chybách, nemohli důsledně bránit, což využil pivot hostí Jenčík ke skorování. Dvě minuty před koncem utkání musel opusti palubovku Kocourek pro pět osobních chyb, hosté využili své výškové převahy a upravili pro ně nepříznivý stav na rozdíl sedmi bodů.

Kutnohorští sehráli dosud nejlepší utkání v této sezoně a celé družstvo zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

Body K. Hory: Říhovský 25, Málek 21, Vavák 18, Kocourek 15, Aufrecht 13, Císař 2, Buriánek 1. Body M. Boleslavi: Jenčík 25, Štěpánek 16, Matoušek 15, Procházka 15, Hlaváč 5, Bártl 5, Petříček 4, Váňa 3. TH: 31/23 - 17/10. Osobní chyby: 15 - 24. Trojky: 2 (Aufrecht, Vavák) - 7. Čtvrtiny: 27:26, 24:8, 22:20, 22:34. Poločas: 51:34.

Kutná Hora - Brandýs n. L. 77:74

V nedělním utkání se projevila u domácích basketbalistů únava ze sobotního těžkého utkání a Kutnohorští soupeře také podcenili. Domácí chybovali hlavně v obraně, což dokazuje výsledek prvního poločasu. Mimořádně se dařilo Řihovskému, který za první půli zaznamenal 29 bodů. Ostatní střelecky zcela zklamali.

Druhý poločas byl opět vyrovnaný, přesto se podařilo domácím získat tři minuty před koncem desetibodové vedení 71:61, ale hrubými chybami hosté dokázali v poslední minutě vyrovnat na 74:74. V samotném závěru byl faulován Málek, který proměnil jeden trestný hod a získal vedení 75:74. V posledních sedmi sekundách hosté rozehrávali z autu, přihrávku zachytil Říhovský a přihrál Málkovi, který upravil na konečný rozdíl tří bodů. Mimořádný střelecký „koncert“ předvedl Říhovský, ostatním se nedařilo.

Body K. Hory: Říhovský 42, Kocourek 15, Vavák 8, Málek 5, Aufrecht 3, Prušinovský 2, Kubíče 2. Body Brandýsa n. L.: Šťavík 22, Chábek 21, Protivný 13, Křenek 11, Rajský 4, Černý 3. TH: 19/17 - 13/7. Osobní chyby: 17 - 23. Trojky: 2 (Říhovský 2) - 5. Čtvrtiny: 21:21, 23:23, 19:13, 14:17. Poločas: 44:44.

Sestava Kutné Hory v obou utkáních: Aufrecht, Buriánek, Císař, Kocourek, Kubíče, Málek, Pokorný, Prušinovský, Říhovský, Vavák. Utkání řídili pánové Ticháček a Laš (oba z Kolína).