Zruč nad Sázavou - Reklamou na futsal se stalo utkání 13. kola Jetbull futsal ligy mezi domácí Benagem Zruč a Tengem Brno. Zručští otočili zápas v samotném závěru při power play, když dokonce vyrovnávací branku vstřelil brankář Mario Vozár.

4.12.2010

13. kolo Jetbull futsal ligy: Benago Zruč - Tango Brno, 4. prosince 2010.Foto: Deník/Michal Pavlík

FC Benago Zruč - Tango Brno 6:5 (1:3)

První poločas byl bohatý na góly. Skóre otevřel už ve 3. minutě brněnský Vacula, který si na zadní tyči počkal na chytrou přihrávku Beleje – 0:1. Domácí ale odpověděli hned za dvě minuty. V rychlém brejku předložil Filinger balon Brožkovi a ten propálil Zrzavého – 1:1.

Balon měli častěji Zručští, ovšem šance mělo i Tango. V 10. minutě pálil těsně vedle hostující branky Filinger. Na druhé straně mířil také kousek vedle Vozárovy brány Belej. Ten samý hráč hned vzápětí sebral domácím balon a střelou za bezmocného Vozára zvýšil na 2:1 pro Tango. V 15. minutě se blýskl zručský brankář proti střele Chadzidise.

V 18. minutě měl na noze vyrovnání Oliveira, jenž po přihrávce Filingera nastřelil jen tyč. V poslední minutě první části měly oba týmy pět faulů, čehož po nedovoleném zákroku Oliveiry využil proměněnou penaltou Belej – 1:3.

Ve druhém poločase se začaly dít věci až se začátkem čtvrté desetiminutovky. Domácí začali hrát power play s brankářem Vozárem v poli, který hned v letu musel vyhlavičkovat pokus Brněnských přes celé hřiště. Ve 32. minutě získal balon ve skrumáži před bránou domácí Angellot, jenže balon za záda Zrzavého nedostal. O minutu později se už Benago radovalo: Filinger našel kolmicí Brožka, pro nějž nebyl problém přesně zakončit – 2:3.

Tlak domácích trochu přibrzdil ve 35. minutě Belej, který vrátil Tangu dvougólové vedení střelou z půlky do prázdné zručské brány – 2:4. Jenže pak palubovku ovládli červeno-černí. Střelu Oliveiry dorazil na zadní tyči číhající A. Simitči. Vyrovnání obstaral ve 38. minutě sám brankář Vozár, který si naběhl a střelou z první po zemi rozradostnil domácí tribuny – 4:4.

Benago nepřestalo hrát bez brankáře a to tento risk se mu vyplatil. Minutu a půl před koncem vypálil Filinger, balon se odrazil k Angellotovi a ten se v podobných momentech nemýlí. Obrat dokonán! To však nebylo od kolumbijského kouzelníka vše. V poslední minutě od vlastní branky vystřelil mí přes hlavu a přes celé hřiště vstřelil nádherného „angličana“ – 6:4. Utkání ještě zdramatizoval hostující Jos. Havel, ale Tango už čas na vyrovnání nemělo.

Branky a nahrávky: 5. Brožek (Filinger), 33. Brožek (Filinger), 36. A. Simitči (Oliveira), 38. Vozár (Oliveira), 39. Angellot (Filinger), 40. Angellot – 3. Vacula (Belej), 12. Belej, 20. pok. kop Belej, 35. Belej, 40. Jos. Havel (Vacula). Rozhodčí: Černý, Melničuk, Houdek. ŽK: A. Simitči, Rick, Oliveira - Belej.