Toto utkání mělo velmi netradiční úvod. K utkání totiž nepřijeli oba delegovaní rozhodčí, ale dle pravidel musí být uděláno vše proto, aby se utkání sehrálo. V tomto případě byla využito pravidlo ze soutěžních řádů, že utkání řídili zástupci obou družstev. Domácí tak narychlo sehnali jednoho místního rozhodčího a s družstvem Sokola shodou okolností přijel i s píšťalkou a potřebným vybavením M. Jon, který před tím řídil dvě utkání dorostenecké ligy v Mladé Boleslavi. Utkání tak mohlo začít.

Začátek utkání byl vcelku vyrovnaný a obě družstva se přetahovala o vedení. Až ke konci první čtvrtiny se hosté odtrhli a získali 8 bodový náskok. Hostům se dařila zejména střelba z větší vzdálenosti, 4 úspěšné trojkové pokusy z první čtvrtiny hovoří za vše. Ve druhé čtvrtině pokračovali kutnohorští hráči ve velmi dobré hře a ve 4. min. 2. období hry si domácí trenér vyžádal oddechový čas za hrozivého skóre pro domácí v poměru 22:36. Nicméně kutnohorští nepolevili a stále si udržovali slibný náskok. V poločase nakonec svítilo na tabuli skóre 35:51 pro Kutnou Horu.

Úvod do 3. čtvrtiny vyšel Sokolům bezvadně a sedmibodovou šňůrou se vyšplhalo jejich vedení na 35:58. Tento 23-ti bodový rozdíl zůstal zachován i na konci 3. období hry (50:73). V této fázi utkání padaly koše rovnoměrně na obou stranách, když v hostujícím dresu na tom měl největší podíl Ondra Říhovský, který ve 3. čtvrtině zaznamenal 16 bodů! V závěrečné čtvrtině už nedopustili kutnohorští basketbalisté žádné drama a došli si pro zasloužené a velmi důležité vítězství ze hřiště soupeře.

Kutnohorští hráči převedli jeden z nejlepších výkonů v této sezóně. Základ úspěchu tvořila zejména trojice podkošových hráčů Kocourek, Kořínek a Říhovský, kteří se jednak prosadili střelecky, ale také získali mnoho obraných i útočných doskoků. Pochvalu ovšem zaslouží celý tým, který bojoval po celé utkání. Kladem je i to, že se oproti minulým utkáním vyvarovali zbytečných ztrát balonů a celkově se dopustili méně chyb.

BK Brandýs n. L. – Sokol Kutná Hora 63:87 (19:27, 16:24, 15:22, 13:14)

Sestava a body Kutné Hory: Říhovský 29, Kocourek 14, Málek 13, Kořínek 9, Aufrecht 6, Loužil 6, Prušinovský 5, Císař 3, Pokorný 2. Statistiky Sokol Kutná Hora: trestné hody: 24/15 (62,5%), trojky: 8 (Říhovský 3, Aufrecht 2, Loužil 2, Málek 1), fauly: 19. Nejlepší střelci BK Brandýs: Chábek 25, Rajský 10, Křenek 9, Kusko 6, Šustr 6. Statistiky BK Brandýs: trestné hody: 20/11 (55%), trojky: 8, fauly: 23. Rozhodčí: Miloslav Jon (Kutná Hora) a Radek Šťavík (Brandýs n. L.).

Další sobotní výsledky KPI: AŠ Mladá Boleslav – Benešov B 96:73, Mělník – Kolín B 86:73.

Další kolo: V neděli se představí kutnohorští borci na palubovce nepříjemného družstva BK EBC Mělník, který má po sobotní výhře nad celkem BC Kolín B bilanci 4 vítězství a 7 proher.

Zdroj: Miloslav Jon