Kutná Hora – Okresní futsalový přebor Kutnohorska odstartoval v neděli odpoledne v kutnohorské hale Bios. Soutěž hraná pod Svazem futsalu ČR vyplní zimní fotbalové období. Hraje ji devět týmů a hracím dnem je vždy neděle od 17 hodin. Zápasy se hrají 2x 15 minut hrubého času. Poslední minuty každého poločasu se hrají na čistý čas. Po prvním kole se na čele tabulky usadil Krampfest Kutná Hora.

24.11.2014

1. kolo Okresního futsalového přeboru Kutnohorska, 23. listopadu 2014.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Blue Wings - Young Devils 2:2 (0:1)

Oba mladé celky nevěděly, co od sebe čekávat, a tak se hrál od začátku hodně opatrný futsal. První branka nové sezóny a historicky první trefa v Okresním futsalovém přeboru Kutnohorska padla v 11. minutě. Obstaral ji Štěpán Váňa z Young Devils a jeho tým vedl po přestávce 1:0.

Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném tempu. Vyrovnaná bitva se lámala pět minut před koncem. Daniel Marek nejprve vyrovnal na 1:1 a minutu po něm Macháček otočil skóre zápasu 2:1. Po zásluze však došlo na dělbu bodů. V poslední minutě vyrovnal na konečných 2:2 Martinek po přihrávce Antoše.

Branky a nahrávky: 25. D. Marek (Bilinkiewicz), 26. D. Macháček (Bilinkiewicz) – 11. Š. Váňa (Antoš), 30. Martinek (Antoš). Rozhodčí: Mucha – Onderka. ŽK: Lebduška – Dejmal, Fuksa, Martinek.
Blue Wings: Neprášek – Fuxa, Lebduška, Kokeš, Ronovský, Havránek, Bilinkiewicz, Šafařík, Marek, Richard, D. Macháček.
Young Devils: Jeřábek – Koriťák, Dejmal, Moravec, Antoš, Kulich, Fuksa, Sochr, Váňa, Martinek.

N. P. C. Kutná Hora - Ultimate Team 3:2 (2:1)

Zkušení hráči z N. P. C. doplnili nováčkové z tohoto početného klubu a už v 8. minutě vedli 1:0 po brance Jeřábka. Do přestávky padly ještě branky na obou stranách. Za N. P. C. se radoval nový hráč O. Vojtíšek a za Ultimate Team O. Macháček – 2:1.

Krátce po přestávce si Ultimate Team dal vlastní branku, jenže čtyři minuty před koncem vykřesal naději pro svůj tým Jarkuliš, který snížil opět na rozdíle jedné branky. Hubené vítězství si však hráči N. P. C. pohlídali – 3:2.

Branky a nahrávky: 8. Jeřábek (Lagron), 11. O. Vojtíšek (Biroš), 18. vlastní – 11. O. Macháček (Jirků), 26. Jarkuliš (Jirků). Rozhodčí: Mucha – Onderka. ŽK: Biroš (NPC).
N. P. C. KH: Cink – Lagron, Zajíc, Biroš, Jeřábek, Kraus, Šimůnek, O. Vojtíšek, F. Kalfiřt.
Ultimate Team: Hanzl – Kulhánek, Jungwirth, O. Macháček, Vácha, Nekola, Jan Štefl, Jirků, Jarkuliš.

Ganamos - FSK Malešov 2:1 (0:1)

Sestava kolaFutsalisté Ganamos se ve svém kádr opřeli o zkušenou čtveřici hráčů Špírek, Churavý, J. Špitálník a T. Vojtíšek. Malešovský tým poskládal devítku hráčů z řad vlastních fotbalistů posílených o Martina Frejlacha. I třetí zápas 1. kola byl velice vyrovnaný. Ganamos držel skvělý brankář Šnajdr, Táborský na druhé straně svůj tým také několikrát podržel.

Skóre se poprvé měnilo až v 11. minutě, kdy malešovský Vokoun přihrál Pavlíkovi, který ve skluzu prostřelil Šnajdra – 1:0. Už to vypadalo, že zápas skončí 1:0, ale opět se potvrdilo, jak je futsal dramatickým sportem do poslední minuty zápasu. Právě ve 30. minutě dokázali Ganamos skóre otočit. Nejprve T. Vojtíšek vymetl šibenici, aby za pár vteřin ten samý hráč prošel malešovskou obranou a dokonal obrat – 2:1.

Branky a nahrávky: 30. T. Vojtíšek, 30. T. Vojtíšek (Špírek) – 11. Pavlík (Vokoun). Rozhodčí: Mucha – Onderka. ŽK: Poklop, J. Kalfiřt (oba FSK).
Ganamos: Šnajdr – Špírek, Churavý, Mrázek, Jak. Štefl, T. Vojtíšek, J. Špitálník, Ďuriš.
Malešov: Táborský – Koubek, Poklop, Vokoun, M. Frejlach – Pavlík, J. Kalfiřt, Žídek, Magat.

Krampfest - Vodmistři 5:4 (2:3)

Poslední zápas 1. kola sehrály opět dva mladé celky a skóre se měnilo, jako na houpačce. Už ve 2. minutě vedl Krampfest 2:0 po rychlých trefách Šestáka a Pacáka. Jenže Vodmistři do přestávky zápas otočili. Jiří Šmidrkal třemi góly v rozmezí 10. a 15. minuty vstřelil hattrick – 2:3!

V 19. minutě už to z Krampfestem vypadalo hodně zle. V 19. minutě se trefil Masopust a Vodmistři vedli 4:2. Jenže pak se vše znovu obrátilo. Hradílek nejprve snížil na 3:4 a nastalo závěrečné drama. Minutu před koncem vyrovnal na 4:4 Baroch a v poslední minutě utkání se trefil ze střední vzdálenosti Kruliš. Obrat byl dokonán! Krampfest zvítězil 5:4 a posunul se do čela tabulky OFP.

Branky a nahrávky: 1. Šesták (Pudil), 2. Pacák (Pudil), 21. Hradílek, 29. Baroch (Šesták), 30. Kruliš (Hájek) – 10. Šmidrkal (Turkovský), 15. Šmidrkal (pk), 15. Šmidrkal (Turkovský), 19. Masopust (Piskač). Rozhodčí: Mucha – Onderka. ŽK: Šesták, Hájek (oba K).
Krampfest: Zeman – Pacák, Pudil, Baroch, Šesták, Hradílek, Winkler, Kruliš, Hájek.
Vodmistři: Dostál – Masopust, Piskač, Lindner, Krombholz, Šmidrkal, Turkovský.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Desátý ročník Dačického 12 bude velký, slíbil za pořadatele Michal Vavák

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Club Deportivo Kutná Hora zvládl úspěšně uspořádat další ročník populárního běžeckého závodu Dačického 12. Za organizátory jsme vyzpovídali Michala Vaváka, také milovníka běhu.

KRIMI MIX: Pachatel využil nepozornosti, z auta ukradl kabelku

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Kutnohorska.

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Žleby - U zvonice Československé církve husitské byla dříve okolní plocha oplocena, ale během let zde nezůstalo nic. Okolí památky pomalu pustlo. Prostor před zvonicí se začal používat jako parkoviště a auta najížděla do těsné blízkosti zvonice.