Soča Suchdol – Green Bar 1:9 (0:5)

Green Bar si vysokou výhrou zajistil čtvrté místo po základní části. Střelecky se nejvíce dařilo M. Frejlachovi, který nastřílel hattrick. Premiéra mladému brankáři Jakubovi Karbanovi ze Soči tak pěkně zhořkla, ale jsou to pro něj cenné zkušenosti. Soča se v 1. kole play off utká s Eso Teamem, který porazila 5:3 a v sérii tak vede 1:0.

Branky a nahrávky: 31. Pacák (J. Špitálník) – 5. D. Pipek, 8. M. Frejlach (Zikmunda), 12. Váňa (D. Pipek), 14. Váňa, 16. Zikmunda (J. Veselý), 25. L. Votava (J. Veselý), 27. J. Veselý (Zikmunda), 29. M. Frejlach (D. Pipek), 31. M. Frejlach (Váňa). Rozhodčí: D. Mucha – J. Špičák, bez karet. Soča: Karban – Pacák, Langr, J. Špitálník, Malý, P. Bříza, B. Bříza, Kuchař, Bohouňovský. Green Bar: Korejtko – Zikmunda, D. Pipek, Váňa, L. Votava, M. Frejlach, J. Veselý.

Jump Boys – STS Chvojkovice 4:3 (3:2)

Souboj spřátelených týmů měl zpočátku jasný průběh. Nejprve poslal mistra do vedení povedeným bodlem Husa a vzápětí si Pavlík narazil se Šourkem a první jmenovaný přehodil brankáře STS Peroutku – 2:0. Ve 12. minutě se prosadil i elitní střelec Jump Boys Schwarz – 3:0. Jenže opět ke konci poločasu Jump Boys výsledek ukolébal a Chvojkovice snížily na rozdíl jedné branky. Nejprve nasadil „jesle" Čižinskému Čunderlík, poté si nešťastně brankář Jump Boys srazil do brány odraženou střelu M. Krále od tyče – 3:2.

Ve druhé půli vrátil „růžovým" dvoubrankové vedení ranou do šibenice Šourek, jenže tři minuty poté se prosadil B. Franc. Výsledek 4:3 nakonec vydržel i přes šance na obou stranách až do konce.

Branky a nahrávky: 5. Husa (Hylský), 8. Pavlík (Šourek), 12. Schwarz (Hylský), 18. Šourek (Pavlík) – 13. Čunderlík (Dostál), 15. M. Král (B. Franc), 21. B. Franc (M. Král). Rozhodčí: D. Mucha – J. Špičák, bez karet. Jump Boys: Čižinský – Pavlík, Husa, Hylský – Šourek, Schwarz. Chvojkovice: Peroutka – Vaňouček, Kocourek, B. Franc, Čunderlík, M. Král, Böhm, Dostál, Hurt.

Rolling Team – Energit HC 10:2 (3:1)

Rolling Team měl druhé místo jasné a tak si v pohodě zahrál s Energitem. I když neměl hráče na střídání. Neuvěřitelnou střeleckou slinu dostal Jan Jícha, který z deseti branek Rollingu vstřelil 7! Po osmé brance dokonce odešel z brány Energitu naštvaný Kratochvíl a zápas musel dochytat Dražan. Před 1. kolem play off dostal Energit pořádnou facku. V něm se utká s Dřevem Tvrdík a v sérii již vede 1:0 díky výhře 3:1 v základní části.

Branky a nahrávky: 2. Auer (T. Kozel), 8. T. Wolf (Jícha), 14. Jícha (T. Kozel), 19. Jícha (Auer), 21. Jícha (T. Kozel), 23. Jícha (T. Kozel), 27. Jícha (T. Kozel), 28. T. Kozel (Jícha), 29. Jícha (T. Wolf), 31. Jícha (Auer) – 11. Dražan (Šimůnek), 31. Jeřábek. Rozhodčí: D. Mucha – J. Špičák, bez karet. Rolling Team: Špinka – Auer, T. Kozel, Jícha, T. Wolf. Energit HC: Kratochvíl – R. Vokoun, L. Vokoun, Jeřábek, Mukařovský, Pašiak, Záhrobský, Šimůnek, Zajíc, Kalfiřt, Lagron, Dražan.

Eso Team – VS35,- 6:5 (3:2)

Poslední zápas byl vyvrcholením celé základní části. Vítěz v normální hrací době bral vše, tedy postup do 1. kola play off, poražený poslední místo. Remíza by dál posunula Restauraci Na Valech.

Po opatrném začátku se jako první prosadil Štencl z Esa, který se krásně obtočil kolem bránícího hráče a poslal míč do „vinglu". Pak začal čarovat brankář Šnajdr, který se skvěle přemístil proti dorážce Kopeckého. A Lebedovu slabou dorážku do prázdné brány zastavila tyč. A tak přišel trest. V 11. minutě se po výhozu Šnajdra prosadil Poklop – 2:0. Na 3:0 pro Eso zvýšil M. Rezler ml. a s VS35,- bylo zle.

Jenže rozhodnuto nebylo. Lebeda se konečně prosadil z ostrého úhlu a po Antošově nastřelené tyči vstřelil druhý gól „véesky" Hulman - 3:2.

Po přestávce sám Hulman ranou mezi nohy Šnajdra vyrovnal dokonce na 3:3. V tu chvíli byli hráči VS35,- na koni, jenže ve 22. minutě udělali chybu, kterou potrestal po přihrávce Štencla P. Rezler – 4:3. O čtyři minuty později došlo k hlavičkovému souboji, po kterém poslal balon do brány VS35,- M. Rezler ml. – 5:3. A lámal se chleba. Zápas ještě zdramatizovala žlutá karta pro P. Rezlera, protože v následné přesilovce zkompletoval hattrick Hulman – 5:4. Závěr byl dramatický. Martínek mohl vyrovnat do prázdné brány, ale Šnajdra zastoupil M. Rezler st. Rozhodnutí přišlo při power play, do témě prázdné brány skóroval Štencl – 6:4. Zmar hráčů VS35,- dokázala ještě nastřelená tyč a břevno. Výsledek pak už jen kosmeticky upravil čtvrtou brankou v utkání Pavel Hulman – 6:5. Eso Team tak senzačně vybojovalo play off!

Branky a nahrávky: 5. Štencl (Poklop), 11. Poklop (Šnajdr), 12. M. Rezler ml., 22. P. Rezler (Štencl), 26. M. Rezler ml., 31. Štencl (Bureš) – 14. Lebeda, 16. Hulman (Antoš), 17. Hulman (Krupička), 27. Hulman (Krupička), 32. Hulman (Lebeda). Rozhodčí: D. Mucha – J. Špičák. ŽK: 26. P. Rezler (ET), využití: 0:1. Eso Team: Šnajdr – M. Rezler st., M. Rezler ml., Bureš, P. Rezler, Štencl, Poklop. VS35,-: J. Dastych – Krupička, Hulman, Černý, Antoš, Brant, Jakoubek, Martínek, Lebeda, Melezínek, Kopecký, Rumpli.

Sestava kola

Šnajdr (Eso Team) – Hulman (VS35,-), T. Kozel (Rolling Team) - Jícha (Rolling Team), M. Frejlach (Green Bar)

Další program

1. kolo play off, neděle 17. února
17.15 h.: Soča Suchdol – Eso Team (stav série: 1:0)
17.50 h.: Dřevo Tvrdík – Energit HC (stav série: 0:1)
18.25 h.: Soča Suchdol – Eso Team
19.00 h.: Dřevo Tvrdík – Energit HC

1. kolo (předkolo) play off se hraje na 3 vítězná utkání. Jako první zápas série se započítává ten ze základní části. V případě remízy se hraje pětiminutové prodloužení.