FOTOGALERIE: Derby v házené vyhrál favorit

Zruč nad Sázavou - Okresní derby házenkářů vyznělo jasně pro hostující Kutnou Horu, která přijela do Zruče v pozici lídra soutěže. A svoji roli plně potvrdila vysokou výhrou.

22.10.2008

Z házenkářského okresního derby Zruč nad Sázavou - Kutná Hora (19:31)Foto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

V sedmém kole Společné regionální ligy mužů si proti sobě zahráli dva okresní zástupci. Zruč nad Sázavou hostila v derby celek Kutné Hory. Právě hosté jsou v tabulce na prvním místě, ale v minulých zápasech se jim na půdě Zruče nedařilo. Ze zisku mistrovských bodů se zde kutnohorský tým mohl radovat před více než třiceti lety. Tentokrát to však neplatilo a hosté z Kutné Hory potvrdili roli favorita.

Zruč – Kutná Hora 19:31

Hosté dokráčeli k pohodovému vítězství. To postupně narůstalo a konečný rozdíl byl dvanáct bodů.

Náskok hostí postupně narůstal. Hráči Kutné Hory měli v prvním poločase velmi dobrou obranu v čele s brankářem Pristašem a v poli „řádil“ hlavně neomylný Kůrka, který ze svých devíti střel zaznamenal osm branek. Navíc se hostům vyplatila osobní obrana domácího střelce Dolejšího, který zaznamenal v prvním poločase pouze dvě branky. Podobný byl i druhý poločas a posledních dvacet minut se dohrávalo pouze z povinnosti.

Sestava a branky Zruče n. S.: Vodrážka, Dejda – M. Felis 6, Hejl 4, Veselka 3, Šramota 2, Dolejší 2, Kuchyňka 1, D. Hornát 1, Netolický, J. Hornát, Korel. Sestava a branky Kutné Hory: Pristaš, Malý – Kůrka 14, Hrčka 7, Hájek 3, Hovorka 2, Morysek 2, Horníček 1, Jelínek 1, Polívka ml. 1, Polívka st., Salák a Šnajdr. Poločas: 9:13. Napomínání: 2:2. Vyloučení: 2:0. Sedmičky: 1/0 – 3/3. Rozhodčí: Haramul – Opata. Diváci: 40.

Ostatní výsledky: Vršovice – Ml. Boleslav 31:22, Chodov B – Žel. Brod 34:25, Kolín B – Libčice 20:25, Mělník – Úvaly 16:24.

Pořadí: 1. Kutná Hora (13 bodů), 2. AŠ Mladá Boleslav (10), 3. Libčice n. V. (9), 4. TJ Chodov B (8), 5. Vršovice (8), 6. Zruč n. S. (7), 7. Železný Brod (5), 8. Úvaly (5), 9. HC Kolín B (2), 10. Mělník (1).

Autor: Vladimír Malinovský