Jakub Vančura vystřelil Valníku tři body vteřinu před koncem

Kutná Hora – V hale Bios byly ve čtvrtek sehrány zápasy 15. hracího dne Club Deportivo futsalové ligy. Hned první zápas přinesl překvapivý výsledek, když vedoucí tým tabulky Jump Boys nestačil na N. P. C. a připsal si první prohru v normální hrací době. V druhém zápase hráči Freaks otočili zápas s Eso Teamem. Následoval zápas Fitness Centra s Restaurací Na Valech, které přineslo obrovské drama a rozhodnutí v posledních okamžicích. V posledním zápase se Rolling nadřel na výhru nad poslední Sočou Suchdoul, ale díky vítězství o jeden gól se dostal do čela CD*FL.

1.2.2014

Čtrnáctý hrací den CD*FL, 23. ledna 2014.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Jump Boys – N. P. C. Kutná Hora 1:4 (1:2)

Úvodní zápas 15. hracího dne přinesl překvapení. V normální hrací době dosud neporažení Jump Boys nestačili na N. P. C. Kutná Hora. Již ve 3. minutě našel pěknou patičkou Kalfiřt Pašiaka, který potvrdil, že se mu v posledních zápasech střelecky daří a lobem překonal padajícího Čižinského. Poté se dostal do dvou šancí Král, ale skóre nenavýšil. Tým N. P. C. se dočkal až v 11. minutě, kdy se po rohu Krále prosadil patou ze vzduchu Lukáš Vokoun. Jump Boys okamžitě odpověděli. Střelu těsně za polovinou hřiště vyslal Schwarz a snížil na 1:2.

Druhý poločas zahájil svými šancemi jediný střelec Jump Boys Schwarz, ale brankář Záhrobský ho vychytal. Po neproměněných šancích přišel v 24. minutě trest. Podruhé v zápase se prosadil Vokoun, který napoprvé Čižinského nepřekonal, ale z dorážky už se nemýlil. Minutu po Vokounově brance se v tisíci procentní šanci objevil Mukařovský, který obral o míč Čižinského, ale prázdnou branku netrefil. Stejná situace se opakovala i v poslední minutě, tentokráte si brankář Jump Boys nerozuměl se Zeleným a Pašiak pečetil výhru N. P. C. Kutná Hora 4:1.

Branky: 11. Schwarz – 3. Pašiak (Kalfiřt), 11. L. Vokoun (Král), 24. L. Vokoun, 32. Pašiak. Rozhodčí: Pařez – Mucha. ŽK: Pavlík (JB). Jump Boys: Čižinský – Pavlík, Zelený, Schwarz, Vojtíšek, Novotný, Husa, Šourek. N. P. C. Kutná Hora: Záhrobský – Kalfiřt, Pašiak, L. Vokoun, Jeřábek, Lagron, Mukařovský, Šibrava, Král.

Eso Team – Freaks 1:4 (1:2)

Předposlední Eso Team vstoupil do zápasu s Freaks odhodlaně, a už v 2. minutě se po pasu Poklopa prosadil Martin Rezler ml. Vedení ale Eso Teamu vydrželo jen pár vteřin. Na 1:1 srovnal bombou Semínko. Za minutu už mohl Freaks vést. Dastych trefil ale z metru břevno. Vedení se tak dočkali Freaks až v 11. minutě, když se trefil Rejthárek.

Mužstvo Freaks mělo poté zápas pod kontrolou. V 21. minutě trefil Rejthárek břevno. Poté napálil Poklop tyč. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 26. minutě Semínko, který se obtočil kolem obránce a propálil bezmocného Šnajdra. Na konečných 4:1 upravil skóre Novák.

Branky: 2. M. Rezler ml. (Poklop) – 3. Semínko (Novák), 11. Rejthárek, 26. Semínko (M. Šváb), 29. Novák (Semínko). Rozhodčí: Pařez – Mucha. ŽK: Pátek (F), Eso Team: Šnajdr – M. Rezler st., Šrámek, M. Rezler ml., Poklop, Kraus, Bubák, Špitálník. Freaks: Sedláček – M. Šváb, Semínko, Pátek, Dastych, Kozel, Rejthárek, Novák.

Fitness Centrum KH – Restaurace Na Valech 5:6 (2:2)

Střetnutí osmé Restaurace Na Valech s devátým Fitness Centrem KH nabídl obrovské drama plné převratů skóre na jednu či druhou stranu. V 5. minutě poprvé pohnul ukazatelem skóre Lev, který po přihrávce Vocela zakončil brejk tři na jednoho. Hned v další minutě rozebral „Valník" obranu Fitness Centra natolik, že Sýs zakončoval do úplně odkryté brány. Do vedení vrátil Fitness Centrum Vocel, jehož našel na levém křídle Lev. Minutu před koncem prvního poločasu si přiťukl Vančura míč s Vlachem a srovnal stav na 2:2.

Do druhého dějství lépe vstoupilo opět Fitness Centrum. Hned v po několika sekundách se trefil Vocel. Vala ale znovu neprohrávala dlouho. Minutu po gólu Vocela se trefil Hvězda a srovnal na 3:3. Poté dostal poprvé Restauraci Na Valech do vedení Vančura. V 22. minutě bylo ale znovu srovnáno, když obranou „Valníku" prošel jako nůž máslem Pospíšil. Ještě v té samé minutě převrátil skóre na stranu Fitness Centra Vocel, který dovršil svůj hattrick. Po páté brance Fitness Centra to vypadalo dlouho na jeho výhru, ale v 29. minutě srovnal Vančura, který vyhrál střet se Lvem, který se s křikem poroučel k zemi. Vančura se kolem něho obtočil a umístil střelu k vzdálenější tyči. Za stavu 5:5 se blížili pokutové kopy. Vysílené Fitness Centrum, které do zápasu nastoupilo pouze s brankářem Výborným a čtyřmi hráči v poli, vzdorovalo usilovně atakům „Valníku," ale nakonec k nim byl osud hodně krutý. Vančura dostal na levém křídle míč, položil na zem Výborného a lobem ho přehodil. Míč zapadl do branky a oči všech přítomných namířili ke světelné tabuli. V čase 31:59, tedy sekundu před koncem, Vančura rozhodl.

Brany: 5. Lev (Vocel), 12. Vocel (Lev), 17. Vocel (Martínek), 22. Pospíšil (Vocel), 22. Vocel (Martínek) – 6. Sýs (M. Vrba), 16. Vančura (Vlach), 18. Hvězda (Ďoubal), 19. Vančura, 29. Vančura (Ďoubal), 32. Vančura (Ďoubal). Rozhodčí: Pařez – Mucha. Bez karet. Fitness Centrum KH: M. Výborný – Vocel, Martínek, Lev, Pospíšil. Restaurace Na Valech: J. Dastych – Ďoubal, Vlach, Vančura, Volenec, Sýs, Hvězda, J. Růžička, M. Vrba.

Rolling Team – Soča Suchdol 6:5 (3:2)

Poslední utkání 15. hracího dne proti sobě postavilo první tým s posledním, tedy Rolling Team a Soču Suchdol. Favorit byl jasný, ale Soča vstoupila do zápasu skvěle a favorita zaskočila. V 4. minutě se Pacákova odražená střela dostala ke Kopáčkovi a ten zahájil svůj skvělý večer. V 7. minutě srovnal skóre Kozel, jenže do vedení vrátil Soču svým druhým gólem Kopáček. Poté ale ukázal Rolling Team svou sílu a ovládl závěr prvního poločasu. Nejprve vyrovnal na 2:2 Jícha a po rozehrávce Soči zakončil brejk dva na jednoho Špinka. Rolling Team tak šel do druhého poločasu s jednobrankovým vedením.

Soču ale dva góly na konci prvního dějství nepoložily a v 17. minutě Pudil vyrovnal na 3:3. V tu chvíli se Rolling začal strachovat o výsledek, ale prokázaly se zkušenosti jeho hráčů. V 21. minutě rozehrál Jícha rohový kop a našel Seiferta, který vrátil Rollingu vedení. Za minutu udeřil Rolling znovu. Auer poslal do brejku Jíchu, který se trefil mezi nohy padajícího brankáře – 5:3. Ani tento gól však nebyl rozhodující. V 30. minutě si mezi sebou dvakrát vyměnili míč Kopáček s Pudilem a druhý jmenovaný snížil na rozdíl jedné branky. Za necelou minutu se trefil ale Tomáš Šváb, který zakončil zápas s bilancí jeden gól a tři asistence. Hned po rozehrávce dokázala Soča ještě snížit. Pácak nahrál Kopáčkovi, který dal svůj třetí gól a byl u všech pěti branek Soči. Více už ale hráči suchdolské Soči nestihli. Rolling tým se tak po 15. hracím dnu dostal do čela tabulky CD*FL, když využil zaváhání Jump Boys.

Branky: 7. Kozel (T. Šváb), 15. Jícha (T. Šváb), 16. Špinka (T. Šváb), 21. Seifert (Jícha), 22. Jícha (Auer), T. Šváb (Jícha) – 4. Kopáček (Pacák), 11. Kopáček (Bříza), 17. Pudil (Kopáček), 30. Pudil (Kopáček), 31. Kopáček (Pacák). Rozhodčí: Pařez – Mucha. ŽK: Pudil. Rolling Team: Stoupa – Kozel, Jícha, T. Šváb, Špinka, Seifert, Auer. Soča Suchdol: Karban – Bříza, Pacák, Kopáček, Fitzbauer, Pudil.

Adam Procházka

1.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
Nové retail centrum v Kutné Hoře roste jako z vody.
1 14

Nové retail centrum v Kutné Hoře roste jako z vody

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Loňský finalista poháru vypadl s Červenými Janovicemi

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Druhé kolo Poháru OFS nabídlo v neděli odpoledne zajímavé výsledky. Překvapením bylo vypadnutí Uhlířských Janovic B, které tak loňské druhé místo neobhájí.

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Posázaví - Výletníci a především milovníci lokomotiv mohli být v sobotu nadšeni. Přes Benešovsko, a hlavně Posázavím, projela parní lokomotiva přezdívaná Ušatá.

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.

Uhlíři sahali po vyrovnání, ale marně

Mnichovo Hradiště – Druhé kolo I. A třídy, skupiny B odehráli fotbalisté Uhlířských Janovic v neděli na hřišti Mnichova Hradiště. Hosté ani ve druhém klání letošní sezony nebodovali.