A to naznačili hned v úvodu, kdy se brankami v 1. a 2. minutě ujali rychle vedení 0:2. Domácí však odpověděli stejně a v 5. minutě bylo srovnáno – 2:2. O minutu později hosté opět přešli do vedení – 2:3, poté však získávali navrch domácí. V rozmezí 9. - 12. minuty zaznamenali 3 branky v řadě, přešli do vedení 5:3 a to si udržovala i v dalším průběhu 1. poločasu. V jeho polovině vedla 7:6, ve 20. minutě 8:7 a ve 25. minutě 10:8. Poté však nezvládla závěrečnou pětiminutovku 1. poločasu, několikrát zbytečně chybovala a toho hosté dokázali využít. Třemi brankami otočili vedení ve svůj prospěch a 1. poločas vyhráli 10:11. Těsně po závěrečném hvizdu úvodního dějství se na hřišti „zajiskřilo“. Nejprve zbytečně fauloval zkušený hostující Dolejší / hrající trenér / domácího mladíka Hájka a za to se do něj opřel „Zoro mstitel“ domácí Hrčka. Oba hráči byli poté odměněni červenou kartou a do 2. poločasu již nemohli nastoupit. A pro koho byla výhoda neúčasti velkých opor obou soupeřů se ukázalo v jeho průběhu !!! V něm nejprve Sparta na konci 32. minuty vyrovnala na 11:11, to však bylo z její strany na dlouhé minuty vše. Přestalo se jí totiž dařit střelecky, když zahodila několik „tutovek“ a přidalo se i trochu smůly v podobě nastřelených tyčí. Hosté v rozmezí 32.-43.minuty zaznamenali 4 branky v řadě, odskočili na 11:15 a to byl, jak se později ukázalo, rozhodující náskok. Hráči Sparty sice bojovali a snižovali náskok soupeře, ten však vždy vzápětí kontroval. Domácí snížili postupně na 13:15 a 14:16, v 51. minutě však hosté opět vedli o 4 branky – 14:18. Později ještě dokázala snížit na 16:18 a v 56. minutě dokonce na rozdíl jediné branky – 18:19, ani to však nestačilo. Hosté v závěru zvrat nepřipustili a brankami v 58. a 60. minutě upravili na konečných 18:21. Vítězstvím tak potvrdili roli favorita. Nakročili tak v Kutné Hoře k celkovému vítězství v letošním mistrovském ročníku SRL /což potvrdili odpoledním vítězstvím v dohrávce na hřišti kolínské rezervy/.
Hodně omlazený tým Sparty /kromě „veterána“ Malého v brance byl nejstarším hráčem Hrčka/ neodehrál tentokrát špatné utkání a bojoval co to šlo až do závěrečných minut. Mladí hráči předvedli několik velmi pěkných a pohledných akcí, na druhou stranu toho ale také dost pokazili /13 zkažených přihrávek to potvrzuje/.
Přidalo se také dost smůly v podobě 9 nastřelených tyčí /oproti 6 hostujícího týmu/. V brance si Malý připsal 12 úspěšných zákroků = úspěšnost 36,4%, zatímco hostující Dejda 15 zákroků. Střelecky se nejvíce dařilo dvojici J. Salák /ten měl 100% úspěšnost / - Šalátek, oba po 4 brankách, 3 přidal Polívka ml.. Více se v této činnosti čekalo od Hasaly a Hrčky /první ze hry pouze 1 branku, druhý ani jednu – proměnil pouze 2 sedmičky/. Z hostujícího týmu se nejvíce střelecky dařilo dvojici Felis – Bohm / 7 a 6 branek /. Ve střeleckých pokusech SPARTA sice svého soupeře předčila / 47 oproti 44 pokusům /, úspěšnost však měli hosté daleko vyšší /38,3% oproti 47,7%/ a to bylo pro konečný výsledek rozhodující.
Pro tým Kutné Hory tak skončil letošní mistrovský ročník SRL 2007/2008 nepříliš lichotivě. Z 10 účastníků /původně jich bylo 12, v průběhu podzimní části však odstoupila Bělá B a v průběhu jarní části byla vyřazena pražská Aritma /obsadil předposlední 9. místo se ziskem pouhých 6 bodů. Pravdou je, že po celou sezónu se potýkala s velkou marodkou a některé velké opory minulých let odehráli jen zlomek utkání. Nezbývá než doufat, že přes léto tým opět po doléčení doplní a příští mistrovská sezóna bude lepší té nepovedené letošní !!!

Sestava a branky K. Hory: Malý /br/ - J. Salák 4, Šalátek 4, Hasala 3, Polívka ml. 3, Hrčka 2, Hájek 1, Hovorka 1 a A. Salák.

Sestava a branky Zruče n. S.: Dejda /br/, Vodrážka /br/ - Felis 7, Böhm 6, Kuchyňka 3, Vrzáček 3, Dolejší 2, Hornát, Kaplan a Kubálek.

Napomínání: 0/2. Vyloučení: 2/4. ČK: 1/1. Sedmičky: 5/4 – 2/2. Rozhodčí: Průžek – Novotný. Delegát: Skružný, Diváci: 35.

Další výsledky posledního kola: Úvaly – Libčice 22:21, Vršovice – Žel. Brod 28:14, Kolín B – Ml. Boleslav 22:26. Mělník – Kolín B 30:25 / podzimní dohrávka /. Kolín B – Zruč 21:24 / dohrávka 8. jarního kola /.

Po odpoledním vítězství v Kolíně si Jiskra Zruč nad Sázavou zajistila celkové vítězství v letošním mistrovském ročníku SRL mužů 2007/2008. Navíc dorostenci, starší žáci i mladší žáci Jiskryzvítězili ve svých mistrovských soutěžích středočeského Oblastního přeboru 2007/2008. Tedy dokonalý triumf oddílu od Sázavy. Nezbývá, než k tomuto letošnímu úspěchu poblahopřát !!!

Zdroj: Petr Vobořil