Turnaje se zúčastnili pouze 3 družstva. Domácí celek Mělníka, Jiskry Zruč n. S. a Sokol Vršovice. Kutná Hora se turnaje nezúčastnila, protože díky odstoupení Sokola Bělé p.B. ze soutěže měla odehráno více zápasů. Sehráli se tak pouze 3 utkání a počet odehraných zápasů se vyrovnal a soutěž mohla být regulérně dokončena. Jiskra Zruč n. S. odjížděla k turnaji v oslabené sestavě, protože 3 hráči / Felis, Hornát a Korel / vypomáhali mužům při jejich mistrovských zápasech.

V prvním utkání se Jiskra střetla s celkem Vršovic. Od počátku Jiskra tahala za delší konec a vypracovala si dvoubrankové vedení, které si udržovala po celé utkání. Po poločasu 7:5, nakonec dorostenci vyhráli 15:14, když v závěru zápasu povolili „sokolům“ snížit na přijatelný rozdíl.

Ve druhém zápase s domácím Mělníkem byl vývoj zápasu přesně opačný. Mělník si v úvodu vypracoval těsné vedení a i přes velkou snahu se Jiskře nepodařilo tento náskok vyrovnat. Po poločase 7:10, tentokráte Jiskra prohrála 17:20.

Ani porážka však nemohla nic změnit na tom, že i dorostenci Jiskry Zruč n.S. se stali Přeborníky Středočeského kraje v házené pro sezonu 2007 – 2008. Bezprostředně po utkání s Mělníkem kluci převzali pohár pro vítěze a také medaile a pamětný list. Pro některé z nich to bylo poslední ocenění v dorostu, protože od podzimu již budou věkově patřit do kategorie dospělých.

Sestava a branky Zruče n. S.: Roub 10, Hornát D. 8, Kovařík 4, Vrzáček 4, Koubský 2, Ryšavý 2, Šramota 2, Švanda a brankář Korel.

Zdroj: Jiří Dolejší