Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří v 10. minutě zápasu vedli už 7:2. Jiskra měla na začátku trochu smůlu, když třikrát zastavila branková konstrukce dobré střelecké pokusy domácích hráčů. K tomu se přidaly zbytečné chyby a hosté se tak dostali lacino do vedení. Po oddechovém čase domácího družstva, došlo na změnu obranného systému a i v útoku se Zručákům začalo více dařit. Jiskra rychle stáhla vedení Vršovic na 7:5 a zápas byl od té doby vyrovnaný. Do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří si na konci prvního poločasu zajistili vedení 14:11.

Domácí Jiskra však nesložila zbraně a trápila svého soupeře dále. Snížila vedení hostů na 15:14 a vypadalo, že o bodech budou rozhodovat maličkosti. Ve 45. minutě za stavu 17:16 musel ze zápasu odstoupit domácí Dolejší, na kterého hosté od začátku druhé půle praktikovali osobní obranu. A to byl asi pro vývoj zbytku zápasu rozhodující faktor. Jiskra ještě ve 48. minutě prohrávala pouze 18:19, ale v závěr zápasu totálně propadla. Hosté z Vršovic šňůrou šesti branek definitivně rozhodli, že body se budou stěhovat do Vršovic. Jiskra za posledních třináct minut dokázala vstřelit již pouze jednu branku a proto odešla poražena 19:26. V závěru utkání mladým hráčům Jiskry zcela došly fyzické síly a nenašel se nikdo, kdo by se dokázal střelecky prosadit.

Trenér domácího družstva Petr Felis byl po utkání hodně zklamán. „Domácí porážka samozřejmě mrzí. O to více, že jsme se soupeřem drželi většinu zápasu krok. Bohužel mladí v závěru nestačili fyzicky. Plně se projevilo jejich tréninkové nasazení a samotná docházka na tréninky. Během zimní přestávky budou mít chlapci šanci své tréninkové manko dohnat.“

Zruč n. S. - Vršovice 19:26 (11:14)

Sestava a branky Zruče n. S.: M. Felis 5, Hejl 4, Dolejší 3, D. Hornát 2, Kuchyňka 2, Vrzáček 1, Kaplan 1, J. Hornát 1, Korel a brankáři Vodrážka a P. Felis.

Zdroj: Jiří Dolejší