V Kutné Hoře jel nejrychleji Pavel Boudný

Kutná Hora -Přes osm stovek závodníků přišlo změřit své síly do Kutné Hory, kde odstartoval jeden ze závodů desátého ročníku Kolo pro život. Nejrychleji zajel Kutnohorskou padesátku Pavel Boudný z týmu Odlo Specialized. Seriál závodů horských kol se vrátil do Kutné Hory po dvou letech.

28.4.2009

Kutnohorská padesátka, dětské závodyFoto: DENÍK/ Jan Šmok

Vítězný Pavel Boudný zajel hlavní závod na padesátikilometrvé trati v čase 1:36:32 a mohl se radovat ze zlaté medaile. Za ním dojel na druhém místě se ztrátou čtyř vteřin Tomáš Vokrouhlík ze stále Factor Bike Team. Na bronzový stupínek vystoupal Tomáš Trunschka z ČS MTB Teamu, jenž za prvním Boudným zaostal o čtyřicet sekund. Čtvrtý dojel Václav Ježek, pátý Ivan Rybařík.

Nejlepším zahraničním jezdcem byl Rus Denis Vorontsov, který hájí barvy týmu Merida, a ten skončil na desáté pozici.

Oblíbenou součástí závodů je Fitness jízda. Tu vyhrál mezi muži David Hojda před druhým Milošem Huškem a třetím Josefem Loužilem.
Mezi ženami zvládla devatenáctikilometrou trať nejrychleji Soňa Křenová. Druhá dojela Kristýna Vallová a třetí skončila Monika Veleková.

V průběhu devíti let se z projektu Kolo pro život stal největší seriál horských kol nejen v České republice, ale také v Evropě a ve světě, kterého se ročně účastní téměř 20000 aktivní cyklistů.

Autor: Vladimír Malinovský

28.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nový zvon určený pro kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře odlili v nizozemském Astenu ve středu 10. května.
43

Sbírka končí, zvon se rozezní v říjnu

KRIMI MIX: Vloupal se do restaurace

KRÁTCE: Do zahrad si přijdou zacvičit jógu i úplní začátečníci

Kutnohorsko - Přečtěte si přehled kulturních událostí v regionu!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".