Šroubárna Žatec – Sparta Kutná Hora 26:25 (13:15)

V podzimním domácím utkání Sparta se Žatcem prohrála překvapivě vysoko 14:23, když již v poločase vedli hosté 6:13. V průběžné tabulce byl před nedělním utkáním Žatec se ziskem 10 bodů na 9. místě, Sparta s pouhými třemi body na místě posledním – dvanáctém.

Sparta v neděli neodehrála špatné utkání (oproti tomu podzimnímu) a byla blízko bodovému zisku. O ten ji však připravilo množství zahozených brankových příležitostí (3 trháky, 2 sedmičky, několik tutovek z brankoviště, průraz při přesilovce 6 na 4 a navíc 5 tyčí). Škoda, že po velmi dobrém 1. poločasu v tom druhém „odešla" hráčům střelba. Dát za prvních 22 minut druhého dějství pouhé 4 branky je opravdu málo. A zlepšení v závěru již na lepší výsledek nestačilo.

„K bodům jsme měli tentokrát docela blízko, ale špatná střelba v podobě pouhých čtyř branek za prvních dvacet minut druhého poločasu je žalostně málo. Hráčům nelze upřít snahu, ale neproměnili jsme klíčové šance a to rozhodlo," zhodnotil zápas trenér Kutné Hory Jiří Hájek.

StatistikySestava a branky KH: Červenka , Hroch - Kroutil 7, Pícha 5, Hasala 3, Hovorka 3, Polívka 3, Šalátek 2, Kůrka 1, Hájek 1 a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2 – 2. Vyloučení: 6 – 5. Sedmičky: 7/5 – 5/3. Rozhodčí: Melka - Studecký (oba Praha). Diváci: 15.