Tyto závody jsou každý rok jedny z nejvyhledávanějších pro mladé plavce, proto účast téměř 300 chlapců a děvčat nikoho nepřekvapila. I když se kutnohorským plavcům podařilo z kolínského bazénu vylovit jen jednu medaili, není důvod smutnit, ale spíš musíme ocenit, že se naši plavci třináctkrát umístili do 20. místa.

Fotbalistky Čáslavi porazily Hodonín.
Čáslavské fotbalistky i nadále bez ztráty kytičky

Nejúspěšnější plavec TJ Sparty Kutné Hory byl Matěj Černý, který získal 3. místo na 50 metrů motýl. Těsně za stupni vítězů se umístila Marie Tesařová, která byla 5. a 7. na 50 a 100 metrů prsa. I ostatní plavci Viktorie Janderová, Barbora Šálená, Vojtěch Horčička a Jakub Komárek bojovali o co nejlepší umístění a odměnou jim byly vylepšené osobní rekordy.

Na stejných závodech se představili i 3 kutnohorské trenérky, sice neskákaly do bazénu a nebojovaly o cenné kovy, ale plnily zde svou praxi pro získání rozhodcovské licence. Teoretickou část s písemnou zkouškou a praxi mají nyní za sebou a jsou tedy certifikované plavecké rozhodčí 3. třídy.

Tým mladších žáků FBC Kutná Hora hrál na turnaji ve Švédsku.