Nejzbach Vysoké Mýto – Benago Zruč nad Sázavou 3:2 (1:0)

Do branky domácích se po zranění vrátil Libor Gerčák a i jeho přítomnost povzbudila Nejzbach ke zvýšené aktivitě. Ta se vyplatila hned ve 3. minutě, kdy Stejskal ztratil míč v souboji s Novotným a tváří v tvář Klímovi nezaváhal.

Benagu se úvod nepovedl, nicméně Klíma držel jeho akcie stále nahoře. Chytal skvěle, a když ho Formánek překonal, pomohla mu tyčka. Blízko vyrovnání se tak ocitli hosté, nicméně také Filingera zastavila tyčka.

Do druhé půle vlétli aktivněji právě hráči ze Zruče a po třech minutách vyrovnali. Filinger nastřelil míč z poloviny na obránce Štancla a ten si ho nešťastně sklepl do vlastní sítě.

Hrající prezident Benaga Beni Simitči po zápase poznamenal: "Dnes nám chyběl kousek štěstí a také nás srázily individuální chyby. Škoda brzy inkasované branky, protože to brzké vedení Nejzbach nakoplo."

Radost hostů trvala ovšem jen do 30. minuty, kdy Chadima po Ungrově akci vrátil vedení Nejzbachu. V tu chvíli měli domácí na svém kontě již pět faulů, čehož mohli využít aktivní hráči Benaga, ale nepovedlo se. Filingerův pokus o šestý faul se nepískal a Vágner z brejku zvýšil na 3:1. Zruč se okamžitě odhodlala ke hře s vysunutým Klímou a o prakticky ihned po inkasované brance snížila. Faul na Filingera byl tentokrát odpískán a hvězda Benaga nařízený desetimetrový kop proměnila.

Hosté nadále tlačili a devatenáct vteřin před závěrečným hvizdem rozhodčího Kaštánka kopali další desítku, na kterou se do branky Nejzbachu postavil Hejzlar. Filingerovi se však druhá rána už nepovedla a čtvrtfinále tak čeká třetí zápas v neděli ve Zruči.

Prezident Benaga Simitči o výhře svého týmu v rozhodujícím zápase nepochybuje: "V neděli je rozdrtíme!"

Branky: 3. Novotný, 30. Chadima M., 37. Vágner – 23. vlastní Štancl, 37. Filinger. ŽK: 6. Novotný, 18. Michalec, 33. Münzberger – 37. Filinger

Vysoké Mýto: Gerčák, Hejzlar – Novotný, Štancl, Michalec, Vágner J., Unger, Munzberger, Pilný, Formánek, Chadima M., Zachař.

Benago: Klíma, Bilík – Filinger, Simitči A., Simitči B., Štorc, Brožek, Stejskal, Stojaník, Fitzel.