Kutná Hora - BC Kolín B 63:78 (22:27,35:40,49:63)

Sokol Kutná Hora nastoupil v obou zápasech bez „playmakera" Málka, který laboruje se zraněným kotníkem. Mladé a agresivní mužstvo Kolína těžilo hlavně v rychlém přechodu do útoku a z nájezdů pod kutnohorský koš, což dělalo Sokolu problémy. Přesto do poločasu drželi domácí se soupeřem krok a vítězství nebylo utopií. Kutnohorští basketbalisté nezachytili nástup hostů do třetí čtvrtiny, v její 6. minutě odskočil Kolín na 49:58. Domácí přešli na osobní obranu, ale porážce už zabránit nedokázali.

Body Kutné Hory: Haviar 15 (2), Kocourek 13, Prušinovský 11 (1), Aufrecht 9 (3), Vavák 8, Levý 6.

BC Kolín B - Kutná Hora 92:72 (21:17,44:34,62:51)

I v neděli byl obrázek hry podobný. Sokol na ligové palubovce stačil domácím zhruba tři čtvrtiny zápasu. Méně se dařila střelba a Kutnohorští byli opět jakoby o krůček pozadu. Chyběla agrese pod oběma koši, důslednost při doskoku a i v tempu hry Sokol na Kolín nestačil. Do hry se více zapojili mladí hráči, ale absence pravého dirigenta hry a druhého podkošového hráče byly hlavním faktorem víkendových proher.

Sokol Kutná Hora sehraje před vánočními svátky ještě dva zápasy, v sobotu 20. prosince přivítá doma béčko Benešova, o den později Čelákovice. Oba soupeři jsou tabulkově pod Sokolem, vítězství tak mohou být velmi důležitá pro další vývoj krajského přeboru. Překonají Kutnohorští krizi a zabojují o play off?

Body Kutné Hory: Prušinovský 21 (1), Kocourek 17, Haviar 12 (2), Aufrecht (1) a Vavák 6, Kotrba 3 (1), Kratochvíl 3 (1), Levý 2.