Cena starosty
sportovec z Kutné Hory soutěžící za jiný klub
Nominace
Filip Brtnický
TK Neridé (tenis)
• třicátý hráč českého tenisového žebříčku
• v listopadu roku 2014 se dostal na 829. místo žebříčku ATP, když se probojoval do závěrečných bojů turnajů ITF
• během jednoho roku se posunul o pět set míst na žebříčku ATP
• nejblíže turnajovému vítězství měl v červenci na Slovensku, kde ve finále prohrála 0:2 na sety
Michal Dolejš
TJ Sokol Královské Vinohrady (florbal)
• extraligový florbalista z Kutné Hory, který je tahounem Sokola Královské Vinohrady
• na jaře si splnil sen a důležitými a rozhodujícími trefami v play off 1. ligy dotáhl svůj tým do extraligy
• v extraligové sezoně 2014/15 odehrál 14 soutěžních zápasů, v nichž získal 11 kanadských bodů (8 branek a 3 asistence)
Josef Franc
AK Markéta Praha (plochá dráha)
• nejlepší český jezdec na Zlaté přilbě
• mistr extraligy družstev, mistr republiky na dlouhé dráze,
• 2. místo na mistrovství ČR jednotlivců na krátké dráze
• 2. místo mistrovství ČR dvojic
Josef Jelínek
Big Shock Team (horská kola)
• v roce 2014 se nominoval do reprezentace cyklokrosového týmu, účastnil se ME v Německu a dvou závodů Světového poháru v Belgii
• 2x 3. místo v závodě Českého poháru horských kol v kategorii kadet
• 2x 3. místo v závodě Českého poháru horských kol v kategorii kadet
• Celkově 3. místo v seriálu Českého poháru horských kol
• 2. místo v závodě cyklokrosového MČR juniorů
• 3. místo v závodě Českého poháru juniorů
• Celkově 5. místo v cyklokrosovém seriálu Toi Toi Cupu 2014 mezi juniory
Nikola Kuchařová
TJ JM Chodov (florbal)
• Ve svých devatenácti letech je stabilní oporou extraligového celku TJ JM Chodov
• V sezoně 2014/15 odehrála 17 soutěžních zápasů, v nichž posbírala 12 kanadských bodů za pět branek a sedm asistencí
• česká juniorská reprezentantka, 3. místo na MS juniorek v Polsku 2014
Monika Macková
TJ Kralupy n. V. (moderní pětiboj)
• 1. místo ve dvoučlenné štafetě na Evropském poháru
• 2. místo v 8. kole Českého poháru mládeže
• 2. místo v 2. kole Českého poháru mládeže
• 4. místo na mistrovství ČR do 17 let
• mistryně ČR do 17 let ve dvoučlenném družtvu
• celkové 5. místo v Českém poháru mládeže 2014
• účastník Závodu olympijských nadějí 2014
Lenka Macháčková
HC Berounské Lvice (lední hokej)
• obránkyně (15 let) týmu, který po 13 odehraných kolech vede tabulku 1. ligy žen
• zároveň, pokud nekoliduje termín, hraje ligu starších žáků za SK Sršni K. Hora
Aneta Morysková
USK Praha (atletika – skok o tyči)
• 1. místo na MČR do 22 let
• 2x 3. místo na MČR dospělých
• 1. místo na mezistátním utkání v Ostravě
• osobní rekord – 425 cm
• 2. místo na MČR družstev v Kolíně
Pavel Musil
BK Mladá Boleslav (lední hokej)
• dvaadvacetiletý kutnohorský hokejista se výraznou měrou podílel na postupu Mladé Boleslavi do extraligy, v boji o nejvyšší soutěž nastřílel 13 branek
• v extraligové sezoně 2014/15 odehrál 31 zápasů, v nichž dal 5 branek a na čtyři přihrál
Vojtěch Novotný
FC Slovan Liberec/ Varnsdorf (fotbal)
• talentovaný fotbalista z Kutné Hory na jaře debutoval v nejvyšší fotbalové soutěži v utkání na Spartě
• za Liberec odehrál pět zápas v Synot lize, účastnil se i zápasů v Evropské lize
• Na podzim hostoval ve druholigovém Varnsdorfu, kde se podílel na parádním 2. místě
• za své výkony si vysloužil i pozvánku do reprezentační dvacítky
Kateřina Pipková
HC Tesla Pardubice (lední hokej)
• 6. místo na MS v in-line hokeji ve francouzském Toulouse
• postup do nejvyšší soutěže v ledním hokeji za HC Tesla Pardubice
Ondřej Šimůnek
HC Dukla Praha (házená)
• člen základní sestavy extraligové Dukly Praha – pilíř obrany
• účastník akademického MS v házené – 7. místo
• probojoval se do juniorské reprezentace ČR
• v podzimní části sezóny vypomáhal i družstvu mužů Kutné Hory
Tomáš Tvrdík
Nilfisk ALTO pro cycling team (horská kola)
• Celkový vítěz Cyklomaraton tour 2014
• závodník první desítky v ČR
• na konci roku ohlásil přestup do kutnohorské stáje KH Tour Czech Cycling Team
Hlasování na internetu potrvá do 31. ledna 2015 (20:00), hlasovat můžete jednou za hodinu.
Internetové hlasování se započítává do konečného pořadí, kde se bere v potaz ještě hlasování skrze novinové kupony a hlasování odborné komise!
Konečné výsledky zveřejníme na galavečeru v Tylově divadle 24. února 2015 od 18 hodin. O distribuci vstupenek vás budeme informovat.