Sparta Kutná Hora - SK Praha 4 28:34 (13:18)

Hostující tým, několikanásobný vítěz posledních ročníků 2. ligy (nikdy však neměl zájem o postup do 1. ligy) je velezkušený soubor, složený převážně z bývalých extraligových hráčů. Na podzim Spartu doma porazil bezpečně 35:20 po poločasovém vedení 19:10. Před nedělním utkáním měl na svém kontě jedinou porážku, zatímco domácí Sparta jediné vítězství. A tak v utkání posledního s prvním byl favorit velejasný – pražský tým. Sparta mohla v tomto utkání pouze překvapit.

A i když se v utkání žádné překvapení nekonalo, Sparta podala svůj nejlepší jarní výkon a byla vedoucímu týmu soutěže poměrně vyrovnaným soupeřem. Ve 3. minutě dokonce 2:1 vedla a v dalších minutách se držela na „dostřel" – 3:4, 4:6, 5:7 a po vedení hostů 5:8 dokázala v 16. minutě vyrovnat na 8:8. Ještě ve 20. minutě vedli hosté pouze 10:12, své vedení potom v poslední desetiminutovce 1. poločasu navýšili na rozdíl 5 branek. Poločas tak skončil vedením jasného favorita 13:18.

Začátek 2. poločasu vyšel Spartě náramně a ve 34. minutě to bylo pouze o 2 branky – 16:18, stejný rozdíl svítil na ukazateli ve 37. minutě – 18:20. Poté hosté navýšili své vedení na rozdíl 4 branek – 18:22 a 19:23, v polovině 2. poločasu Sparta opět dvakrát snížila na dvoubrankový rozdíl – na 21:23 a 22:24. Ale další pětiminutovku hosté vyhráli 1:5 a v 50. minutě to bylo o šest - 23:29. Sparta však bojovala o co nejlepší výsledek a ještě dvakrát snížila na rozdíl 4 branek – 25:29 a v 54. minutě 26:30. Zkušený tým hostů však v závěru potvrdil své kvality a bezpečně dovedl utkání do vítězného konce, zvítězil o 6 branek v poměru 28:34.

Šestibranková prohra však nebyla v tomto utkání pro kutnohorský tým rozhodně žádná ostuda. Hráči bojovali, jak to jen šlo, nikomu nelze upřít snahu, ale soupeř byl lepší.

Statistiky Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Pícha 9, Polák 6, Hovorka 3, Kůrka 3, Polívka 3, Šalátek 2, Brož 1, Rudolf 1, Hasala a Kuře. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 1 – 1. Vyloučení: 1 – 2. Sedmičky: 2/2 – 2/2. Rozhodčí: Dostál (Hr. Králové) – Kříženecký (Praha). Diváci: 22.