Kutná Hora - V neděli 17. října přivítal házenkářský tým mužů Sparty Kutná Hora v utkání 6. kola Společné regionální ligy 2010/2011 na domácím hřišti vedoucí tým soutěže – HK Slavii Praha.

21.10.2010

SRL: Kutná Hora - Slavia Praha, 17. října 2010.Foto: Deník/Martin Vaněk

Kutná Hora – Slavia Praha 24:25 (14:10)

Pražská Slavia - dlouholetý účastník vyšších soutěží - po jarním sestupu z 2. ligy nyní na podzim od úvodních kol v SRL drtila jednoho soupeře za druhým (její postupná vítězství byla o 21, o 16, o 15, o 10 a o 17 branek) a do Kutné Hory dnes přijela v roli jasného favorita.

A to také začala od úvodních minut ve svých typických sešívaných dresech naplňovat, ve 4. minutě vedla 0:3, v 6. minutě 1:4. Sparta se však brzy rozehrála a postupně brankový náskok hostů snížila, v 7. minutě na 3:4 a ve 12. minutě vyrovnala na 5:5. Druhou polovinu prvního dějství dokonce svého soupeře přehrávala, v 17. minutě již vedla 9:6 a v 25. minutě dokonce 13:8. Do kabin potom odcházeli domácí hráči s náskokem 4 branek, když jej vyhráli 14:10. Zkušený tým hostů byl dost rozhozen z mokrého povrchu, ten však dělal problémy hráčům na obou stranách.

Od začátku 2. poločasu hosté snižovali náskok Sparty, postupně čtyřikrát na rozdíl 2 branek – 15:13, 16:14, 17:15 a 18:16. Když potom do 44. minuty Sparta zvýšila své vedení na 20:16, bylo to nadějné, ale následná „jalová“ desetiminutovka s několika zazděnými tutovkami a zbytečně ztracenými míči znamenala, že v 54. minutě bylo srovnáno – 20:20. Sparta potom ještě dvakrát o branku přešla do vedení – 21:20 a 22:21, v 57. minutě hosté dvěmi rychlými brankami přešli po dlouhé době do vedení 22:23. O minutu později Sparta srovnala na 23:23. Potom oba týmy pokazily dva útoky, až na začátku poslední minuty Slavia opět přešla ze sedmičky do vedení 23:24. Zároveň byl na 2 minuty vyloučen domácí Morysek a Kutnohorští hráli závěr utkání v oslabení, i tak se však dokázala prosadit, když Hasala vyrovnal cca. 10 vteřin před koncem na 24:24. Za tohoto stavu si hosté vzali oddechový čas a výhodu jednoho muže v poli využili k rozhodujícímu úderu. Vteřinu před koncem rozhodl o šťastném vítězství favorita nekompromisní střelou pod břevno Fučík. Slavia tak splnila roli vysokého favorita a odvezla si oba body, poprvé v sezóně však měla namále a musela bojovat o body až do samého závěru.

Hráči Sparty se o lepší výsledek připravili vlastními chybami, které zkušený tým hostů dokázal potrestat. Přesto zaslouží za dnešní výkon pochvalu, byli suverénu soutěže více než vyrovnaným soupeřem.

Sestava a branky KH: Červenka, Malý - Kůrka 6, Hasala 4, Hájek 4, Šalátek 4, Thieme 3, Hovorka 1, Morysek 1, Rudolf 1, Horníček, Polívka st., Sukdolák a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3/1. Vyloučení: 2/0. Sedmičky: 5/3 – 5/3. Rozhodčí: Dolejší st. – Dolejší ml. (oba Zruč n. S.). Diváci: 60.

V příštím kole, které je již posledním podzimním, zajíždí tým mužů Sparty Kutná Hora do Mělníka, kde v neděli 24. října nastoupí od 16 hodin v nafukovací hale místního HC Wendy Mělník.