Vyhrocenou odvetu nedohrál Franc s Novotným

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Ve čtvrtek večer se v kutnohorské hale Bios odehrály odvety čtvrtfinále Rasyguard play off Club Deportivo futsalové ligy. Tím pádem už je známa semifinálová čtveřice pro zimní stadion!

17.3.2011 4

Odvety čtvrtfinále Rasyguard play off Club Deportivo futsalové ligy, 17. března 2011.Foto: Deník/ Martin Vaněk

Vítěz základní části uhrál potřebnou remízu 2:2 a postup si pohlídal. Ve druhém utkání však tekly nervy. Chvojkovice měly náskok dvou branek, ale v 11. minutě uviděl červenou kartu Franc. Přesilovku „Valník“ nevyužil a po remíze 1:1 v soutěži skončil. V posledních dvou zápasech si tříbrankový náskok z prvních zápasů pohlídali jak Freaks, tak i Green Bar.

Jump Boys – Kantor&Spol. 2:2 (2:2)

Zápas začal velmi vlažně a oba týmy vyčkávaly na soupeřovu chybu. Ta přišla v 5. minutě od Pavlíka a J. Špitálník poslal Kantory do vedení. Na 2:0 zvýšil skóre Říha, ale Pavlík, kterého asi hlodalo svědomí, hned po rozehrávce podstřelil M. Moce. Šourek ke konci poločasu zavěsil „pod víko" z nemožného úhlu a rázem to bylo 2:2.

Druhý poločas začal agresivně - jako by si všichni konečně uvědomili, že se hraje play off. Kantor M. Růžička rozjel výbornou akci, která ale skončila v bezpečí Čižinského náruče. Na druhé straně Hylského hlavička mířila přímo do „růžku", ale M. Moc míč výborně vyškrábl z brány. V poslední minutě předvedl zákrok utkání Čižinský, který vytáhl na tyč utažené bodlo J. Špitálníka. Následně „Růžovky“ Schwarz a Vojtíšek 20 vteřin před koncem spálili tutovou šanci a zápas tak skončil potřebnou remízou pro Jump Boys.

Branky a nahrávky: 8. Pavlík (J. Vrba), 12. Šourek (Schwarz) – 4. J. Špitálník, 8. Mil. Říha (J. Špitálník). Rozhodčí: Petr Dolejš, Jakub Koleček. ŽK: Pavlík (JB). Jump Boys: Čižinský – Pavlík, Šourek, Hylský, Husa, Schwarz, Vojtíšek, J. Vrba. Kantor&Spol.: M. Moc – Kantor, J. Špitálník, J. Moc, R. Poul, M. Růžička, Mil. Říha, M. Vrba. První zápas 4:3, postupují Jump Boys.

Restaurace Na Valech – STS Chvojkovice 1:1 (1:0)

První nebezpečná střela přišla od Kocourka a brankář Valů Malina musel míč honit po hřišti, nakonec sám skončil zamotaný v síti. STS si situaci zavařilo svými nečestnými zákroky a na první penaltu se nemuselo čekat dlouho. Spáčilovu ránu ale Peroutka vyrazil vysoko nad. V 11. minutě ohodnotil rozhodčí Francův „výkon" červenou kartou a sám postižený P. Novotný proměnil penaltu - 1:0. Třetí penalta v poločase patřila Vlachovi, ale jeho střela šla úplně mimo bránu.

Diváci vytvořili nevídanou atmosféru a STS našlo podporu na všech stranách haly. V 17. minutě se konečně mohl zpátky zapojit plný počet hráčů Chvojkovic a nad hrou převzali částečnou kontrolu. Jejich vypracované akce ale končily nad bránou nebo v Malinově „lapačce“. Druhý poločas byl oproti prvnímu vyhrocený ze strany Valů a první penaltu Čunderlík trefil přesně do spoje břevna a tyče. V 28. minutě se nechal vyloučit P. Novotný za urážku rozhodčího, ale ani druhá penalta nebyla proměněna. Oslabená Vala se rozhodla pro taktiku power play. Böhm ale v poslední minutě vyrovnal z penalty na 1:1 a to už nezměnil ani Kocourek, který měl příležitost k poslednímu pokutovému kopu celého zápasu.

Branky a nahrávky: 11. pok. kop P. Novotný – 30. pok. kop Böhm. Rozhodčí: Petr Dolejš, Jakub Koleček. ŽK: Jak. Spáčil, Ďoubal – Čunderlík. ČK: 28. P. Novotný – 11. Franc. Restaurace Na Valech: Malina – Vlach, Ďoubal, Jak. Spáčil, Sýs, Kosík, P. Novotný. Chvojkovice: Peroutka – Kocourek, Klíma, Böhm, Franc, Čunderlík, Hurt, Kubát, Dostál, Jirásek. První zápas 4:6, postupují Chvojkovice.

Freaks – Dřevo Tvrdík 3:2 (2:0)

Skóre utkání otevřel v 9. minutě A. Dostál, kterého na levé straně uvolnil T. Kozel. Na jeho střelu si ale Flégr sáhl. I při další brance měl A. Dostál štěstí. Jeho střela po teči skončila v síti Dřeva Tvrdík – 2:0. Ve druhém poločase snížil po nahrávce Herčíka Hačka, ale power play dřevařů už k ničemu nevedla. Naopak! Dostál dovršil hattrick a rozloučení se sezonou obstaral za Dřevo Tvrdík Černohlávek – 3:2.

Branky a nahrávky: 9. A. Dostál (T. Kozel), 14. A. Dostál, 23. A. Dostál (M. Šváb) – 18. Hačka (Herčík), 27. Černohlávek (Herčík). Rozhodčí: Petr Dolejš, Jakub Koleček. Bez karet. Freaks: Snížek – D. Dastych, A. Dostál, P. Kozel, T. Kozel, Skokan, M. Šváb, J. Zelený. Dřevo Tvrdík: Flégr – Kakáček, J. Veselý, M. Veselý, Hačka, Červinka, Černohlávek, Herčík, Radil. První zápas 7:4, postupují Freaks.

Green Bar – Teachers 5:2 (2:1)

Green Bar nechtěl hájit tříbrankový náskok. Ve 4. minutě zůstal sám před Pav. Váňou J. Šrámek, ale na brankáře Teachers si nepřišel. O minutu později už našel Petr Váňa dlouhou přihrávkou Hudce, který otevřel skóre – 1:0. O tři minuty později vymotal M. Frejlach dva hráče Green Baru, vystřelil, ale Korejtko jeho střelu vytlačil na břevno. Na 2:0 zvýšil tři minuty před přestávkou z trestného kopu Petr Váňa, snížit se ale ještě podařilo chvíli před poločasem M. Frejlachovi.

Rozhodnuto o postupujícím bylo ve 21. minutě, kdy dorážel do prázdné brány M. Šrámek a Green Bar vedle o dvě branky. Nakonec po trefách Krále, Petra Váni a snížení M. Frejlacha skončil zápas 5:2.

Branky a nahrávky: 5. Hudec (Petr Váňa), 12. Petr Váňa, 21. M. Šrámek, 26. Král (Petr Váňa), 29. Petr Váňa (M. Votava) – 15. M. Frejlach (Jelínek), 28. M. Frejlach (Jelínek). Rozhodčí: Petr Dolejš, Jakub Koleček. ŽK: T. Šváb (T). Green Bar: Korejtko – M. Votava, O. Votava, Petr Váňa, Hudec, J. Šrámek, M. Šrámek, Král. Teachers: Pav. Váňa – Hvězda, Jelínek, M. Frejlach, Sochůrek, Valtr, T. Šváb. První zápas 4:1, postupuje Green Bar.
Sestava kola

Čižinský (Jump Boys) – M. Frejlach (Teachers), Petr Váňa (Green Bar) - J. Špitálník (Kantor), A. Dostál (Freaks)

Semifinále – zimní stadion KH

Čtvrtek, 24. března 2011: Jump Boys – Freaks (18.30), Green Bar – STS Chvojkovice (19.45). Hraje se na jeden zápas 2x20 min. čistého času.