Výsledek je pro mě obrovským zklamáním, přiznal Šnajdr

Praha – Kutnohorští házenkáři poprvé v sezoně pohráli. V nedělním utkání 3. kola Společné regionální ligy v Kobylisích nestačili na domácí tým a prohráli o gól 28:29.

24.9.2013

SRL: Kutná Hora - Slavia Praha, 17. října 2010.Foto: Deník/Martin Vaněk

Sparta v nedělním utkání v tamní nafukovací hale nepředvedla příliš vyrovnaný výkon, dost pokazila 1. poločas, v tom druhém sice otočila vedení ve svůj prospěch a mohla výsledek ohlídat, závěr však hodně pokazila a bylo po nadějích.

Devatenáct technických chyb, z toho 13 v první půli, je hodně. A to domácí dokázali potrestat. Sparta do utkání nastupovala v silně prořídlé a oslabené sestavě. Chybělo jí osm hráčů širšího kádru, a tak v poli musel nastoupit i trenér Šnajdr. V průběhu 2. poločasu tým dost oslabilo několik hodně zbytečných vyloučení, přesto držel naději na úspěšný výsledek až do úplného závěru. V utkání se také dost často hráči Sparty pokoušeli o střelbu (63 pokusů – 28 branek = slabých 44,4 % úspěšnosti), mnohdy ale z nepřipravených pozic a navíc zazdili několik tutovek.

Nejvíce se prosazovali Thieme, Polívka, Bielický a Šalátek s Brožem. Naopak Nádvorník měl střelbu 9/0, Hovorka 8/1 a Hrčka 5/0. Oba brankáři Sparty odchytali po jednom poločasu, v tom prvním měl Červenka bilanci 26 zákroků a 10 obdržených branek, v tom druhém měl Hroch bilanci 21 střel a 8 gólů. Oba zlikvidovali po jedné sedmičce a několika jasných šancí. Ale ani to na lepší výsledek v tomto utkání nestačilo.

„Výsledek z Kobylis je pro mě obrovským zklamáním," přiznal kutnohorský trenér Vít Šnajdr a pokračoval v hodnocení: „Sice jsme k zápasu odjížděli ve značně prořídlé sestavě a rozhodně jsem neměl přehnaná očekávání, ale po průběhu utkání jsme měli brát minimálně bod."

V první polovině zápasu byla Sparta horší. „V prvním poločase nás soupeř výrazně přehrával a hlavně efektivně trestal velké množství chyb, které jsme vyprodukovali. Ve druhém poločase se tým obrovsky zvedl a dokázal otočit zdánlivě ztracený zápas. Bohužel, přišel absolutně nezvládnutý závěr," kroutil hlavou Šnajdr a navázal: „Máme hodně mladý tým, ale hráči budou muset plnit taktické pokyny, naučit se disciplíně a plně se soustředit na hru po celý zápas. Bez těchto věcí by podobné nešťastné porážky mohly přicházet častěji."

Kobylisy – Kutná Hora 29:28 (16:11)Sestava a branky: Červenka, Hroch - Thieme 8, D. Polívka 7, Bielický 5, Šalátek 4, Brož 3, Hovorka 1, Hrčka, Nádvorník a Šnajdr. Trenér Vít Šnajdr. Napomínání: 3:3. Vyloučení: 4:7. ČK: 0:1. Sedmičky: 5/2 – 2/1. Rozhodčí: Točík – Skružný. Diváci: 25.

24.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Koncert skupiny Rybičky 48 v Kutné Hoře

KRÁTCE: V Kutné Hoře zahrají Rybičky 48, zámek nabídne prohlídku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Tak jsme druzí no a co! Skandovali čáslavští starší žáci v Dánsku

Čáslav - Vynikajícího umístění na mezinárodním turnaji v dánském Haderslevu dosáhli čáslavští mladí fotbalisté. V konkurenci dánských, holandských a německých týmů obsadila druhé místo 'patnáctka' a na děleném pátém až šestém místě skončila 'třináctka'.

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Kutnohorsko /ANKETA/ - Ten dlouho očekávaný okamžik se kvapem blíží. Těší se na něj děti i jejich rodiče, o učitelích nemluvě. V pátek 30. června si školáci dojdou do školy pro vysvědčení, někteří pro své první výroční, někteří pro své poslední „dětské", které je vstupenkou do života studenta.

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

OBRAZEM: Na květinové kavárničce zahrál Stanislav Jelínek

Kutná Hora - Centrum pro zdravotně postižené a seniory uspořádalo ve středu odpoledne v hotelu Zlatá Stoupa v Kutné Hoře další kavárničku, tentokrát květinovou. Přítomným zahrál na poslední kavárničce před prázdninami k poslechu a tanci Stanislav Jelínek.