VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nepovolené přecházení kolejí kontrolují policisté v Benešově denně

Benešov /FOTOGALERIE/ - Na vlakovém nádraží v Benešově mohou cestující denně sledovat, jak na lidi přecházející neoprávněně koleje čeká policista a požaduje o nich vysvětlení, proč volí nebezpečnou a zákonem zakázanou cestu.

26.1.2017
SDÍLEJ:

Brzdná dráha rozjeté vlakové soupravy, která ve směru od Čerčan může vjíždět 80 km/h a od Bystřice se řítí až 120 km/h, při použití rychlobrzdy může dosáhnout s ohledem na celkovou hmotnost vlaku i aktuální adhezní podmínky 300 až 600 metrů. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„Namátkové kontroly v prostorách vlakového nádraží provádíme nejméně dvakrát denně, a to včetně víkendů," konstatovala Eva Stulíková z benešovského územního odboru Policie ČR.

Preventivní bezpečnostní opatření zahájilo obvodní oddělení, městští strážníci a pracovníci Správy železniční dopravní cesty se začátkem platnosti grafikonu pro letošní rok, protože železniční stanicí začalo v pracovních dnech projíždět osm párů expresů, jež v Benešově nestaví.  

Brzdná dráha rozjeté vlakové soupravy, která ve směru od Čerčan může vjíždět 80 km/h a od Bystřice se řítí až 120 km/h, při použití rychlobrzdy může dosáhnout s ohledem na celkovou hmotnost vlaku i aktuální adhezní podmínky 300 až 600 metrů.

Prvních sto přestupků

„Od nového jízdního řádu jsme tady zjistili sto případů neoprávněného přecházení kolejiště. Zhruba čtyřicet z nich jsme vyřešili blokovými pokutami v průměrné výši 200 korun, zbytek domluvou," upřesnila policejní mluvčí. Přestupků se přitom dopouštějí nejen mladí, ale z velké části i dospělí.

„Nejčastější výmluvou přitom je, že tudy chodí už roky a cestu používají jako zkratku," poznamenala policistka Eva Stulíková. Přitom zákon o drahách, podobný platil už za císaře Františka Josefa, jasně stanovuje, že nikdo nesmí bez povolení provozovatele na koleje vstupovat.

Všechna místa v jejím obvodu jsou veřejnosti nepřístupná, kromě budov, v nichž jsou poskytované služby související s drážní dopravou, nástupišť a přístupových cest k nim. Další výjimky ze zákazu se týkají železničních přejezdů, veřejně přístupných účelových komunikací v obvodu dráhy a volných ploch vzdálených nejméně 2,5 metru od osy krajní koleje.

Čtěte také: Hazardéry na kolejích v Benešově čekala ráno na vlakovém nádraží pokuta

Autor: Ladislav Jerie

26.1.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Generálka Zruče s Hlízovem skončila nerozhodně

Devátý ročník Veteran Rallye Kutná Hora
97

OBRAZEM: Na Veteran Rallye se přijelo přes 30 unikátních vozů

Hudební léto u Dačického ukončila Dunajská vlna

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Sérii koncertů pod souhrnným názvem Kutnohorské hudební léto u Dačického, pořádanou již tradičně spolkem Kultura do města pod baldachýnem letitých stromů na zahradě stylového restaurantu Dačický v Kutné Hoře, uzavřelo pro letošek brněnské uskupení Dunajská vlna.

KRÁTCE: Výstava fotoklubu v Čáslavi je k vidění do neděle

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kutnohorska.

Na Tyjátrfestu vystoupilo hudební duo Flaškinet i zpěvák Pavel Callta

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník oper air festivalu Tyjátrfest se bude konat až do neděle 20. srpna v divadelním amfiteátru Václava Veselého na Kaňku. Zábava je připravena pro všechny věkové kategorie.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení