VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté "vyčistili" čáslavské hostince

Čáslav – Preventivně bezpečnostní akci zorganizovalo v noci z pátku na sobotu obvodní oddělení Policie ČR v Čáslavi pod velením Lubomíra Vilímka. Akce, která si vyžádala důkladnou přípravu, a která se řadí k akcím většího rozměru, nesla pracovní název „Očista“.

19.4.2011
SDÍLEJ:

Preventivní policejní akce s názvem Očista v Čáslavi. Foto: Policie České republiky

„Byla zaměřena nejen na kontrolu požívání alkoholických nápojů a hraní na výherních automatech ze strany nezletilých a mladistvých osob v restauračních zařízeních a hernách v centru města Čáslav, ale i na kontrolu natipovaných ubytovacích za〜řízení a cizinců,“ upřesnil zacílení akce policejní mluvčí Daniel Votroubek.

Spolupracovali také vojenští policisté

Akce se podle slov Daniela Votroubka zúčastnila celkem čtyřicítka aktérů - policisté z čáslavského obvodního oddělení, kriminalisté, strážníci Městské policie Čáslav, příslušníci cizinecké policie, hasiči, pracovníci městského úřadu se zaměřením na péči o dítě (OSPOD), živnostenského úřadu, psovodi vojenské policie z vojenského útvaru Tábor a policisté z preventivně informační skupiny Policie ČR Kutná Hora.

„Kontrolou prošlo celkem sedm objektů, z toho dvě ubytovny a pět restaurací a heren ve městě. Každý objekt byl pečlivě zkontrolován nejen uvedenými kontrolními složkami, ale i služebním psem na vyhledávání omamných a psychotropních látek (OPL), provedena byla kromě ubytovacích pokojů na ubytovnách i kontrola návštěvníků heren a pohostinství a jejich příručních zavazadel,“ uvedl policejní mluvčí. Služební pes však žádné drogy neodhalil, což je svým způsobem dobrá zpráva.

V průběhu opatření bylo zkontrolováno celkem osmdesát pět osob, z toho šestnáct cizinců, uložena jedna bloková pokuta ve výši tisíc korun za propadlou lékařskou prohlídku, řešeno na místě.

V hernách lapili dva mladé opilce

V hernách byly zjištěny dvě nedospělé osoby pod vlivem alkoholu, z nichž jedna měla 1,6 promile alkoholu v dechu. Alkohol jí prý podala její sestřenice. Ta za to dostala na místě blokovou pokutu, dále věc řeší „OSPOD“ Čáslav.

Řidiči šoférovali střízliví

Zhruba po čtyřech a půl hodině skončila kontrola objektů a policisté provedli uzávěru města Čáslav, při které kontrolovali řidiče, zda nepožili alkohol či jinou návykovou látku.

S takovým případem se nesetkali, za jiné přestupky uložili pět blokových pokut v celkové výši tisíc pět set korun.

Kontrolou ze strany živnostenského úřadu a hasičů byly v každé ze sedmi kontrolovaných provozoven zjištěny drobné nedostatky, přičemž byla provozovatelům poskytnuta lhůta pro jejich odstranění. Pokud by nebyly závady odstraněny, hrozilo by správní řízení.

„V poslední kontrolované nonstop restauraci - herně v Čáslavi hasiči neobjevili žádný požární hydrant, žádné povinné označení únikových východů a označení hlavních uzávěrů. Hlavní vypínač vody, elektrické energie a plynu, si musel kontrolující najít sám. U hlavního uzávěru plynu chyběla dokonce i páka pro případné zastavení plynu, například v případě požáru,“ přidal perličku na závěr policejní mluvčí Daniel Votroubek.

„Koordinace jednotlivých složek byla absolutně bezchybná, Živnostenský úřad Čáslav navíc zasluhuje zvláštní uznání a poděkování, neboť jeho pracovníci kromě této akce s policií spolupracovali i na nedávném objasnění série krádeží měděných kabelů u železniční trati, o čemž jsme veřejnost informovali,“ dodal Votroubek.

Místo události:
19.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový zvon určený pro kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře odlili v nizozemském Astenu ve středu 10. května.
43

Sbírka končí, zvon se rozezní v říjnu

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Vloupal se do restaurace

KRÁTCE: Do zahrad si přijdou zacvičit jógu i úplní začátečníci

Kutnohorsko - Přečtěte si přehled kulturních událostí v regionu!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Zruč přišla o osm hráčů. Musela zrušit B-tým

Zruč nad Sázavou – Jiskra Zruč nad Sázavou odhlásila svůj B-tým ze IV. třídy, skupiny B. Co bylo hlavním důvodem?

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení