VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

dnes 16:31

Věra Špinarová vždy rozesmála publikum

Koncert v Čáslavi byl bohužel posledním, na kterém Věra Špinarová před odchodem do hudebního nebe zazpívala. Její blízký spolupracovník Petr Klér z Kutné Hory se podělil o vzpomínky, které ho se zpěvačkou pojí.

dnes 16:07

Krátce: Noc s Andersenem i degustace vína

Co se děje na Kutnohorsku? Přečtěte si přehled krátkých zpráv.

dnes 13:36

Sídliště Šipší trápí nedostatek parkovacích míst

Obyvatelé kutnohorských sídlišť nemají dostatek míst k parkování. Pro ty, kteří bydlí na sídlišti Šipší, se situace po Velikonocích ještě zhorší. Obchodnímu domu Kaufland totiž došla trpělivost, začal stavět závory a po velikonočních svátcích je má spustit už v ostrém provozu.

dnes 09:46

Zima skončila, myslivci ale odpočívat nebudou

Řada povinností čeká na členy mysliveckých sdružení v kraji, i když zima už je pryč a dá se říci, že nejtěžší období skončilo.

včera 19:33

Dámy na uklízení si najímá stále více lidí

Paní na úklid už nejsou pouze výsadou bohatých lidí. Zájem o tuto službu stále stoupá. Ne vždy ale dochází pomocná síla jenom do velkých domů. Možnost úklidu profesionály využívají lidé v regionu i pro své byty, aby měli například čas se věnovat svým blízkým.

včera 19:05

Mladí hokejisté navštívili leteckou základnu v Čáslavi

Skupinka 25 dětí, převážně z hokejového klubu HC Strakonice, navštívila se svými rodiči v uplynulých dnech leteckou základnu v Čáslavi. Měli tak jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku služby vojenských pilotů a techniků.

včera 16:31

Čertova vyhlídka v Kácově stojí za návštěvu

Plánujete výlet a nic vás nenapadá? Nenechte si ujít Čertovu vyhlídku v Kácově!

včera 06:20

OBRAZEM: Salon Meluzína se předvedl na módní přehlídce

Salon Meluzína uspořádal módní přehlídku "Meluzína TV", která se uskutečnila v sobotu večer v aule Voršilského kláštera v Kutné Hoře, Jako vždy zde bylo pořádně živo, malí i velcí, dámy i pánové, zde předváděli nejen klobouky, ale i další módní kousky. Mezi početným obecenstvem sklidila přehlídka zasloužený potlesk.

25.3.2017

Budova bývalé základní školy je národní kulturní památkou

Kutná Hora uspěla se snahou, aby se budova bývalé základní školy v ulici Na Náměti stala kulturní památkou. Ministerstvo kultury její žádosti vyhovělo.

25.3.2017

Metoda validace pomáhá lidem s Alzheimerovou chorobou

Filipov – Komunikací s lidmi, kteří trpí demencí, se zabývá již více než deset let Mária Wirth. Ta „podlehla" metodě zvané validace Naomi Feil, která přispívá právě ke zlepšení života lidí s Alzheimerovou nemocí a jejich rodin.

25.3.2017

V Kutné Hoře vyroste nové obchodní centrum

Kutná Hora - Rušno je v posledních dnech v Opletalově ulici v Kutné Hoře. Obchodní dům Kaufland zde totiž začal stavět závory a na parkovišti před ním už budou moci bezplatně zaparkovat výhradně jen ti, co zde nakupují.

25.3.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Zarmoucení pozůstalí se 27. března až 2. dubna naposledy rozloučí se svými blízkými.

24.3.2017

Obyvatelé sídliště byli proti vysázení stromů a keřů

Obyvatelé sídliště Sadu míru ze Zruče nad Sázavou podali v únoru letošního roku petici. Občané byli totiž zásadně proti výsadbě stromů a keřů v této lokalitě. Petici bylo na březnovém zručském zastupitelstvu vyhověno.

24.3.2017

Nejčastěji hledanými osobami jsou neplatiči

V Česku je mnoho případů lidí, kteří jednoho dne odešli a roky už o nich jejich rodiny neví vůbec nic. Ani Kutnohorsko a jeho okolí není výjimkou.

23.3.2017

Rybáři pořádají jarní výlovy

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výlovy nejsou pouze věci předvánočního období. Některé rybníky se vylovují i v těchto dnech.

23.3.2017

Kutná Hora uspěla s žádostí o prohlášení školy za památku

Kutná Hora - Kutná Hora uspěla se snahou, aby se bývalá základní škola v ulici Na Náměti stala kulturní památkou. Ministerstvo kultury její žádosti vyhovělo.

23.3.2017

Dačického dům je stavba roku

Kutnohorsko - Dačického dům v Kutné Hoře a hrad Lukov na Zlínsku dostaly cenu za nejlepší opravu historických objektů. Získaly titul Památka roku 2016.

AKTUALIZOVÁNO
23.3.2017

Věra Špinarová zkolabovala na jevišti v Čáslavi. Její stav je prý vážný

Čáslav - Měla to být jedna z největších kulturních akcí letošního roku v Dusíkově divadle v Čáslavi. Místní se na koncert populární zpěvačky Věry Špinarové velmi těšili, vyprodáno bylo do posledního místa. Koncert se však nečekaně změnil v drama, kdy zpěvačka v šatně zkolabovala.

23.3.2017

Cestující v Čáslavi se ani letos nepoučili, cestu si zkracují přes koleje

Kutnohorsko - Cestující se ani letos na železnici nepoučili. Cestu si dále zkracují přes koleje.

23.3.2017

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně klesly

Praha 23. března (ČTK) - Ceny pohonných hmot ve středních Čechách v uplynulém týdnu mírně klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí průměrně 31,23 koruny, což je o 12 haléřů méně než před týdnem.

23.3.2017

Dobrovolníci zahání samotu i tiší strach

Dobrovolně. Bez nároku na odměnu, ve svém volném čase, nezřídka i s přispěním vlastních peněz třeba za dopravu. To je práce dobrovolníků, kteří se snaží pomoci svému okolí.

22.3.2017

Děti přivítaly v Záboří nad Labem jaro

Záboří nad Labem /FOTOGALERIE/ - Děti z Mateřské školy Záboří nad Labem se společně s učitelkami loučily v úterý 21. března se zimou.

22.3.2017

Kutnohorští průmyslováci byli ve Francii, Remeši a Paříži

Žáci kutnohorské průmyslovky se od 6.března do 10. března zúčastnili studentského výměnného pobytu s partnerskou školou – Lyceem Franklina Roosevelta v Remeši.

22.3.2017

Vlajkovým zvířetem v zookoutku se stane sysel obecný

Projekt zookoutku je opět blíže k realizaci. Spolek Denemark již představil veřejnosti konkrétní plány. V zookoutku, který se vybuduje vedle parku pod Vlašským dvorem, bude vlajkovým zvířetem sysel obecný.

22.3.2017

Zmizí další parkovací místa. Kaufland staví závory

Kutná Hora bojuje s nedostatkem parkovacích míst bez výjimky na celém svém území. Řidiči mají problém zaparkovat nejen v centru města, ale také na sídlištích.

22.3.2017

K mléku i zelenině se žáci dostanou snadněji

Školní zařízení nejdříve musela na začátku tohoto roku reagovat na pamlskovou vyhlášku a razantně omezit sortiment ve školních bufetech.

21.3.2017

Ke zjednosměrnění ulice Puškinská dojde letos v květnu

Kutná Hora – Ke zjednosměrnění ulice Puškinská dojde na sídlišti Hlouška již letos v květnu. „Při dubnovém zónovém čištění komunikací se vše na tuto akci připraví a také bude proveden úklid po zimním období," uvedla Jana Pospíšilová z Městského úřadu Kutná Hora.

21.3.2017

Žáci představili svoji prezentaci odpočinkové zóny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Projektu Extra třída, který pořádá informační centrum o vzdělávání EDUin, se zúčastnili žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

21.3.2017

Ve Zruči získali dotaci na druhou etapu cyklostezky

Cyklisté ze Zruče nad Sázavou se mohou radovat. Město totiž získalo dotaci na stavbu druhou etapu zručské cyklostezky. Pokračování stávající stezky bude projektovat Miroslav Ondrák a ještě letos by se po ní mohli zájemci projet.

21.3.2017

KRÁTCE: Jarní vycházka i koncert v divadle

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies