VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

16.6.2017

Zvířata vedro těžko snáší! Potřebují vodu, stín a klid

Kutnohorsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Na víkend sice meteorologové avizují ochlazení, tropické teploty se ovšem brzy zase vrátí. Během horkých dní není těžko jen lidem, ale i jejich zvířecím kamarádům.

15.6.2017

OBRAZEM: Elektromobily dorazily na Palackého náměstí v Kutné Hoře

Kutná Hora - Elektromobily z celé Evropy zavítaly v rámci čtvrtého ročníku Electric Car Rally „eTourEurope" do Kutné Hory na Palackého náměstí.

15.6.2017

OBRAZEM: Předškoláci ze Sluníčka se rozloučili s mateřinkou

Kutná Hora - Nashledanou školko milá, hodně jsi nás naučila… Předškoláčci z Mateřské školy "U Sluníčka", Benešova 149/1, Kutná Hora se ve čtvrtek loučili s mateřskou školou. Menší kamarádi jim udělali špalír a vyprovodili je symbolickou bránou do školy.

15.6.2017

Sbírka Zvon pro Jakuba brzy dosáhne hranice tří miliónů korun!

Kutná Hora – Na sbírku Zvon pro Jakuba bylo k 14. červnu vybráno neuvěřitelných 2.936.681 korun. Již bylo také zveřejněno ukončení sbírky k 31. srpnu 2017.

15.6.2017

KRÁTCE: Creepy Teepy vypukne v červenci

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.6.2017

OBRAZEM: V Čáslavi se konal první ročník Nočního běhu

Čáslav - První ročník Nočního běhu, pořádaného společností Sport 2000 za podpory města a dalších, se konal ve středu 14. června ve sportovním areálu v čáslavských Vodrantech.

15.6.2017

V divadlech končí sezona, prázdniny využijí k opravám

Kutnohorsko /ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Divadla pomalu ukončují sezonu a připravují se na letní pauzu. Nikdy v nich ale není úplně zavřeno. Často jejich vedení využívá volné dny k opravám a údržbě.

14.6.2017

Ruka olympijské vítězky vylovila pro kutnohorskou Masarykovu školu 'poklad'

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Olympijská vítězka z Londýna 2012, veslařka Miroslava Topinková-Knapková vylosovala na Den dětí hlavní ceny Sazka Olympijského víceboje pro letošní školní rok. Losovalo se ze zlaté nádoby.

14.6.2017

Škola v zahradě se konala v Bílém Podolí

Bílé Podolí /FOTOGALERIE/ - Již počtvrté byla pro školáky v Bílém Podolí největší červnovou událostí Škola v zahradě. Tentokrát v duchu olympijských her čekal na všechny zúčastněné desetiboj. Když se žáci asi před měsícem začali učit básničku s názvem Olympijská škola v zahradě, jen mlhavě si dovedli představit, co je čeká.

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

OBRAZEM: U Kauflandu staví novou křižovatku

Kutná Hora - Výstavba nové kruhové křižovatky začala u obchodního domu Kaufland v Kutné Hoře. Počáteční obavy místních, že začnou zároveň fungovat závory na parkovišti u obchodního domu, se nakonec nepotvrdily.

14.6.2017

KRÁTCE: Blíží se další jízda veteránů, lidé budou cvičit jógu

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

14.6.2017

Muž z Kutnohorska stál loni pojišťovnu 15,5 milionu korun

Kutnohorsko - Léčba muže z Kutnohorska, který trpí metabolickou poruchou, stála loni Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP) 15,5 milionu korun. Muž se tak stal nejnákladněji léčeným středočeským pacientem a osmým nejdražším klientem VZP v rámci celé republiky.

14.6.2017

Dobrovolní dárci krve zachraňují lidské životy

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Světový den dárců krve připadá právě na dnešek. Akce se koná pro připomenutí těch, kteří se dobrovolně a nezištně rozhodli darovat krev pro záchranu druhého člověka. Motto letošního Světového dne zní: Každý dárce krve je hrdina.

14.6.2017

Sklenářův dolík ožil prvním Sklenářovým dnem

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Pět kutnohorských neziskových organizací uspořádalo první Sklenářův den. Kde jinde než ve Sklenářově dolíku, který se právě díky práci členů neziskovek, ale i dalších dobrovolníků z řad obyvatel města proměnil v lesopark.

13.6.2017

KRÁTCE: V zahradách bývalé jezuitské koleje budou cvičit jógu

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

13.6.2017

OBRAZEM: Děti navštívily policejní oddělení

Kutnohorsko - Policisté dětem zdůraznili různá nebezpečí, která mohou potkat a to zejména s blížícími se letními prázdninami.

13.6.2017

KRÁTCE: Kutná Hora se zapojila do soutěže Aktivní obec

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

13.6.2017

Náhrada za most: lávka z Malína do Kutné Hory má lidem sloužit již v září

Kutná Hora - Vybudování lávky pro pěší z Malína do Kutné Hory je opět o krok blíže k realizaci. Poslanec Jan Klán poskytl Deníku prostřednictvím ministra dopravy Dana Ťoka novou informaci, že dlouhou dobu diskutovaná lávka by měla být hotová již v září. Její přesné umístění zatím není známé.

13.6.2017

Kolostav u hlavního nádraží čeká na své místo už sedm měsíců

Kutná Hora - Stojan na kola, jeden z vítězných tipů projektu Lepší Hora, stále čeká na své umístění v prostoru hlavního nádraží v Kutné Hoře.

12.6.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 12. do 18. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

12.6.2017

Na Kutnohorsku se chystají další uzavírky

Kutnohorsko - Dopravní omezení a uzavírky na Kutnohorsku neberou konce. V současné době trápí řidiče ulice Československých legionářů, která je známá jako „Nová silnice". Opravy povrchu silnice jsou naplánovany až do 25. června. „Plynulost provozu je zajištěna regulací, případně světelnou signalizací," uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

12.6.2017

Houbaři na úlovky teprve čekají. Je sucho, shodují se

Kutnohorsko /ANKETA/ - Nerostou. Na tom se v těchto dnech shodnou mykologové i houbařští nadšenci. Po několika květnových dnech, kdy v regionu k překvapení všech začaly vykukovat i hřibovité houby se naděje houbařů zmenšila na minimum.

10.6.2017

Sucho není kritické, déšť by ale zemědělci přivítali

Kutnohorsko - Kvůli suššímu počasí museli zemědělci některá pole přesívat. Loni to ale bylo horší, shodují se.

10.6.2017

OBRAZEM: Krajské kolo hasičské soutěže Plamen

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na šest set mladých účastníků se sjelo do Kutné Hory, aby na atletickém stadionu Olympia ukázalo své dovednosti v krajském kole hasičské soutěže Plamen.

10.6.2017

Pouť do Santiaga byla splněným snem

Kutnohorsko /ROZHOVOR/ - Ivana Soukupová z Kutné Hory ušla neuvěřitelných 3.300 kilometrů pěšky. V rozhovoru prozradila, proč bylo jejím cílem právě Santiago de Compostela i zda plánuje nějakou další cestu.

10.6.2017

Čáslavská letecká základna osiří až do konce prázdnin

Čáslav – Obyvatelé Čáslavi, ale i okolních vesnic se mohou těšit na dlouhé období ticha a klidu. Veškerá letecká technika totiž ještě v červnu opustí 21. základnu taktického letectva Čáslav a zpět se vrátí až na konci letních prázdnin.

9.6.2017

Obávaný přechod dostane o prázdninách semafor

Čáslav - Přechod pro chodce na nejfrekventovanější komunikaci mezi ulicemi Masarykova a Jeníkovská je dlouho středem pozornosti lidí v Čáslavi. Mnozí volají po jeho větším zabezpečení. Důvod je prostý.

9.6.2017

OBRAZEM: Mladí hasiči obsadili atletický stadion Olympia

Kutná Hora - Slavnostním nástupem začala krátce pop poledni na atletickém stadionu Olympia v Kutné Hoře krajská soutěž mladých hasičů a dorostu.

9.6.2017

OBRAZEM: Děti nahlédly do policejního vozu

Kutná Hora - Školáci strávili čtvrteční dopoledne s policisty pracujícími v našem městě. Přivítala nás Vendulka Marečková, která nás provedla jednou z částí budovy Policie ČR.

9.6.2017

KRÁTCE: Zahrady zámku Kačina se otevřou veřejnosti

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení