VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

9.6.2017

Chybovali radní při zadání zakázek? Zřejmě ano

Kutná Hora - Město Kutná Hora zadává veřejné zakázky nečitelně a možná i porušuje zákon. Alespoň tak jsou o tom přesvědčeni mnozí z opozičních zastupitelů. Konkrétně by mělo jít minimálně o dva případy, na které upozornil Karel Koubský ml.

8.6.2017

KRÁTCE: Kmochův Kolín bude mít ozvěnu i v Kutné Hoře

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

8.6.2017

Počet pohozených stříkaček vzrostl

Kutnohorsko - Použité injekční stříkačky odhozené uživateli drog jsou každodenní realita našich měst. O čistotu a bezpečnost města dbají terénní pracovníci nebo městská policie, může k ní ale přispět i každý občan.

8.6.2017

Projekt zlepšování škol v Kutné Hoře jde do finále

Kutná Hora - Druhý ročník zlepšování škol v Kutné Hoře jde do finále. Ke společnosti Foxconn Technology se letos přidali i další lokální finanční partneři a projekt se tak rozšířil ze základních škol také na střední školy.

8.6.2017

V parcích i na nádraží! Bezdomovců jsou desítky

Kutnohorsko - S přibýváním slunečných a teplých dnů stoupá také zvyk lidí bez domova relaxovat častěji na lavičkách center měst. Často se tam i s krabicovým vínem v ruce kochají pohledem na kolemjdoucí. V městech často popíjení alkoholu v centru zakazují vyhlášky. Díky nim se situaci daří držet v přijatelné míře. Ale ne stoprocentně.

7.6.2017

KRÁTCE: Za dětmi přijede planetárium, všechny generace potěší deskovky

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv a kulturních pozvánek z regionu.

7.6.2017

Pokračování! Malínští odevzdají druhý vzorek

Kutná Hora – Demolice malínského mostu pokračuje. Na malínské straně nadjezdu již skončily práce s arsenem kontaminovanou zeminou a díky tomu bylo zrušeno i takzvané ochranné pásmo, ve kterém byly domy v bezprostřední blízkosti stavby.

7.6.2017

Léto je blízko, sezona na koupalištích začíná

Kutnohorsko - Letní dny jsou na dohled. S pěkným počasím a sluníčkem v zádech plno lidí rádo navštěvuje přírodní i umělá koupaliště. V regionu je jich mnoho a sezona na nich buď velmi brzy začne, nebo již dokonce začala.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2017

Zastupitelé schválili přijetí investičního úvěru. S podmínkami

Kutná Hora - Kutná Hora si vezme stopadesátimilionový úvěr. Tento týden o tom rozhodli jednadvaceti hlasy zastupitelé na svém mimořádném zasedání.

6.6.2017

Kutnohorské zastupitele čeká dnes mimořádné zasedání

Kutná Hora - Kutnohorské zastupitele dnes čeká mimořádné zasedání. Jedním z hlavních bodů jednání bude investiční úvěr, jehož přijetí na posledním řádném zasedání kutnohorští zastupitelé neschválili. Na něm přitom stojí veškeré budoucí investiční akce ve městě, které se v případě nepřijetí úvěru neuskuteční.

6.6.2017

Venkovní posilovny přibývají, cvičí se v Kutné Hoře i ve Zruči

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Venkovní posilovny se stávají hitem. Pomalu se rozšiřují do všech měst. Cvičební stroje jsou většinou používány pro svou nenáročnost a jednoduchost. Fitness hřiště tak navštěvují nejenom běžci, kteří se při své činnosti chtějí protáhnout, ale i děti a senioři.

5.6.2017

KRÁTCE: Elektromobily míří do Kutné Hory

Kutná Hora - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

5.6.2017

KRÁTCE: Nehoda zablokovala obchvat u Kutné Hory

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z okresu.

5.6.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 5. do 11. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

5.6.2017

Alkohol na dětských akcích? Minulost

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon neplatí ještě ani týden a stále se objevují nové a nové skutečnosti z něho vyplývající. Jednou z nich je kupříkladu ten fakt, že zákon zakazuje prodej alkoholu určených převážně pro děti, jako jsou oslavy dne dětí a podobně.

5.6.2017

Alergici trpí! Zle jim dělají květiny, prach i čokoláda

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Alergici mají nyní těžké období. Trápí je hlavně pyly rostlin a dřevin. Pylová sezóna začala již s jarem, a skončí až v říjnu. Kýchání a nateklé nosy tak budou citlivější lidé řešit ještě několik měsíců.

3.6.2017

Pohádkový les okolo zříceniny hradu Sion opět přilákal davy

Kutnohorsko - Pohádkový les v okolí zříceniny hradu Sion patří k hojně navštěvovaným akcím. I letos se jí zúčastnilo tisíce návštěvníků, přesně 2650, především dětí. K vidění zde byly scény ze známých pohádek a filmů, jako je například Princezna ze mlejna, Mrazík nebo scénka z oblíbené české komedie Slunce, seno, jahody.

3.6.2017

Pradědečkův traktor opět nabídl zajímavou podívanou

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V průběhu prvního červnového víkendu patřil areál čáslavské pobočky Národního zemědělského muzea oblíbené a hojně navštěvované akci Pradědečkův traktor.

3.6.2017

OBRAZEM: V Čáslavi odstraňovali včelí roj

Čáslav - K odstranění včelího roje byl v pátek odpoledne do Jeníkovské ulice pozván zkušený včelař.

3.6.2017

OBRAZEM: Hasiči soutěžili na Krchlebské věži

Krchleby - Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Kutná Hora společně s obcí Krchleby, Sborem dobrovolných hasičů Krchleby a Hasičským sportovním klubem Kutná Hora uspořádal na šestnáctý ročník závodu "Krchlebská věž".

3.6.2017

Každá závislost je nedostatkem lásky vůči sobě, říká terapeutka

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Jana Bolková je terapeutka a koučka, která se převážně věnuje rodinným konstelacím, pomáhá ale lide zbavit se i různých fóbií, bloků či závislostí.

3.6.2017

Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba dostala ocenění

Kutná Hora - Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba byla oceněna! Druhé místo Ceny redakce PROPAMÁTKY v soutěži MÁME VYBRÁNO převzaly v dominikánském klášteře v Praze zástupkyně pracovní skupiny sbírky Zvon pro Jakuba Malvína Krepsová, Soňa Telecká a Eva Hnátková.

2.6.2017

OBRAZEM: Studenti gymnázia vystavili židle

Kutná Hora - Ve čtvrtek 1. června proběhla na Gymnáziu Jiřího Ortena již desátá společná závěrečná výstava výtvarných prací druhých ročníků a sexty. Letošní téma se poněkud lišilo od témat minulých ročníků, byla jím totiž „Židle", a tak více než kresby a malby vznikala umělecká díla prostorová.

2.6.2017

KRÁTCE: Slavnosti nabídnou vyhlídkové lety

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu. Třeba pozvánku na vyhlídkové lety v rámci Rohozeckých slavností.

2.6.2017

Diskriminace, tak vnímají zákaz kouření majitelé barů

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon. Objevují se další „perličky", které majitelům hospod komplikují život. Jedním z nich je i Zbyněk Nowok, který provozuje restauraci Palma v Kutné Hoře. Stejně jako v dalších restauračních zařízeních v Kutné Hoře si už ani tady hosté nezapálí.

2.6.2017

Malínský nadjezd i silnice Na Náměti! Řidiče trápí uzavírky

Kutnohorsko - Léto na silnicích a objížďky. Evergreen každého roku. Ani letošní rok není výjimkou. Po celém regionu trápí řidiče hned několik uzavírek a dopravních omezení, které jejich cestu mnohdy výrazně prodlouží.

2.6.2017

OBRAZEM: Dětský den zavedl malé návštěvníky do pravěku

Kutná Hora - Dům dětí a mládeže Dominik pořádal ve čtvrtek 1. června od 15 hodin dětský den. Na malé návštěvníky čekaly pravěké hry a soutěže, keramická a výtvarná dílnička.

1.6.2017

Václav Moravec vzpomínal na kamaráda Minku a jeho rodinu. Zemřeli při holocaustu

Čáslav - V červnu si připomínáme výročí deportace Židů nejen z Čáslavi do Terezína. Na tyto smutné události a především na svého kamaráda zavzpomínal Václav Moravec z Čáslavi.

1.6.2017

Alternativa pro kuřáky: tabák, který se nespaluje

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon platí teprve pár hodin a kuřáci, ale také majitelé barů a hospod, už hledají nejrůznější kličky, jak ho obejít. Jednou z možností může být také horká novinka, kterou na trh uvede společnost Philip Morris. Deníku to potvrdilo oddělení pro vnější vztahy tabákové společnosti.

1.6.2017

Nekouří se! Obsluhy hosty upozorňují na nový zákon

Kutnohorsko - Venku je teplo. Hosté tak bez problému odchází na cigaretu ven. Zimního období se ale majitelé obávají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení