VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

12.6.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 12. do 18. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

12.6.2017

Na Kutnohorsku se chystají další uzavírky

Kutnohorsko - Dopravní omezení a uzavírky na Kutnohorsku neberou konce. V současné době trápí řidiče ulice Československých legionářů, která je známá jako „Nová silnice". Opravy povrchu silnice jsou naplánovany až do 25. června. „Plynulost provozu je zajištěna regulací, případně světelnou signalizací," uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

12.6.2017

Houbaři na úlovky teprve čekají. Je sucho, shodují se

Kutnohorsko /ANKETA/ - Nerostou. Na tom se v těchto dnech shodnou mykologové i houbařští nadšenci. Po několika květnových dnech, kdy v regionu k překvapení všech začaly vykukovat i hřibovité houby se naděje houbařů zmenšila na minimum.

10.6.2017

Sucho není kritické, déšť by ale zemědělci přivítali

Kutnohorsko - Kvůli suššímu počasí museli zemědělci některá pole přesívat. Loni to ale bylo horší, shodují se.

10.6.2017

OBRAZEM: Krajské kolo hasičské soutěže Plamen

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na šest set mladých účastníků se sjelo do Kutné Hory, aby na atletickém stadionu Olympia ukázalo své dovednosti v krajském kole hasičské soutěže Plamen.

10.6.2017

Pouť do Santiaga byla splněným snem

Kutnohorsko /ROZHOVOR/ - Ivana Soukupová z Kutné Hory ušla neuvěřitelných 3.300 kilometrů pěšky. V rozhovoru prozradila, proč bylo jejím cílem právě Santiago de Compostela i zda plánuje nějakou další cestu.

10.6.2017

Čáslavská letecká základna osiří až do konce prázdnin

Čáslav – Obyvatelé Čáslavi, ale i okolních vesnic se mohou těšit na dlouhé období ticha a klidu. Veškerá letecká technika totiž ještě v červnu opustí 21. základnu taktického letectva Čáslav a zpět se vrátí až na konci letních prázdnin.

9.6.2017

Obávaný přechod dostane o prázdninách semafor

Čáslav - Přechod pro chodce na nejfrekventovanější komunikaci mezi ulicemi Masarykova a Jeníkovská je dlouho středem pozornosti lidí v Čáslavi. Mnozí volají po jeho větším zabezpečení. Důvod je prostý.

9.6.2017

OBRAZEM: Mladí hasiči obsadili atletický stadion Olympia

Kutná Hora - Slavnostním nástupem začala krátce pop poledni na atletickém stadionu Olympia v Kutné Hoře krajská soutěž mladých hasičů a dorostu.

9.6.2017

OBRAZEM: Děti nahlédly do policejního vozu

Kutná Hora - Školáci strávili čtvrteční dopoledne s policisty pracujícími v našem městě. Přivítala nás Vendulka Marečková, která nás provedla jednou z částí budovy Policie ČR.

9.6.2017

KRÁTCE: Zahrady zámku Kačina se otevřou veřejnosti

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

9.6.2017

Chybovali radní při zadání zakázek? Zřejmě ano

Kutná Hora - Město Kutná Hora zadává veřejné zakázky nečitelně a možná i porušuje zákon. Alespoň tak jsou o tom přesvědčeni mnozí z opozičních zastupitelů. Konkrétně by mělo jít minimálně o dva případy, na které upozornil Karel Koubský ml.

8.6.2017

KRÁTCE: Kmochův Kolín bude mít ozvěnu i v Kutné Hoře

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

8.6.2017

Počet pohozených stříkaček vzrostl

Kutnohorsko - Použité injekční stříkačky odhozené uživateli drog jsou každodenní realita našich měst. O čistotu a bezpečnost města dbají terénní pracovníci nebo městská policie, může k ní ale přispět i každý občan.

8.6.2017

Projekt zlepšování škol v Kutné Hoře jde do finále

Kutná Hora - Druhý ročník zlepšování škol v Kutné Hoře jde do finále. Ke společnosti Foxconn Technology se letos přidali i další lokální finanční partneři a projekt se tak rozšířil ze základních škol také na střední školy.

8.6.2017

V parcích i na nádraží! Bezdomovců jsou desítky

Kutnohorsko - S přibýváním slunečných a teplých dnů stoupá také zvyk lidí bez domova relaxovat častěji na lavičkách center měst. Často se tam i s krabicovým vínem v ruce kochají pohledem na kolemjdoucí. V městech často popíjení alkoholu v centru zakazují vyhlášky. Díky nim se situaci daří držet v přijatelné míře. Ale ne stoprocentně.

7.6.2017

KRÁTCE: Za dětmi přijede planetárium, všechny generace potěší deskovky

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv a kulturních pozvánek z regionu.

7.6.2017

Pokračování! Malínští odevzdají druhý vzorek

Kutná Hora – Demolice malínského mostu pokračuje. Na malínské straně nadjezdu již skončily práce s arsenem kontaminovanou zeminou a díky tomu bylo zrušeno i takzvané ochranné pásmo, ve kterém byly domy v bezprostřední blízkosti stavby.

7.6.2017

Léto je blízko, sezona na koupalištích začíná

Kutnohorsko - Letní dny jsou na dohled. S pěkným počasím a sluníčkem v zádech plno lidí rádo navštěvuje přírodní i umělá koupaliště. V regionu je jich mnoho a sezona na nich buď velmi brzy začne, nebo již dokonce začala.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2017

Zastupitelé schválili přijetí investičního úvěru. S podmínkami

Kutná Hora - Kutná Hora si vezme stopadesátimilionový úvěr. Tento týden o tom rozhodli jednadvaceti hlasy zastupitelé na svém mimořádném zasedání.

6.6.2017

Kutnohorské zastupitele čeká dnes mimořádné zasedání

Kutná Hora - Kutnohorské zastupitele dnes čeká mimořádné zasedání. Jedním z hlavních bodů jednání bude investiční úvěr, jehož přijetí na posledním řádném zasedání kutnohorští zastupitelé neschválili. Na něm přitom stojí veškeré budoucí investiční akce ve městě, které se v případě nepřijetí úvěru neuskuteční.

6.6.2017

Venkovní posilovny přibývají, cvičí se v Kutné Hoře i ve Zruči

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Venkovní posilovny se stávají hitem. Pomalu se rozšiřují do všech měst. Cvičební stroje jsou většinou používány pro svou nenáročnost a jednoduchost. Fitness hřiště tak navštěvují nejenom běžci, kteří se při své činnosti chtějí protáhnout, ale i děti a senioři.

5.6.2017

KRÁTCE: Elektromobily míří do Kutné Hory

Kutná Hora - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

5.6.2017

KRÁTCE: Nehoda zablokovala obchvat u Kutné Hory

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z okresu.

5.6.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 5. do 11. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

5.6.2017

Alkohol na dětských akcích? Minulost

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon neplatí ještě ani týden a stále se objevují nové a nové skutečnosti z něho vyplývající. Jednou z nich je kupříkladu ten fakt, že zákon zakazuje prodej alkoholu určených převážně pro děti, jako jsou oslavy dne dětí a podobně.

5.6.2017

Alergici trpí! Zle jim dělají květiny, prach i čokoláda

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Alergici mají nyní těžké období. Trápí je hlavně pyly rostlin a dřevin. Pylová sezóna začala již s jarem, a skončí až v říjnu. Kýchání a nateklé nosy tak budou citlivější lidé řešit ještě několik měsíců.

3.6.2017

Pohádkový les okolo zříceniny hradu Sion opět přilákal davy

Kutnohorsko - Pohádkový les v okolí zříceniny hradu Sion patří k hojně navštěvovaným akcím. I letos se jí zúčastnilo tisíce návštěvníků, přesně 2650, především dětí. K vidění zde byly scény ze známých pohádek a filmů, jako je například Princezna ze mlejna, Mrazík nebo scénka z oblíbené české komedie Slunce, seno, jahody.

3.6.2017

Pradědečkův traktor opět nabídl zajímavou podívanou

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V průběhu prvního červnového víkendu patřil areál čáslavské pobočky Národního zemědělského muzea oblíbené a hojně navštěvované akci Pradědečkův traktor.

3.6.2017

OBRAZEM: V Čáslavi odstraňovali včelí roj

Čáslav - K odstranění včelího roje byl v pátek odpoledne do Jeníkovské ulice pozván zkušený včelař.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies