VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

12.4.2017

Velikonoce otevřou brány zámků dokořán

Kutnohorsko - Na tři mimořádné prohlídky se v úvodu nové turistické sezony mohou těšit návštěvníci zámku Kačina již tuto neděli, a to v rámci druhého ročníku akce Brány památek dokořán. Lidé mají v tento den na výběr hned ze tří časů.

12.4.2017

Karel Sklenář přednášel o Klimentu Čermákovi

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Doktor Karel Sklenář z Národního muzea v Praze přednášel v čáslavské výstavní síni na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku „Včely Čáslavské". Přednášku věnoval Klimentu Čermákovi, od jehož úmrtí uplynulo 100 roků.

12.4.2017

Růžena Málková z Čáslavi oslavila 101. narozeniny

Čáslav - Růžena Málková, která je nejstarší občankou Čáslavi, se dožila v úterý 11. dubna krásných 101 let. K jejímu krásnému a úctyhodnému jubileu ji přišli pogratulovat také místostarosta města Daniel Mikš, a členka komise pro záležitosti občanů Alena Drábková.

12.4.2017

Počet nehod způsobených střetem se zvěří narůstá

Kutnohorsko - Nehod způsobených střetem se zvěří přibývá každoročně když se mění čas ze zimního na letní. Ke střetům dochází zejména v brzkých ranních hodinách, v místech, kde se zvěř vydává hledat potravu.

11.4.2017

Žáky poprvé čekají jednotné přijímací zkoušky

Kutnohorsko - Přijímací zkoušky na střední školu jsou pro deváťáky vždy stresující záležitostí. Letos se mohou budoucí studenti středních škol cítit ještě nejistěji, než jindy. Čeká je totiž jednotná přijímací zkouška. Každý, kdo se hlásí na střední školu, musí absolvovat didaktický test z českého jazyka, literatury a matematiky.

11.4.2017

Žáci ze Základní školy Žižkov pořádali na náměstí velikonoční jarmark

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Velikonoční prodejní jarmark pořádali žáci ze Základní školy Žižkov v Kutné Hoře na Palackého náměstí.

11.4.2017

Děti z Mateřské školy Záboří nad Labem poznávaly zahradu

Záboří nad Labem /FOTOGALERIE/ - Mateřskou školu v Záboří nad Labem navštívily pracovnice z Nadace Proměny Karla Komárka. Nejstarší děti absolvovaly program Poznej svoji zahradu, inspirovaný pohádkou Zahrada od výtvarníka Jiří Trnky.

11.4.2017

Děti z Mateřské školy Benešova uklízely přírodu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vyčistíme aspoň malý kousek naší planety, to si řekly děti z Mateřské školy Benešova v Kutné Hoře. Vydaly se po stopách těch, co odhazují odpadky kolem sebe.

11.4.2017

Oblastní charita Kutná Hora dostane z rozpočtu méně peněz

Kutná Hora - Oblastní charita Kutná Hora dostane z rozpočtu města méně peněz, než v předchozích letech. Kámen úrazu ale není ani tak v celkovém balíčku peněz, který dosahuje částky něco málo přes jeden milion korun.

11.4.2017

Z Malína do Kutné Hory: přechod v nejbližší době nejspíše nebude

Kutná Hora - Legálně se lidé z Malína do Kutné Hory i nadále nedostanou. V březnu svitla naděje, jelikož poslanec Jan Klán a místostarosta Kutné Hory Josef Viktora jednali spolu s dalšími zástupci o legálním zřízení přechodu pro pěší přes koleje do oblasti nástupního perónu.

10.4.2017

Lidé berou třídění vážně, nádob na bioodpad přibývá

Kutnohorsko - Pravidelné svozy bioodpadu jsou již ve městech i obcích v regionu naprostou samozřejmostí

10.4.2017

Vladislav Razím provedl zájemce po čáslavských hradbách

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Klub rodáků a přátel města Čáslavě zorganizoval 8. dubna 2017 pro členy klubu a také pro veřejnost procházku s výkladem na téma „středověké opevnění města Čáslavi". Zasvěceným průvodcem byl doktor Vladislav Razím z Národního památkového ústavu.

10.4.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 10. do 16. dubna naposledy rozloučí se svými blízkými.

10.4.2017

Nové autobusové nádraží bude třikrát menší

Kutná Hora /VIZUALIZACE/ - Nový terminál autobusového nádraží v Kutné Hoře by měl být v budoucnu vybudovaný v prostoru mezi vlakovou stanicí Kutná Hora město a bývalou drážní budovou. Jedná se o pozemky, které jsou v současné době nevyužívané.

9.4.2017

Sportovní halu ve Zruči nad Sázavou ovládly mažoretky

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Postupová soutěž na mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu a mistrovství České republiky mažoretek se konala v neděli ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou. 

9.4.2017

Dobrovolníci čistili řeku Sázavu

Kutnohorsko /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Dobrovolníci se i letos zapojili do úklidu řeky Sázavy. Břehy již tradičně čistili od Chřenovic po Kácov. Hlavním organizátorem byly obecně prospěšná společnost Posázaví a Místní akční skupina Lípa pro venkov.

9.4.2017

Kluby turistů mají letitou tradici, členů jsou desítky

Kutnohorsko - Klub českých turistů působí po celé České republice. Činnosti jeho členů ve všech oblastních formách jsou vskutku rozmanité a těší celé generace lidí.

9.4.2017

Umíte ještě cvrnkat kuličky? A víte, že profíci nehrají se skleněnkami?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Cvrnkání kuliček. Idylický obrázek příjemného jara a veselého dovádění na vlahém povětří. Ale, mezi námi, umíte ještě cvrnkat kuličky? A na druhou stranu, umí to vaše děti či vnoučata?

8.4.2017

Podchod s QR kódy bude hotový už za měsíc

Kutná Hora - Podchod na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře byl dlouhou dobu terčem kritiky. Rozhodně totiž nebyl dobrou vizitkou pro turisty, kteří přijeli poprvé do města UNESCO.

7.4.2017

Děti za sebou mají projekt plný barev

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Děti z Mateřské školy 17. listopadu mají za sebou velký projekt plný barev.

7.4.2017

Na Kutnohorsku začaly zápisy do prvních tříd

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Na většině základních škol na Kutnohorsku dnes začaly zápisy do prvních tříd, pokračovat budou i v sobotu dopoledne.

7.4.2017

Zavedení eura by žádné změny nepřineslo, řekl Miloš Zeman

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Tak trochu jako kaskadér, ale také jako pyrotechnik se ve své funkci cítí prezident České republiky Miloš Zeman. Řekl to na setkání s občany při návštěvě Čáslavi, když se ocitl v palbě otázek na pódiu na náměstí Jana Žižky z Trocnova.

7.4.2017

Čáslav se přidala mezi bezpečná města

Čáslav - Projekt Bezpečné město, který se postupně rozšiřuje po celém Středočeském kraji, se dostal už i na na Kutnohorsku. Jako první se do něj zapojila Čáslav.

7.4.2017

Blíží se druhý ročník soutěže Houfek-BOX

Čáslav - Již druhý ročník soutěže s kreativní stavebnicí "Houfek-BOX" se uskuteční na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav v pátek 21. dubna. Letošní téma soutěže je Budoucnost v pohybu.

AKTUALIZOVÁNO
7.4.2017

Mladí rybáři vysázeli stromky na Hrádku

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Na dvacet mladých čáslavských rybářů se sešlo - spolu se svými staršími kolegy – na čáslavském Hrádku. Jejich úkolem bylo vysázet třicet mladých stromů a sedmdesát nových keřů jako náhradu za nedávno odstraněné stromy v Jetelové ulici.

7.4.2017

Zvýšit nájemné o inflaci? Města nedělají. Alespoň většinou

Zvýšit nájemné v bytech, ale i nebytových prostorech mohou města rok co rok o míru inflace, kterou stanovuje Český statistický úřad. Za předchozí rok ji určil na 0,7 procenta. Jak se k této možnosti radnice postavily letos?

7.4.2017

Galerie Středočeského kraje oslaví Velikonoce už v sobotu

Kutná Hora - Ačkoliv velikonoční svátky připadnou až na příští týden, v prostorách Galerie Středočeského kraje GASK je oslaví už tuto sobotu.

7.4.2017

První pivo z Měšťanského pivovaru Kutná Hora je na světě

Kutná Hora - První várka piva z nově otevřeného Měšťanského pivovaru Kutná Hora spatřilo světlo světa. Už dnes tak budou moci lidé po více než sedmi letech ve zdejších hospodách a restauracích ochutnat místní čepované pivo.

6.4.2017

O cyklopůjčovny Českých drah je stále větší zájem

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Oblíbené cyklopůjčovny Českých drah se znovu po zimní přestávce otevřely pro veřejnost. Lidem jsou na vybraných stanicích k zapůjčení jak kvalitní krosová kola, horská kola, tak v některých stanicích dokonce i elektrokola a koloběžky.

6.4.2017

Prezidentská návštěva objektivem Vladimíra Havlíčka

Čáslav - Podívejte se na další fotografie, jak prezident České republiky Miloš Zeman navštívil ve čtvrtek odpoledne Čáslav.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies