VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

3.6.2017

OBRAZEM: Hasiči soutěžili na Krchlebské věži

Krchleby - Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Kutná Hora společně s obcí Krchleby, Sborem dobrovolných hasičů Krchleby a Hasičským sportovním klubem Kutná Hora uspořádal na šestnáctý ročník závodu "Krchlebská věž".

3.6.2017

Každá závislost je nedostatkem lásky vůči sobě, říká terapeutka

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Jana Bolková je terapeutka a koučka, která se převážně věnuje rodinným konstelacím, pomáhá ale lide zbavit se i různých fóbií, bloků či závislostí.

3.6.2017

Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba dostala ocenění

Kutná Hora - Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba byla oceněna! Druhé místo Ceny redakce PROPAMÁTKY v soutěži MÁME VYBRÁNO převzaly v dominikánském klášteře v Praze zástupkyně pracovní skupiny sbírky Zvon pro Jakuba Malvína Krepsová, Soňa Telecká a Eva Hnátková.

2.6.2017

OBRAZEM: Studenti gymnázia vystavili židle

Kutná Hora - Ve čtvrtek 1. června proběhla na Gymnáziu Jiřího Ortena již desátá společná závěrečná výstava výtvarných prací druhých ročníků a sexty. Letošní téma se poněkud lišilo od témat minulých ročníků, byla jím totiž „Židle", a tak více než kresby a malby vznikala umělecká díla prostorová.

2.6.2017

KRÁTCE: Slavnosti nabídnou vyhlídkové lety

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu. Třeba pozvánku na vyhlídkové lety v rámci Rohozeckých slavností.

2.6.2017

Diskriminace, tak vnímají zákaz kouření majitelé barů

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon. Objevují se další „perličky", které majitelům hospod komplikují život. Jedním z nich je i Zbyněk Nowok, který provozuje restauraci Palma v Kutné Hoře. Stejně jako v dalších restauračních zařízeních v Kutné Hoře si už ani tady hosté nezapálí.

2.6.2017

Malínský nadjezd i silnice Na Náměti! Řidiče trápí uzavírky

Kutnohorsko - Léto na silnicích a objížďky. Evergreen každého roku. Ani letošní rok není výjimkou. Po celém regionu trápí řidiče hned několik uzavírek a dopravních omezení, které jejich cestu mnohdy výrazně prodlouží.

2.6.2017

OBRAZEM: Dětský den zavedl malé návštěvníky do pravěku

Kutná Hora - Dům dětí a mládeže Dominik pořádal ve čtvrtek 1. června od 15 hodin dětský den. Na malé návštěvníky čekaly pravěké hry a soutěže, keramická a výtvarná dílnička.

1.6.2017

Václav Moravec vzpomínal na kamaráda Minku a jeho rodinu. Zemřeli při holocaustu

Čáslav - V červnu si připomínáme výročí deportace Židů nejen z Čáslavi do Terezína. Na tyto smutné události a především na svého kamaráda zavzpomínal Václav Moravec z Čáslavi.

1.6.2017

Alternativa pro kuřáky: tabák, který se nespaluje

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon platí teprve pár hodin a kuřáci, ale také majitelé barů a hospod, už hledají nejrůznější kličky, jak ho obejít. Jednou z možností může být také horká novinka, kterou na trh uvede společnost Philip Morris. Deníku to potvrdilo oddělení pro vnější vztahy tabákové společnosti.

1.6.2017

Nekouří se! Obsluhy hosty upozorňují na nový zákon

Kutnohorsko - Venku je teplo. Hosté tak bez problému odchází na cigaretu ven. Zimního období se ale majitelé obávají.

31.5.2017

Na celostátním kole Helpíkova poháru zabodoval Michaela Suchá a Nela Pikuliaková

Žehušice /FOTOGALERIE/ - Helpíkův pohár je celorepubliková zdravotně - výchovná soutěž, která je tematicky určena žákům pátých tříd základních škol. Podstatou této soutěže je naučit děti základním úkonům první pomoci.

31.5.2017

Církvici trápí stále nedokončené víceúčelové hřiště

Církvice /FOTOGALERIE/ - Víceúčelové sportoviště v Církvici není stále hotovo. Obec bude letos, již počtvrté, žádat o dotaci na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, díky které by bylo možné dokončit třetí, závěrečnou etapu.

31.5.2017

Začalo mistrovství Evropy juniorů v lovu kaprů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mistrovství Evropy juniorů v lovu kaprů začalo včera slavnostním ceremoniálem v Kutné Hoře.

31.5.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 29. května do 4. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

31.5.2017

PROTIKUŘÁCKÝ ZÁKON: Budeme volat policii, říkají hostinští. Pokuty nechtějí

Kutnohorsko /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Protikuřácký zákon platí. Kouření cigaret v restauracích skončilo. Jak to vypadá o "nekuřáckých" dnech? Redaktoři Deníku vyrazili zjišťovat, co na to říkají hosté. Přinášíme vám reportáž z hospod a restaurací.

31.5.2017

Štafetový pohár zakončili v Čáslavi

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Až neočekávaně horké úterý 30. května přivítalo na lehkoatletickém stadionu v Čáslavi sedmnáct družstev mladých běžců ze základních škol snad všech koutů naší republiky.

31.5.2017

Protikuřácký zákon neztíží život zdaleka jen kuřákům

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Na úplný zákaz kouření a s ním související okolnosti najíždějí nikoliv pozvolna, ale okamžitě nejen hospodští a restauratéři, ale také samosprávy.

30.5.2017

KRÁTCE: Studenti chystají výstavu židlí, neziskovky pořádají společnou akci

Kutnohorsko - Přinášíme vám seznam krátkých zpráv z regionu.

30.5.2017

Na Kutnohorsku se názory lidí na protikuřácký zákon liší

Kutnohorsko - Uplynulý víkend byl posledním, kdy mohli lidé kouřit i uvnitř hospod. Protikuřácký zákon totiž vejde ve splatnost již ve středu 31. května.

30.5.2017

Projekt Pošta Partner je dobrá myšlenka, ale nedotažená do konce

Kutnohorsko - Česká pošta jedná arogantně. Přesně na tom se shodli minulý týden starostové Kutnohorska v rámci diskuze na téma zavádění Pošt Partner při setkání starostů obcí sdružených v MAS Lípa pro venkov. Na tom byl jako host přítomen i nyní jíž bývalý vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.

29.5.2017

Kutnohorský kulturista Vladimír Vacík uspěl na mistrovství

Kutná Hora/Čelákovice - Kulturista z Kutné Hory Vladimír Vacík se zúčastnil soutěže Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2017 v Čelákovicích nedaleko Prahy. Tvrdá příprava, která soutěži předcházela, přinesla své ovoce. Mladý sportovec získal třetí místo.

29.5.2017

V Kluckých Chvalovicích odhalili pamětní desku profesora Milana Zeleného

Klucké Chvalovice - Odhalení pamětní desky profesora Milana Zeleného se uskutečnilo v sobotu 27. května v 10 hodin. K odhalení došlo před jeho rodným domem v Kluckých Chvalovicích číslo popisné 67.

29.5.2017

Ve Vinařích zvolili nové zastupitele

Vinaře - Stejně jako v deseti dalších obcích v České republice se také v obci Vinaře konaly v uplynulém týdnu nové volby do obecního zastupitelstva. K volebním urnám ve Vinařích přišlo přes šedesát procent voličů, kteří zvolili sedm nových zastupitelů.

29.5.2017

OBRAZEM: Halu zaplnily mažoretky

Čáslav - Čáslavskou sportovní halu BIOS ve střední průmyslové škole zaplnily desítky skupin i jednotlivě soutěžících mažoretek, které se zde utkaly v nepostupové soutěži, nazvané Čáslavský pohár mažoretek.

29.5.2017

Vozy na elektřinu považují lidé spíše za výstřelek módy

Kutnohorsko - Automobily na elektřinu jsou mimo jiné kritizované pro svou vysokou cenu

28.5.2017

Neziskové organizace se představily na Sousedském jarmarku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Již čtvrtý ročník setkání neziskových organizací s názvem Sousedský jarmark uspořádal v sobotu v zahradách Jezuitské koleje spolek Denemark. Sešlo se více než 20 neziskovek, které pod širým nebem bez mráčku představily veřejnosti svou práci i třeba plány do budoucna.

28.5.2017

OBRAZEM: Výstava psů nabídla i program pro děti

Kačina - Již tradiční oblastní výstava psů všech plemen se konala v zámeckém parku na Kačině. S touto oblastní výstavou byly spojené i klubové výstavy klubu chovatelů německých krátkosrstých ohařů, anglických mastifů, brazilských fil, čau-čau, karelských medvědích psů a lajek. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 299 psů, kteří zastupovali 65 různých plemen psů.

28.5.2017

Historické centrum Kutné Hory provoněly speciality domácí i mezinárodní kuchyně

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Speciality od domácích pochoutek, přes vysloveně orientální jídla až po biodobroty mohli v sobotu prakticky po celý den ochutnat u celkem čtyř desítek stánků návštěvníci kutnohorského Gastrofestivalu. Ten se odehrál za nádherného, takřka letního počasí v samotném historickém centru města – u chrámu sv. Barbory a v okolí Jezuitské koleje. K ojedinělému gastronomickému zážitku s bohatým doprovodným programem pro dospělé i děti pozval příchozí pořádající Spolek pro obnovu vinařství na Kutnohorsku.

27.5.2017

OBRAZEM: Dvoutaktní motory na cestě ze Seče ztichly v centru Kutné Hory

Kutná Hora - Intenzivní sluneční paprsky v sobotu rozpálily kapoty vozidel s dvoutaktním motorem, která přibližně na tři hodiny zaparkovala na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Převládala značka Wartburg, ale k vidění byly také vozy Trabant a Barkas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies