VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

15.7.2017

OBRAZEM: Obří skluzavka dorazila v sobotu do Kutné Hory

Kutná Hora – Spoustu zábavy rozdávala v sobotu obří skluzavka Slide Czech. Lidé se začali klouzat ve 12 hodin a i přesto, že byly i napínavé momenty, zda nezačne pršet, se celá akce velmi vydařila. Obří skluzavka vedla z Václavského náměstí do ulice Jiřího z Poděbrad. Její délka byla přibližně 200 metrů. Kdo se ale nechtěl klouzat, zábavu si v sobotu odpoledne v Kutné Hoře našel také. Nechyběl fotokoutek, kreativní koutek pro děti nebo vodní bitva. „Jízdu na obří skluzavce jsem si užila. Natáčela jsem si ji přitom na telefon,“ řekla jedna z návštěvnic sobotní akce.

15.7.2017

Vláda starostů je podle většiny nesmysl

Kutnohorsko /ANKETA/ – Bývalý ministr financí Andrej Babiš by si představoval vedení města stejně, jako vedení firmy. Jak uvedl v Lidových novinách, byl by přímo volený starosta a žádní zastupitelé. Co si o nápadu bývalého ministra financí myslí činní politici jsme zjišťovali na Kutnohorsku.

15.7.2017

Na zrcadlové bludiště láká nyní i Kutná Hora

Kutná Hora - Obyvatele z Kutnohorska těší nová kutnohorská atrakce – zrcadlové bludiště. Najdete ho u morového sloupu v Šultysově ulici. Návštěvníkům nabízí celých tři sta metrů čtverečných plných zábavy. Po vstupu příchozí nejprve pobaví zábavná křivá zrcadla, překvapením pro mnohé jsou i kaleidoskopy.

15.7.2017

Bar Pod Schodama hostil turnaj ve stolním fotbale

Kutná Hora - Na turnaj ve stolním fotbale se přihlásilo 16 hráčů, kteří se náhodně rozdělili do dvoučlenných týmů. Hrálo se systémem dvou skupin, přičemž postupovali všichni, a poté rozhodovaly vyřazovací boje křížem napříč skupinami. „Chtěli jsme si hru trochu zpestřit, chodíme sem hrát často a turnaj do toho vnesl nový náboj,“ řekl pořadatel Martin Brož. Hlavní výhrou byly peněžní vouchery na útratu za pití v Baru Pod Schodama. 

14.7.2017

OBRAZEM: Na kutnohorské plovárně si děti užily příměstský tábor

Kutná Hora - Kutnohorská plovárna letos poprvé pořádá příměstské tábory. Děti si zde užívaly od pondělí spoustu zábavy. Naučily se a zopakovaly si základy plavání a také se vytvořily tričko s vlastním návrhem. Příměstský tábor vede středoškolský profesor Pavel Slabihoud, který má zkušenosti z plaveckého oddílu. Pořádá ho plovárna ve spolupráci s TJ Sparta Kutná Hora.

14.7.2017

OBRAZEM: Hokejista Lukáš Muras se oženil přímo na zimním stadionu

Čáslav - Nový čáslavský zimní stadion zažil v průběhu svojí první sezóny v plném provozu již mnoho hokejových vítězství i proher, proháněly se zde na bruslích děti při svém karnevalu, na jaře se jeho plocha proměnila v letní kryté sportoviště. V pátek 14. července se ale tyto rozlehlé prostory prvně staly svědkem uzavření manželství. Pro tento důležitý krok do dalšího života si čáslavský “zimák” vybrali místní hokejista Lukáš Muras se svojí dnes již manželkou. 

14.7.2017

Obří skluzavka do města přivede slavného gólmana

Kutná Hora - Spoustu zábavy bude rozdávat již zítra v Kutné Hoře obří skluzavka od Slide Czech. Akce začne ve 12 hodin a skončí v 18 hodin. Kromě skluzavky s sebou organizátoři přivezou i další překvapení. 

14.7.2017

Půl roku s Maxíkem: senior taxi jezdí i do Prahy

Kutná Hora – Senior taxi v Kutné Hoře funguje již více než půl roku a je o něj stále velký zájem. Navíc Taxík Maxík dávno přestal být pouze ryze službou pro ulice Kutné Hory.

13.7.2017

KRÁTCE: Začala stavba workoutového hřiště v Čáslavi

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

13.7.2017

Strach! Malínští mají podle testů v sobě víc arsenu

Kutná Hora – Obyvatelé Malína již mají v rukou výsledky biologického monitoringu, který si nechávali dělat kvůli manipulaci s arsenem kontaminovanou zeminou při opravě nadjezdu. Radost z nich ale rozhodně nemají.

12.7.2017

KRÁTCE: V Kutné Hoře se bude konat první streetart festival

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

12.7.2017

Policisté navštívili děti na letním táboře

Kutnohorsko - Besedu spojenou s prezentací Policie České republiky na letním dětském táboře na Pančavě ve Zbraslavicích provedli 3. července místní policisté Tomáš Jirovský a Kateřina Radová.

12.7.2017

Kontroly na silnicích budou v letních měsících pokračovat

Kutnohorsko - Koncem měsíce června a začátkem letních prázdnin je očekáván zvýšený nárůst dopravy. Policisté se proto snažili zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu a omezit nekázeň řidičů. Cílem akce také bylo upozornit řidiče, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní.

12.7.2017

Burkiny? Budí emoce i na Kutnohorsku!

Kutnohorsko /ANKETA/ - Velké množství protestů vyvolaly ženy, které se koupaly v Aquaparku v Čestlicích nedaleko Prahy v burkinách. Na kutnohorské koupaliště zatím žádná žena v celotělových ženských plavkách nedorazila.

11.7.2017

KRÁTCE: Historické slavnosti zvou na šerm, kejklíře i exotické hady

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

11.7.2017

Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?

Střední Čechy - Málokterý region nabízí tak nádherné prostředí a tolik pěkných míst ke sportovnímu vyžití, jako střední Čechy. Nabízíme vám přehled zajímavých tipů ze všech koutů regionu a je už pouze na vás samotných, zda si něco vyberete. Prakticky kamkoliv ve středních Čechách vyrazíte, můžete si s sebou zabalit oblečení na běh, protože zdolat pár kilometrů se dá prakticky všude. Zaběhat si lesem? Po asfaltové cestě podél řeky či potoka? Nebo se proběhnout cestičkou na nějakou historickou památku? Každý si vybere podle chuti to své!

11.7.2017

Když je nejhůř, musí stačit dešťová voda

Kutnohorsko /ANKETA/ – I přesto, že v posledních dnech na Kutnohorsku občas vydatně zapršelo, trápí obyvatele v některých obcích nedostatek vody.

11.7.2017

OBRAZEM: Slavnostně otevřeli nově zrekonstruovaný podchod na nádraží

Kutná Hora - Na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře slavnostně otevřeli v pondělí 10. července v 17 hodin nově zrekonstruovaný podchod. Úvodní slovo pronesl starosta Kutné Hory Martin Starý. Poté následovala společná komentovaná prohlídka podchodu, kterou si vzal na starosti autor maleb Lukáš Kladívko.

10.7.2017

Dopravní policisté prevenci nijak neodbývají

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Že je třeba i s malými dětmi neustále probírat témata týkající se jejich bezpečí v silničním provozu, je jistě „bez debat“. Víme, že o tom slýchají od svých rodičů, dědečků, babiček, svých vyučujících, ale vidět před sebou policistu v uniformě, navíc toho dopravního, bavíme-li se právě o této problematice, je přece jen něco jiného. 

10.7.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 10. do 16. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

10.7.2017

Kutná Hora bude uctívat památku významných osobností

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ - Kutná Hora má konečně seznam čestných hrobů, ve kterých jsou pohřbené významné osobnosti města. Statut čestných hrobů po téměř ročním úsilí příslušné pracovní skupiny schválili městští zastupitelé.

9.7.2017

OBRAZEM: Chovatelé zvířat vystavovali ve Staňkovicích

Staňkovice - Výstavu zvířat uspořádala místní základní organizace Českého svazu chovatelů. K vidění zde bylo například přes 190 králíků, devět voliér s holuby a spousta vystavené drůbeže.

9.7.2017

OBRAZEM: Mladí rybáři ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Sobotní dopoledne u rybníka Pavlovka ve Zbraslavicích patřilo dětem.

9.7.2017

OBRAZEM: V Křeseticích závodily Babety

Křesetice – Již 16. ročník Babeta Cupu se jel v sobotu v Křeseticích. Letošní ročník se od předchozích lišil v počtu závodů Jely se totiž dva.

8.7.2017

Protikuřácký zákon: Kutná Hora má na stole první stížnost

Kutná Hora /ANKETA/ - Takzvaný protikuřácký zákon platí jen něco málo přes měsíc a už nese své první „ovoce“. Především ve větších městech se hromadí stížnosti obyvatel na hluk, kdy kuřáci místo v hospodách a barech postávají do pozdních nočních hodin na ulicích a v tom lepším případě s cigaretou v ruce jen konverzují. První oficiální stížnost na nedodržování veřejného pořádku nyní leží na stole také kutnohorským radním.

7.7.2017

Poryvy větru při bouřce kácely stromy

Kutnohorsko – Avizovaná bouřka dorazila na Kutnohorsko kolem 17. hodiny a přinesla i kroupy místy velikosti téměř centimetru.

7.7.2017

Děti užívají prázdnin na táboře u Zbraslavic

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tábor na Pančavě u Zbraslavic má dlouholetou tradici. Kdysi jej pořádal bývalý Svazarm, ale dnes se jmenuje Asociace víceúčelových základních organizací Zbraslavice. 

7.7.2017

Vést sbor mne velice naplňuje, říká sbormistr Jan Drahota

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Sbor Muscina funguje pod hlavičkou Základní umělecké školy v Kutné Hoře. Tento rok byl pro něj mimořádně úspěšný. Nejenže zpíval na pietní akci v Lidicích, ale také pokřtil vlastní CD. Sbor více jak deset let vede sbormistr Jan Drahota.

7.7.2017

Lávka v Malíně by mohla stát se začátkem nového školního roku

Kutná Hora - Malínští jsou znovu o kousek blíž svému přání. Vypadá to, že lávce přes koleje již v tuto chvíli nic nebrání v realizaci. Podle posledních informací Deníku by lávka pro pěší mohla být vybudována na přelomu srpna a září.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení