VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

30.3.2017

Lidé na trzích nakupují, farmářské trhy ale netáhnou

S jarem začíná sezona farmářských trhů. Zimní přestávka skončila a výrobci a zároveň prodejci kvalitních potravin mohou opět na pulty vykládat zeleninu, ovoce, uzeniny, sýry, mléko, med a další dobroty.

29.3.2017

Jakub Vágner získal další pozemek na Katlově

Jakub Vágner získal na Katlově další pozemek. Po více než dvouletém vyjednávání mu kutnohorští městští zastupitelé přiklepli směnu pozemku na Katlově, který byl ve vlastnictví Města Kutná Hora, za pozemek v Sedlci, jehož majitelem je Jan Dlabal.

29.3.2017

Výuka venku? Většina dětí i rodičů ji vítá

Učit se občas venku na čerstvém vzduchu místo mezi čtyřmi stěnami učeben? K tomu se kloní ve spoustě škol. Však venkovní učebny se dají využít od jara do podzimu. Jenže ne vždy je na jejich vybudování v městské či obecní kase hned dost peněz.

28.3.2017

Bývalý místostarosta Jiří Havlíček bude ministrem průmyslu a obchodu

Město Čáslav je „baštou" ministrů průmyslu a obchodu (MPO). Po čáslavském rodákovi Milanu Urbanovi, který post ministra ve stejném resortu zastával v letech 2003-2006, se novým ministrem MPO stane Jiří Havlíček.

28.3.2017

Česká ulice se letos dočká nového povrchu

Kutná Hora - Česká ulice v Kutné Hoře se dočká v letošním roce kompletní rekonstrukce. Ulice je po zimě a výkopových pracích, které byly provedeny již v minulém roce, ve špatném stavu.

28.3.2017

Krve není nikdy dost. Nové dárce všude rádi uvítají

Krev nelze uměle vyrobit a její potřeba pro člověka je trvalá. Bez zásob krve se neobejde fungování žádné nemocnice. To vědí i v nemocničních zařízeních na Benešovsku, Kutnohorsku a Kolínsku.

28.3.2017

Rozkvetlé ladoňky zdobí jarní Čáslav

Čáslav – Ladoňka je název jarní cibuloviny, s kterou se můžeme v těchto dnech potěšit v ulici Pod Pilou na Chrudimském předměstí v Čáslavi. A že je v obležení velkého množství včel? Bodejď by ne, vždyť je to posel jara!

28.3.2017

Zámek Kačina se připravuje na návštěvnickou sezónu 2017

Letošní sezona na zámku Kačina bude doslova pohádková. Kromě prohlídek zámeckých interiérů se návštěvníci mohou těšit na netradiční „Prohlídky s duchem Rudlou" či letní „Pohádkovou Kačinu". Začátek sezony zde navíc otevírá výstava Království včel.

27.3.2017

Kutnohorskému starostovi skočil do auta cizí pes, hledá se majitel

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Starosta Kutné Hory Martin Starý prosí veřejnost o pomoc. Při své služební cestě na jednání dozorčí rady Městských lesů a rybníků se v lokalitě na „Májovce" setkal se psem, který seděl uprostřed silnice.

27.3.2017

Křižovatka U Podlipných zůstane 14 dní uzavřena

Kutná Hora – Frekventovaná křižovatka U Podlipných v Kutné Hoře zůstane v době od 1. do 13 dubna uzavřena.

27.3.2017

Věra Špinarová vždy rozesmála publikum

Koncert v Čáslavi byl bohužel posledním, na kterém Věra Špinarová před odchodem do hudebního nebe zazpívala. Její blízký spolupracovník Petr Klér z Kutné Hory se podělil o vzpomínky, které ho se zpěvačkou pojí.

27.3.2017

Krátce: Noc s Andersenem i degustace vína

Co se děje na Kutnohorsku? Přečtěte si přehled krátkých zpráv.

27.3.2017

Sídliště Šipší trápí nedostatek parkovacích míst

Obyvatelé kutnohorských sídlišť nemají dostatek míst k parkování. Pro ty, kteří bydlí na sídlišti Šipší, se situace po Velikonocích ještě zhorší. Obchodnímu domu Kaufland totiž došla trpělivost, začal stavět závory a po velikonočních svátcích je má spustit už v ostrém provozu.

27.3.2017

Zima skončila, myslivci ale odpočívat nebudou

Řada povinností čeká na členy mysliveckých sdružení v kraji, i když zima už je pryč a dá se říci, že nejtěžší období skončilo.

26.3.2017

Dámy na uklízení si najímá stále více lidí

Paní na úklid už nejsou pouze výsadou bohatých lidí. Zájem o tuto službu stále stoupá. Ne vždy ale dochází pomocná síla jenom do velkých domů. Možnost úklidu profesionály využívají lidé v regionu i pro své byty, aby měli například čas se věnovat svým blízkým.

26.3.2017

Mladí hokejisté navštívili leteckou základnu v Čáslavi

Skupinka 25 dětí, převážně z hokejového klubu HC Strakonice, navštívila se svými rodiči v uplynulých dnech leteckou základnu v Čáslavi. Měli tak jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku služby vojenských pilotů a techniků.

26.3.2017

Čertova vyhlídka v Kácově stojí za návštěvu

Plánujete výlet a nic vás nenapadá? Nenechte si ujít Čertovu vyhlídku v Kácově!

26.3.2017

OBRAZEM: Salon Meluzína se předvedl na módní přehlídce

Salon Meluzína uspořádal módní přehlídku "Meluzína TV", která se uskutečnila v sobotu večer v aule Voršilského kláštera v Kutné Hoře, Jako vždy zde bylo pořádně živo, malí i velcí, dámy i pánové, zde předváděli nejen klobouky, ale i další módní kousky. Mezi početným obecenstvem sklidila přehlídka zasloužený potlesk.

25.3.2017

Budova bývalé základní školy je národní kulturní památkou

Kutná Hora uspěla se snahou, aby se budova bývalé základní školy v ulici Na Náměti stala kulturní památkou. Ministerstvo kultury její žádosti vyhovělo.

25.3.2017

Metoda validace pomáhá lidem s Alzheimerovou chorobou

Filipov – Komunikací s lidmi, kteří trpí demencí, se zabývá již více než deset let Mária Wirth. Ta „podlehla" metodě zvané validace Naomi Feil, která přispívá právě ke zlepšení života lidí s Alzheimerovou nemocí a jejich rodin.

25.3.2017

V Kutné Hoře vyroste nové obchodní centrum

Kutná Hora - Rušno je v posledních dnech v Opletalově ulici v Kutné Hoře. Obchodní dům Kaufland zde totiž začal stavět závory a na parkovišti před ním už budou moci bezplatně zaparkovat výhradně jen ti, co zde nakupují.

25.3.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Zarmoucení pozůstalí se 27. března až 2. dubna naposledy rozloučí se svými blízkými.

24.3.2017

Obyvatelé sídliště byli proti vysázení stromů a keřů

Obyvatelé sídliště Sadu míru ze Zruče nad Sázavou podali v únoru letošního roku petici. Občané byli totiž zásadně proti výsadbě stromů a keřů v této lokalitě. Petici bylo na březnovém zručském zastupitelstvu vyhověno.

24.3.2017

Nejčastěji hledanými osobami jsou neplatiči

V Česku je mnoho případů lidí, kteří jednoho dne odešli a roky už o nich jejich rodiny neví vůbec nic. Ani Kutnohorsko a jeho okolí není výjimkou.

23.3.2017

Rybáři pořádají jarní výlovy

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výlovy nejsou pouze věci předvánočního období. Některé rybníky se vylovují i v těchto dnech.

23.3.2017

Kutná Hora uspěla s žádostí o prohlášení školy za památku

Kutná Hora - Kutná Hora uspěla se snahou, aby se bývalá základní škola v ulici Na Náměti stala kulturní památkou. Ministerstvo kultury její žádosti vyhovělo.

23.3.2017

Dačického dům je stavba roku

Kutnohorsko - Dačického dům v Kutné Hoře a hrad Lukov na Zlínsku dostaly cenu za nejlepší opravu historických objektů. Získaly titul Památka roku 2016.

AKTUALIZOVÁNO
23.3.2017

Věra Špinarová zkolabovala na jevišti v Čáslavi. Její stav je prý vážný

Čáslav - Měla to být jedna z největších kulturních akcí letošního roku v Dusíkově divadle v Čáslavi. Místní se na koncert populární zpěvačky Věry Špinarové velmi těšili, vyprodáno bylo do posledního místa. Koncert se však nečekaně změnil v drama, kdy zpěvačka v šatně zkolabovala.

23.3.2017

Cestující v Čáslavi se ani letos nepoučili, cestu si zkracují přes koleje

Kutnohorsko - Cestující se ani letos na železnici nepoučili. Cestu si dále zkracují přes koleje.

23.3.2017

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně klesly

Praha 23. března (ČTK) - Ceny pohonných hmot ve středních Čechách v uplynulém týdnu mírně klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí průměrně 31,23 koruny, což je o 12 haléřů méně než před týdnem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies