VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

23.3.2017

Dobrovolníci zahání samotu i tiší strach

Dobrovolně. Bez nároku na odměnu, ve svém volném čase, nezřídka i s přispěním vlastních peněz třeba za dopravu. To je práce dobrovolníků, kteří se snaží pomoci svému okolí.

22.3.2017

Děti přivítaly v Záboří nad Labem jaro

Záboří nad Labem /FOTOGALERIE/ - Děti z Mateřské školy Záboří nad Labem se společně s učitelkami loučily v úterý 21. března se zimou.

22.3.2017

Kutnohorští průmyslováci byli ve Francii, Remeši a Paříži

Žáci kutnohorské průmyslovky se od 6.března do 10. března zúčastnili studentského výměnného pobytu s partnerskou školou – Lyceem Franklina Roosevelta v Remeši.

22.3.2017

Vlajkovým zvířetem v zookoutku se stane sysel obecný

Projekt zookoutku je opět blíže k realizaci. Spolek Denemark již představil veřejnosti konkrétní plány. V zookoutku, který se vybuduje vedle parku pod Vlašským dvorem, bude vlajkovým zvířetem sysel obecný.

22.3.2017

Zmizí další parkovací místa. Kaufland staví závory

Kutná Hora bojuje s nedostatkem parkovacích míst bez výjimky na celém svém území. Řidiči mají problém zaparkovat nejen v centru města, ale také na sídlištích.

22.3.2017

K mléku i zelenině se žáci dostanou snadněji

Školní zařízení nejdříve musela na začátku tohoto roku reagovat na pamlskovou vyhlášku a razantně omezit sortiment ve školních bufetech.

21.3.2017

Ke zjednosměrnění ulice Puškinská dojde letos v květnu

Kutná Hora – Ke zjednosměrnění ulice Puškinská dojde na sídlišti Hlouška již letos v květnu. „Při dubnovém zónovém čištění komunikací se vše na tuto akci připraví a také bude proveden úklid po zimním období," uvedla Jana Pospíšilová z Městského úřadu Kutná Hora.

21.3.2017

Žáci představili svoji prezentaci odpočinkové zóny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Projektu Extra třída, který pořádá informační centrum o vzdělávání EDUin, se zúčastnili žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

21.3.2017

Ve Zruči získali dotaci na druhou etapu cyklostezky

Cyklisté ze Zruče nad Sázavou se mohou radovat. Město totiž získalo dotaci na stavbu druhou etapu zručské cyklostezky. Pokračování stávající stezky bude projektovat Miroslav Ondrák a ještě letos by se po ní mohli zájemci projet.

21.3.2017

KRÁTCE: Jarní vycházka i koncert v divadle

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

21.3.2017

Zeman opět navštíví střední Čechy, zamíří například do Benešova i Čáslavi

Střední Čechy - Prezident Miloš Zeman příští měsíc opět zamíří do Středočeského kraje. Termín jeho cesty po regionu byl stanoven na 5. až 7. dubna, sdělil ČTK mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

21.3.2017

Střelba, jed i klece! Města bojují s holuby

Přemnožení holubi způsobují snad každému městu vážné problémy. Své o tom ví i na Kutnohorsku. Likvidace jejich trusu ze soch a okapů stojí obrovské peníze.

21.3.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Zarmoucení pozůstalí se 20. až 26. března naposledy rozloučí se svými blízkými.  

20.3.2017

O přechodu pro pěší se nepřestává jednat

Kutná Hora – Legálně se pěšky lidé z Malína do Kutné Hory nyní nedostanou. Musí jet oklikou buď svým autem, nebo MHD. Malínští ale stále mají naději, že se tato situace změní.

20.3.2017

V dubnu se bude čistit Sázava i obce

Kutnohorsko - Projekt čistá řeka Sázava, při němž dobrovolníci každoročně na jaře uklízejí břehy stejnojmenné řeky, se bude letos konat po dvanácté. Na Kutnohorsku přinese i jednu novinku v podobě akce nazvané Ukliďme Kutnohorsko.

20.3.2017

Kutnohorský zvoník Martin Vosáhlo: Se zvonem se musí dýchat

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Malý vzrůstem, velký srdcem. I tak by se v jedné větě dal popsat Martin Vosáhlo, kterému ale známí neřeknou jinak než „Máca". S kutnohorskou partou zvoníků rozeznívá zdejší zvony už více jak pětadvacet let.

20.3.2017

Do konce měsíce přijdou davy, shodují se v servisech

Začíná jaro a s ním pro řidiče pomalu končí období zimních pneumatik. K přezouvání aut na „letňáky" majitelé vozů přistupují různě.

18.3.2017

Získá sportovní hala dotaci?

Práce na sportovní hale v areálu na Klimešce mají po zimě začít co nevidět. Druhá etapa výstavby by podle předběžných odhadů měla vyjít na 60 milionů korun.

18.3.2017

Děti a dospělí tvořili jarní dekorace

Kutná Hora – Děti i dospělí si užili v malínské sokolovně v sobotu 18. března od 9 hodin jarní tvořivé dílny.

18.3.2017

První slunečný víkend vylákal zemědělce do polí

Zemědělci s nastávajícím jarem začali vyjíždět na pole. Již skoro čtrnáct dní pečlivě pečují o pozemky tak, aby byly připravené pro novou sezónu. Řada zemědělců na Kutnohorsku začala s pracemi na začátku března, během víkendu, kdy bylo první hezké počasí.

18.3.2017

Nemocných chřipkou ubývá

Střední Čechy – Chřipka na ústupu. Taková situace nastává podle Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, která situaci monitoruje.

18.3.2017

Čáslavské hradby je třeba opravit

O historické hradební pásmo v Čáslavi je třeba v pravidelných intervalech pečovat. V současné době potřebuje zejména v některých místech velkou pomoc odborníků.

17.3.2017

Budoucí myslivci absolvovali na střelnici zkoušku ze zacházení se zbraní

Nová Lhota /FOTOGALERIE/ - Adepti Hubertova cechu se v pátek 17. března v Nové Lhotě zúčastnili praktické střelecké zkoušky v rámci kurzu pro nové myslivce. Ten každoročně pořádá Okresní myslivecký spolek v Kutné Hoře. Instruktor brokové střelby je Milan Šrámek, v případě kulové střelby Karel Kutil.

17.3.2017

Průjezd Kalabouskem u Čáslavi bude uzavřen

Čáslav – Rekonstrukce mostu u železničního přejezdu v části Kalabousek u Čáslavi odstartuje v pondělí 20. března.

17.3.2017

Krátké zprávy z Kutnohorska

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

17.3.2017

Nejdelší šála na Hrách pro radost měřila dvě stě padesát metrů

Kolín – Další ročník Her pro radost uspořádala Základní, Mateřská a Praktická škola Kolín v hale v Borkách.

17.3.2017

Kutná Hora si chce vzít další úvěr, prý si to může dovolit

Město Kutná Hora si chce vzít další úvěr. Jeho výše by měla dosáhnout 150 milionů korun. Jednomyslně se na tom shodl Finanční výbor města, který návrh předloží městským zastupitelům na březnovém jednání.

17.3.2017

Stavět bazény města a obce nechtějí, pouze vylepšovat

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce, v souvislosti s plánovaným zavedením povinných kurzů plavání na prvním stupni základních škol podpořit i výstavbu bazénů. Pro většinu měst a obcí na Kutnohorsku, je ale myšlenka na výstavbu nového bazénu nereálná.

16.3.2017

Budovu Diakonie v Čáslavi zdobí nová fasáda

Včerejšek patřil ve středočeské Diakonii k nejvýznamnějším dnům roku. Dopoledne byla slavnostně „odhalena" nová fasáda čáslavského pracoviště. Při tomto slavnostním aktu nechyběli zástupci města Čáslav, příznivci Diakonie a samozřejmě klienti.

16.3.2017

Na malínském mostě se již pilně pracuje

Demolice malínského mostu začala. Tento týden se frézují živičné vozovkové vrstvy a také se překládají telefonní kabely, které jsou na mostu umístěny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies