VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

24.6.2017

OBRAZEM: Děti si užily týden ve znamení indiánů

Bílé Podolí - Celý uplynulý týden byl ve školce v Bílém Podolí ve znamení příprav na Indiánský den. Děti vyráběly totem, čelenky, lapače snů, některé si i pomalovaly trička. 

24.6.2017

Lidé se vrací k přírodě, byliny si pěstují pro zdraví i na chuť

Kutnohorsko /ANKETA/ - Návrat ke kořenům. I tak by se mohl nazvat trend sběru a pěstování bylinek, který se v posledních letech dostává stále více do popředí. I když se odborníci stále přou, zda mají bylinky opravdu velkou léčivou sílu, nebo jde hlavně o placebo efekt, lidé se rádi vydávají do přírody, aby našli léčivé květy a mnohdy si je doma i sami pěstují.

23.6.2017

OBRAZEM: Projekt Lepší škola má své vítěze

Kutná Hora - Finálové klání projektu Lepší škola zná své vítěze. Šek na padesát tisíc korun nakonec obdrželi žáci ze Základní školy Žižkov Kutná Hora na projekt Učebnička pod borovicí.

23.6.2017

Kaňkovští se dočkali, do Sedlce se dostanou po chodníku

Kaňk/Kutná Hora - Obyvatelé Kaňku se po mnoha letech dočkali toho, o co usilovali již předešlé kutnohorské radnice. S městskou částí Kutná Hora – Sedlec je spojí chodník, který vznikne podél frekventované komunikace na té straně, kde se nachází rozhledna.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2017

Lidi na Kutnohorsku potrápila silná bouře

Kutnohorsko – Silná bouřka se v noci na včerejšek prohnala Kutnohorskem. Vítr rval větve stromů, způsobil problémy v dopravě, zastavil vlaky, a v neposlední řadě nadělal mnoho škod. Své o tom vědí v záchytné stanici pro opuštěné a nalezené psy v Kutné Hoře.

23.6.2017

Sny o létání si můžete splnit ve Zbraslavicích i Rohozci

Kutnohorsko /ANKETA/ - Od šerého dávnověku snili lidé o létání. Dát v současnosti průchod dávné lidské touze po křídlech není zase až tak složité, jak by se možná na první pohled zdálo.

22.6.2017

Žáci i učitelé z 'Masaryčky' během podpořili olympijskou myšlenku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Každý rok se stává Olympijským dnem 23. červen. Datum nebylo zvoleno náhodně. Právě v tento den byl v roce 1894 v Paříži založený Mezinárodní olympijský výbor a zároveň bylo rozhodnuto o obnovení olympijských her.

22.6.2017

Úvěr schválili, na využití už se ale neshodli

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Další využití již schváleného sto padesáti milionového investičního úvěru. To byl jeden z důležitých bodů posledního jednání kutnohorských zastupitelů.

22.6.2017

KRÁTCE: V Kutné Hoře zahrají Rybičky 48, zámek nabídne prohlídku

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

22.6.2017

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Kutnohorsko /ANKETA/ - Ten dlouho očekávaný okamžik se kvapem blíží. Těší se na něj děti i jejich rodiče, o učitelích nemluvě. V pátek 30. června si školáci dojdou do školy pro vysvědčení, někteří pro své první výroční, někteří pro své poslední „dětské", které je vstupenkou do života studenta.

21.6.2017

KRÁTCE: V sedlecké katedrále připravují noční prohlídky

Kutnohorsko - Přečtěte si přehled zpráv z regionu!

21.6.2017

KRÁTCE: Firmy si zasoutěží v nohejbalu

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv

21.6.2017

OBRAZEM: Žáci z Masaryčky si užili golfové odpoledne

Kutná Hora - Obrovská příležitost se naskytla v úterý 20. června žákům Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře. Ti navšítvili nedaleký zámek Roztěž a s ním spojený golfový resort Casa Serena.

AKTUALIZOVÁNO
21.6.2017

Mrtví sumci skončili na čáslavské skládce. Na akci jsme je nechytali, říká rybář

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Hrůzyplný nález. Tak by se dali ohodnotit dva mrtví kapitální sumci na skládce komunálního odpadu v Čáslavi. Navíc s největší pravděpodobností pocházejí z rybníka Pohan, který obhodpodařuje známý rybář Jakub Vágner. Ten odmítá, že by ryby usmrtil a vyhodil do kontejneru. 

21.6.2017

Žáci ze Žižkova uspěli v republikovém kole Hlídek mladých zdravotníků

Kutná Hora - Republikové kolo Hlídek mladých zdravotníků se konalo v sobotu v Havlíčkově Brodě. Družstvo I. stupně ze Základní školy Žižkov se do této soutěže nominovalo vítězstvím v okresním i krajském kole.

21.6.2017

OBRAZEM: O kanibalismu našich předků přednášel Lubor Smejtek

Čáslav - Doktor Lubor Smejtek přednášel na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku Včely Čáslavské. Téma nebylo na první pohled příliš lákavé, pojednávalo o kanibalismu našich předků. Přednáška se konala ve výstavní síni na náměstí Jana Žižky z Trocnova, ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav.

21.6.2017

Mistři šermu se chystají na Tyjátrfest i slavnosti

Kutnohorsko /FOTOGALERIE, ANKETA, ROZHOVOR/ - Letní festivaly, historické slavnosti i různé další městské i obecní akce. Tam všude lze o prázdninách vidět vystoupení šermířských a historických skupin, které dokáží navodit tu správnou dobovou atmosféru.

20.6.2017

OBRAZEM: Na pohádkové putování v Červených Janovicích dohlíželi dravci

Červené Janovice - Z pohádky do pohádky putovaly děti v rámci Dětského dne, který se konal v sobotu na fotbalovém hřišti v Červených Janovicích a blízkém okolí. Na trase, kde plnily různé úkoly, mohly potkat Macha a Šebestovou, princeznu, draka, muchomůrky, vodníky, čarodějnice nebo včelí medvídky.

20.6.2017

Kutnohorské zastupitele čeká další bouřlivé jednání

Kutná Hora - Kutnohorské zastupitele dnes čeká další zasedání, již druhé v tomto měsíci. Vzhledem k uplynulým událostem souvisejících se zadáváním veřejných zakázek či investičním úvěrem, které v poslední době hýbou kutnohorskou radnicí, se dá očekávat, že i dnešní jednání městských zastupitelů bude mít bouřlivý průběh.

19.6.2017

Jubilejní 15. ročník Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog projel Kutnou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Cyklo-běh, jehož hlavním smyslem je upozornit na dlouhodobě zanedbávané vzdělání na poli drogové prevence, projel v pondělí 19. června také Kutnou Horou, odkud jezdci pokračovali dále do Kolína.

19.6.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

19.6.2017

Problém s arsenem: analýza rizik na Kaňku přijde na několik milionů

Kaňk - Analýza rizik znečištění pocházejícího z těžebních odpadů v lokalitě Kaňk vyjde bez mála na šest milionů korun. Alespoň s takovou částkou počítali městští zastupitelé po svém posledním zasedání, kdy na tento projekt schválili přijetí dotace ve výši 5,5 milionu korun.

19.6.2017

O sport je mezi mladými stále zájem, vede fotbal

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Ačkoliv dnešní doba nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas zcela pasivně, vypadá to, že zájem o sportovní aktivity mezi mladými stále trvá.

17.6.2017

Na gastrofestivalu v Habrech lidé ochutnávali uzeniny, ryby a další pochutiny

Čáslav/Habry /FOTOGALERIE, VIDEO/ - „Úspěch čáslavských strážníků v Habrech". Tak by se mohla vyhodnotit účast čáslavské Městské policie na Gastronomickém festivalu v Habrech. Akci zorganizovali Svazek obcí Haberska, Místní akční skupina Královská stezka a Celostátní síť pro venkov.

17.6.2017

OBRAZEM: Děti si zasoutěžily na sportovním klání ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Na sportovní soutěž do Zbraslavic přijelo osm mateřských škol. Jednalo se o MŠ Červené Janovice, MŠ Krchleby, MŠ Křesetice, MŠ Potěhy, MŠ Tupadly, MŠ Vavřinec, MŠ Zbraslavice a MŠ Zbýšov.

17.6.2017

OBRAZEM: Mezinárodní den jógy dnes oslavili v Kutné Hoře

Kutná Hora - Před třemi lety byl Organizací spojených národů vyhlášen 21. červen jako Mezinárodní den jógy. Tento den si připomněli také v Kutné Hoře, ale již v sobotu. Od 15.30 do 17.30 hodin se v zahradách jezuitské koleje konalo cvičení jógy pro zájemce každého věku.

17.6.2017

Policisté se znovu chystají na letní boj proti alkoholu

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ANKETA, VIDEO/ - Začíná léto a s ním období festivalů a prázdninových mejdanů. To vše je spojeno s přesuny po silnicích a zvýšenou aktivitou policejních složek v boji proti alkoholu a dalším návykovým látkám v krvi lehkomyslných řidičů.

16.6.2017

KRÁTCE: Začíná bigbítový festival, jinde lidé budou cvičit jógu

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled zpráv z regionu.

16.6.2017

Město požádá o další dotaci na sportovní halu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vedení kutnohorské radnice má šanci získat další finanční prostředky vypsané v rámci dotačního titulu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT). Novinářům to potvrdil starosta Kutné Hory Martin Starý.

16.6.2017

Ve Zruči nad Sázavou dokončí ještě letos cyklostezku

Zruč nad Sázavou - Cyklisté ze Zruče nad Sázavou a okolí se budou moci ještě letos projet na nové cyklostezce. „Realizace druhé etapy zručské cyklostezky začne začátkem července. Hotovo by mělo být do konce listopadu," uvedla Ludmila Vlková z Městského úřadu Zruč nad Sázavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení