VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

13.5.2017

OBRAZEM: Den s koňmi si užily děti v Jízdárně Karlov

Kutná Hora - Den s koňmi se uskutečnil v Jízdárně Karlov v sobotu odpoledne. Pro děti byl připraven bohatý program, kromě svezení na koních i ponících na ně čekaly různé soutěže, nebo malování na obličej. 

13.5.2017

Zámky lákají na prohlídky v kostýmech i divadelní scény

Turistická sezona již odstartovala a zámky, hrady i muzea se snaží nalákat co největší počet turistů. Z toho důvodu kromě klasických prohlídek organizují také netradiční prohlídky, při kterých průvodci oblékají různé dobové kostýmy či hrají divadlo.

13.5.2017

Kontrolní výbor prověří zadávání veřejných zakázek

Kutná Hora - Překročil starosta Kutné Hory Martin Starý své pravomoci nebo snad dokonce porušil zákon? Všem těmto obviněním nyní kutnohorský starosta čelí v souvislosti s nejasnostmi při zadávání veřejných zakázek, které jsou spojené s výstavbou kutnohorské sportovní haly v areálu na Klimešce.

12.5.2017

Krátce: Vodranty budou mít pohádkový les, Blues Café zase jazz

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled událostí na Kutnohorsku. Už víte, kam vyrazíte?

12.5.2017

Obří skluzavka dorazí poprvé do Kutné Hory

Kutná Hora - Obří skluzavka Slide Czech tour zavítá letos poprvé do Kutné Hory. Do města dorazí 15. července, kdy budou všichni zájemci sjíždět z Václavského náměstí až na konec ulice Jiřího z Poděbrad.

12.5.2017

Je to tu! V Malíně začali pracovat s arsenem

Malín - Se zeminou, ve které je obsažen toxický arsen, začali tento týden v Malíně manipulovat pracovníci při rekonstrukci zdejšího mostu. Zejména lidé, kteří mají v blízkosti své domy, se báli, jak to vše bude probíhat.

11.5.2017

Nový zvon pro kutnohorský kostel svatého Jakuba odlili v Astenu

Kutná Hora/Asten /FOTOGALERIE/ - Nový zvon pro kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře byl odlit zvonařem Petrem Rudolfem Manouškem, pokračovatelem významného českého zvonařského rodu, v nizozemské zvonárně Royal Eijsbouts Asten ve středu 10. května odpoledne.

11.5.2017

Jak se bránit jídlem, to bylo téma přednášky v Dačického domě

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Lékařka Jana Všetičková přednášela v Dačického domě o tom, jak moc je jídlo důležité pro náš zdravotní stav a co všechno se jím dá ovlivnit.

11.5.2017

Zrušení poplatků opět zaplnilo ordinace

Přestaneme vytahovat peníze z kapes nemocných. Poplatky za lékaře stejně žádný regulační efekt nemají. Místo toho nastolíme pořádek v nemocnicích, které často nakupují předra-žené léky a materiál. A zpře-trháme vazby zdravotnických řetězců, které náklady na léčení uměle zvyšují. S takovou vstupovala po volbách na ministerstvo zdravotnictví ČSSD.

11.5.2017

Chladné jaro ohrožuje včely, med může podražit

Včelaři se letos potýkají s nezvyklým počasím. Vloni touhle dobou již včelaři stáčeli první med. Letos je ale situace jiná. „Vidí to všichni, počasí je chladné," uvedl včelař Ladislav Svoboda z Kluků u Čáslavi. Podle něj je to letos vše zpomalené.

10.5.2017

Vezme si Kutná Hora úvěr? Hlasování čeká zastupitele na dalším zasedání

Kutná Hora - Stopadesátimilionový úvěr. Nejdůležitější bod úterního zasedání kutnohorských městských zastupitelů, který však nakonec po dlouhé a ostré diskusi nebyl schválen. Přitom ještě před jednáním vše vypadalo jinak a předpokládalo se, že pro přijetí úvěru zvednou ruku také opoziční zastupitelé.

10.5.2017

Hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná navštívila Kutnou Horu

Kutná Hora - Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová Pokorná navštívila Kutnou Horu a Sázavu, kam zavítala v rámci pravidelných výjezdů do regionů. V Kutné Hoře její kroky směřovaly do Gymnázia Jiřího Ortena, kde jednala o investicích na opravu budovy.

10.5.2017

Síť mateřských center zahájí o víkendu kampaň na podporu rodin

Praha - Kampaň na podporu rodin se chystá o víkendu spustit Síť mateřských center. Od květnového svátku matek do červnového svátku otců chce téma rodiny dostat do centra pozornosti a upozornit na důležitost rodinného zázemí. Pořádá například akci Rodina Offline. Pořadatelé chtějí vyzvat členy rodin, aby na den odložili mobily či tablety a čas trávili spolu. Kampaň novinářům představila prezidentka sítě Rut Kolínská. První mateřské centrum v ČR vzniklo před 25 lety.

10.5.2017

K odstraňování autovraků pomáhá i mobilní aplikace

Nepotřebná auta, která už majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích všech měst v regionu. Ze zákona musí majitel odstavené auto zlikvidovat do dvou měsíců od doručení výzvy. Tu ovšem radnice může poslat až v ten moment, kdy zjistí, kdo je majitelem vraku. A tady začíná problém.

10.5.2017

Hroby na čáslavském hřbitově dostanou čísla

Čáslav – Všechny hroby na čáslavském hřbitově dostanou číslo. Důvod toho je prostý. K jejich očíslování dojde na základě nově platného provozního řádu. Očíslování všech hrobů v budoucnu usnadní správci hřbitova, kterým je Město Čáslav, práci. Povede mimo jiné ke zlepšení komunikace s nájemci hrobových míst.

9.5.2017

Legiovlak zamíří příští týden do Kutné Hory

Kutná Hora - Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si vytyčil za cíl vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci československé zahraniční armády. Legiovlak v období let 1918–1920 křižoval území Transsibiřské magistrály, kdy se v Rusku uskutečňovaly válečné operace československých legií.

9.5.2017

První díl: S Gertrudou až za holandské hranice

Kutná Hora - Přinášíme první díl reportáže z loňské cesty do Nizozemí na Mezinárodní Simca sraz, kterou uskutečnil Kutnohorák Ivan Karlovský spolu se svou ženou. Ivan Karlovský se i přes svůj úctyhodný věk stále účastní "simcařských srazů". Letos na konci května pro změnu vyrazí do Francie na národní sraz Francouzského klubu Simca.

9.5.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 8. do 14. května naposledy rozloučí se svými blízkými.

9.5.2017

Mateřská škola Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou se dočká mlhoviště

Zruč nad Sázavou - Multifunkční herní plocha včetně dopravního hřiště a mlhoviště vznikne ještě v letošním roce v prostorách zahrady Mateřské školy Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou.

9.5.2017

Svatobarborské zvony se mimořádně rozeznějí ve středu 10. května

Kutná Hora - Ve středu 10. května, třicet minut po druhé hodině odpolední, se rozeznějí nad Kutnou Horou svatobarborské zvony. Zvonění v tak nezvyklý den i hodinu má zcela mimořádný důvod. Právě v tu dobu totiž začne v holandském Astenu odlévat známý český zvonař Petr Rudolf Manoušek nový zvon pro zvonici ve věži kutnohorského arciděkanského kostela svatého Jakuba.

9.5.2017

Zastupitelé dnes rozhodnou o přijetí dalšího úvěru

Kutná Hora - Přijetí investičního úvěru. To bude zřejmě nejdůležitější a nejdiskutovanější bod dnešního jednání městských zastupitelů. Ti by měli rozhodnut o tom, zda si město Kutná Hora vezme další úvěr.

9.5.2017

S příchodem jara města ozdobí záhony květin

Rozkvetlé květiny i zeleň zkrášlují tváře měst. Do zeleně i květeny investují města až stovky tisíc korun ročně.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Zmrzliny u jahodové příchuti nekončí, v nabídce je i malibu

Region /ANKETA/ - Fantazii se meze nekladou ani v tvorbě zmrzlinových příchutí. Nabídka je velká, přesto stále vedou zmrzliny klasické.

7.5.2017

Farnost připravila výstup na ochozy chrámu

Kutná Hora /VIDEO, FOTOGALERIE/ – První dva výstupy na ochozy chrámu sv. Barbory, jimiž účastníci přispívají do sbírky Zvon pro Jakuba, se uskutečnily v sobotu a v neděli a oběma výpravám nakonec přálo počasí.

7.5.2017

Školačky z Žehušic uspěly v Helpíku

Praha/Žehušice /FOTOGALERIE/ - Posádky, které tvoří žáci čtvrtých a pátých tříd základních škol Středočeského kraje, si prověřily své zdravotnické dovednosti v soutěži o Helpíkův pohár. Krajské kolo Helpíkova poháru probíhalo formou branného závodu v Oboře Hvězda v Praze a zúčastnilo se ho 34 dvojic.

7.5.2017

Před záplavami chrání Církvici stavba za miliony

Církvice – Obyvatele Církvice dlouhá léta trápily problémy se zdejším jezem. Při zvýšení hladiny na Klejnarce docházelo totiž opakovaně k zaplavování pozemků u domů. Bylo tak nutné celý problém vyřešit. Nyní se to podařilo. Konečně zde vznikla protipovodňová opatření.

6.5.2017

OBRAZEM: V Potěhách vystavovali drobné domácí zvířectvo

Potěhy – Na 150 králíků, přes sto holubů, slepice i s kuřaty, krocani a další zvířata včetně šampionů byla k vidění v sobotu na výstavě drobného domácího zvířectva v Potěhách.

AKTUALIZOVÁNO
6.5.2017

Historické centrum města se proměnilo v ráj pro milovníky sladkostí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Horká čokoláda s karibským rumem, domácí kynuté borůvkové knedlíky, australský dort Pavlova, pampelišková zmrzlina, čokoláda s chilli nebo třeba bretaňský máslový chlebíček. Tyto a spoustu dalších delikates ochutnali návštěvníci sobotních prvních kutnohorských Cukrářských slavností.

6.5.2017

OBRAZEM: Zbraslavice mají máj

Zbraslavice - Tradiční stavění máje měli ve Zbraslavicích původně naplánované už na 30. dubna. Vystoupení Katapultu na náměstí ale stavbu máje zpozdilo až na 5. května. Nxní už tedy zbraslavické náměstí zdobí vysoký máj, který postavila bez použití mechanizace parta chlapů tradičním způsobem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies