VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

10.3.2017

Nemocnice na sobě pracují, obnovují budovy i přístroje

Aby mohly svým pacientům nabídnout co největší komfort, musí se nemocnice včetně těch na Kutnohorsku stále rozvíjet. A mnohdy se to daří.

9.3.2017

Kašny, pítka, brouzdaliště. Kutná Hora chce ve městě více vodních prvků

V Kutné Hoře by mohly v budoucnu přibýt nové vodní prvky. Přemýšlí se nad vodním hřištěm i nad fontánou.

9.3.2017

Zemědělské muzeum mění vzhled i expozice

Čáslavská pobočka Národního zemědělského muzea chystá v tomto roce řadu změn.

9.3.2017

Jiřina Šiklová přednášela v Čáslavi

Čáslav - Nejen na založení Charty 77 před čtyřiceti lety zavzpomínala Jiřina Šiklová na přednášce, kterou zorganizoval Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Čáslavi.

9.3.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Zarmoucení pozůstalí se 6. až 12. března naposledy rozloučí se svými blízkými.

9.3.2017

Divoká prasata jsou přemnožená, může za to kukuřice a řepka

Divoká prasata způsobují zemědělcům každoročně značné škody. Počty kusů této lesní zvěře na mnoha místech rostou a na důsledky přemnožení si stěžují nejen zemědělci, ale i řidiči a myslivci. V Dolních Počernicích dokonce vnikl divočák na zahradu v chatové oblasti u rybníka Martiňák a majitele jedné z nemovitostí kousl do nohy.

8.3.2017

První republika se v Kutné Hoře bude natáčet už o víkendu

Po více jak dvouletém čekání se začala natáčet druhá řada seriálu První republika.

8.3.2017

Město Kutná Hora je v dobré finanční kondici, říká analýza

Světlo světa spatřila nová finanční analýza vypracovaná speciálně pro Kutnou Horu. Týká se možných dalších úvěrů a zadlužování města. Vyžádal si jí Finanční výbor zastupitelstva Kutné Hory.

8.3.2017

V kutnohorské knihovně vyhlásili Nej čtenářskou babičku

Městská knihovna Kutná Hora pořádá v rámci „Března – měsíce čtenářů" každoročně spoustu akcí. V pondělí 6. března probíhal od 8.30 do 18 hodin Maraton čtení.

8.3.2017

Cirkus Berousek je zpět ve městě, zahájí sezonu

Národní cirkus Berousek se po roce opět vrátil do Kutné Hory. Usídlil se na tradičním místě v Sedlci a zítra zde zahájí svou novou sezonu 2017.

8.3.2017

Oblastní charita Kutná Hora byla nominována do prestižní soutěže Stejná šance

Oblastní charita Kutná Hora byla veřejností nominována do prestižní soutěže Stejná šance. Soutěž Stejná šance - Zaměstnavatel roku 2016 - je zaměřena na zaměstnavatele, kteří dávají lidem s postižením na pracovním trhu stejnou šanci.

8.3.2017

Karafiáty k oslavám žen zákazníci kupují především z recese

Lidé oslavující Mezinárodní den žen se ale nyní chovají úplně jinak. Především kupují jiné druhy květin a karafiáty pořizují hlavně z recese. Ženy aktuálně dostávají spíše tulipány.

7.3.2017

O senior taxi je v Kutné Hoře velký zájem

O senior taxi s názvem Taxík Maxík, které funguje od poloviny ledna v Kutné Hoře, je velký zájem. Mezi nejpočetnější skupinu, která tuto službu využívá, patří senioři ve věku od 70 do 88 let.

7.3.2017

Deváťáci z Kácova postupují do krajského kola soutěže Finanční gramotnost

Soutěž Finanční gramotnost od roku 2009 vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v nejvyšší kategorii celostátních školních soutěží. Žáci soutěží v základních tematických okruzích týkající se gramotnosti informační, peněžní, cenové, rozpočtové, právní a ochraně spotřebitele.

7.3.2017

Vinaře čekají v květnu nové volby

Obec Vinaře čekají nové volby do obecního zastupitelstva. Všichni členové zastupitelstva obce ve složení Jiří Vavřina, Jiří Behůl, Karel Bárta a Roman Šulc totiž koncem roku minulého roku rezignovali. Rezignoval i starosta obce Lukáš Záruba, který svou funkci zastával od 15. července roku 2015.

7.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kutnohorsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Kutnohorska.

6.3.2017

Bude nové autobusové nádraží? Záleží na dotaci

Kutná Hora /VIZUALIZACE/ - Myšlenka přesunutí autobusového nádraží k vlakové zastávce Kutná Hora – město je stále živá. Nyní byla zpracována studie, která ukazuje, jak by dopravní terminál mohl vypadat a zejména jak by mohl dopravně fungovat.

6.3.2017

Policisté pátrají po hledaném muži

Kutnohorsko - Kutnohorští policisté pátrají po hledaném muži. V roce 2014 bylo vyhlášeno celostátní pátrání po hledaném třiačtyřicetiletém muži. Jmenovaný je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Dluh na výživném přesáhl již částku 130 tisíc korun

6.3.2017

FOTO: Děti o víkendu tančily v čáslavském Grandu

Čáslav - Nedělní odpoledne patřilo v čáslavském Grandu všem dětem. Byl zde pro ně připravený dětský karneval. Taneční sál hotelu byl zaplněn na celé odpoledne.

6.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kutnohorsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Kutnohorska.

6.3.2017

Nemocnice se starají o děti svých zaměstnanců, školky otevírají i veřejnosti

Jak si udržet zdravotní sestry? Právě tato otázka stála na začátku nápadu vytvořit v rámci Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově předškolní zařízení, v němž by mohly den trávit děti sester. A jim by pak zbýval čas na práci.

5.3.2017

Tibet v týdnu podpoří vlajky, koncert i projekce filmů

Kutná Hora – Den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu připadá na 10. března. Přestože se jedná o destinaci České republice velmi vzdálenou, i u nás města i obce řadu let vyjadřují Tibetu podporu vyvěšením vlajky, ale i dalšími doprovodnými programy. Také letos nebude Kutnohorsko výjimkou.

5.3.2017

FOTO: Jubilejní ples prožili ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Jubilejní desátý městský ples se konal v hotelu Baťov ve Zruči nad Sázavou. Program byl opravdu bohatý, mezi vzácnými hosty nechyběla ani známá zpěvačka Monika Absolonová.

5.3.2017

FOTO: Uhlířskojanovická parketa roztančila sál Kooperativy

Uhlířské Janovice - Soutěž  s názvem Uhlířskojanovická parketa se v sobotu 4. března konala již po čtyřiadvacáté. Taneční soutěž na jeden z největších parketů v České republice přilákala 260 párů. Pořadateli byli Český svaz tanečního sportu, Agentura MKP a Město Uhlířské Janovice.

5.3.2017

OBRAZEM: Staša Černá zahájila svou výstavu ve Spolkovém domě v Kutné Hoře

Kutná Hora - Staša Černá zahájila o víkendu svou výstavu ve Spolkovém domě. Úvodního slova se ujal Jiří Vácha, který zdůraznil, že přes autorčin nesporný talent se Staša Černá nikdy nestala profesionální malířkou. Věnuje se především malbě krajiny a moře.

4.3.2017

OBRAZEM: Pivovar v Malešově se otevřel veřejnosti, po 72 letech vaří pivo

Kutná Hora - Významný den zažívají dnes v Malešově. Poprvé po 72 letech zde veřejnost může ochutnat pivo uvařené přímo v Přátelském pivovaru Malešov. V nově zrekonstruovaných prostorách se dnes čepuje Ležák 12° a India Pale Ale 14°,  premiéru má nová Desítka 10°, stejně jako zdejší bar.

4.3.2017

FOTO: Masopustní maškara prošla obcí Suchdol

Suchdol - Ačkoliv je dnešní počasí veskrze jarní, zahalili se suchdolští do masopustních masek a v 9 hodin ráno vyrazili od zámečku v masopustním průvodu. K tanci a poslechu průvodu hrála kapela Suchdolanka.

4.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kutnohorsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Kutnohorska.

4.3.2017

Sbírku Zvon pro Jakuba podpoří další akce

Kutná Hora - Projekt nazvaný Recyklace chrání i životy horníků je další z akcí, která má podpořit veřejnou sbírku Zvon pro Jakuba.

3.3.2017

Jan Vytiska zahájil vernisáž v Galerii Felixe Jeneweina

Kutná Hora -  Ďábel má ten nejmedovější hlas, dyť to přeci víš. Název výstavy, kterou dnes večer zahájil v Galerii Felixe Jeneweina Jan Vytiska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies