VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

6.5.2017

Pejsci se vydali Okolo Kutné Hory

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Na 150 psích účastníků se v sobotu dopoledne zapojilo do dogtrekkingu Okolo Kutné Hory. Na již šestý ročník akce se sjeli pejsci se svými páníčky z celé republiky. Vydat se do krásné přírody v okolí města i do samotné Kutné Hory se svým psím kamarádem mohli účastníci po třech trasách – 10, 25 a 35 kilometrů.

6.5.2017

První úniková hra v Kutné Hoře se jmenuje Rébus games

Kutná Hora - Popularita takzvaných únikových her poslední dobou roste. Nadšenci dokonce objíždějí různá místa v rámci celé republiky a sbírají nejlepší časy. Principem takové únikové hry totiž je se v co možná nejkratším čase dostat z uzavřeného prostoru za pomoci logického myšlení a důvtipu jednotlivých hráčů.

5.5.2017

Michal Houfek a Matěj Reichman se zúčastnili krajského kola Středoškolské odborné činnosti

Čáslav - Dva studenti třetího ročníku oboru strojírenství na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav se zúčastnili 25. dubna krajského kola Středoškolské odborné činnosti (SOČ), kde se soutěžilo v 18 oborech.

5.5.2017

KRÁTCE: Vystoupí skupina Harlej

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

5.5.2017

Lidé mohou navštívit do 27. května výstavu s názvem Božena Němcová – Babička

Kutná Hora - Nejen Kutnohořané možnost navštívit do 27. května výstavu s názvem Božena Němcová – Babička, a to v Tylově domě, jednom z objektů Českého muzea stříbra. Návštěvníci mohou obdivovat kolem osmdesáti různých českých vydání této knihy a její malebné ilustrace. Ale nejen to.

5.5.2017

Zehubští hasiči nezahálí. Zasadili borovici a podíleli se na rekonstrukci klubovny hasičské zbrojnice

Zehuby /FOTOGALERIE/ - I když Zehuby nepatří mezi největší obce, místní hasiči se aktivně starají a zajišťují nejen kulturní vyžití spoluobčanů, ale i zvelebování své nevelké vesničky.

5.5.2017

Díky sběru elektroodpadu se vybralo přes sto tisíc

Kutná Hora – V průběhu března a dubna se v Kutné Hoře i několika okolních obcích uskutečnil sběr elektroodpadu na podporu sbírky Zvon pro Jakuba. S nabídkou této akce přišel Tomáš Kecl z kolínské společnosti EKO Logistics.

5.5.2017

Přijďte si osladit život na Cukrářské slavnosti

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Protože jedině město, kde funguje aktivní komunita lidí, opravdu žije, rozhodla se platforma Lepší místo za podpory několika institucí zorganizovat Cukrářské slavnosti. Ty se uskuteční v sobotu 6. května od 10 do 18 hodin, kdy lidé budou moci projít historickým centrem Kutné Hory a ochutnat sladké speciality od místních pekařů, cukrářů a výrobců čokolády.

5.5.2017

Národní cítění: pomáhají ho udržovat skauti i baráčníci

8. května. Konec druhé světové války. Den vítězství, nebo prostě den volna navíc? Občas můžeme zaslechnout názory, že české národní cítění není zrovna silné. Je to ale pravda? Záleží, koho se ptáte.

4.5.2017

Jedovatý arsen povezou na čáslavskou skládku

Kutnohorsko - S demolicí malínského mostu přichází i chvíle, kdy se začne odtěžovat zemina, ve které je toxický arsen. To vyvolávalo už před demolicí malínského mostu velké debaty a mnoho občanů Kutnohorska řešilo otázku, kam se bude zemina odvážet. Nabízela se totiž nedaleká skládka v Čáslavi.

4.5.2017

Pokračuje obnova spodních výpustí Velkého rybníka

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Obnova spodních výpustí Velkého rybníka u Kutné Hory, který lidé znají jako „Velas", pokračuje. „Nyní se pracuje na dočasné jímce, která bude sloužit jako statické zajištění stavební jámy nutné pro realizaci prací na obnově spodních výpustí," uvedla Jana Burianová z Povodí Labe.

4.5.2017

Patrona hasičů si připomněli dnem otevřených dveří

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje - územní odbor Kutná Hora a Hasičský sportovní klub Kutná Hora uspořádali u příležitosti svátku svatého Floriána, patrona hasičů, den otevřených dveří v areálu stanice HZS Kutná Hora.

4.5.2017

Kutná Hora bude o víkendu hostit dogtrekking

Kutná Hora - První květnový víkend přivítá Kutná Hora pošesté závody dogtrekkingu. Společný start je naplánovaný na sobotu 6. května a bude volný mezi 7. a 10. hodinou dopolední. „Okolo Kutné Hory" se pejskaři vydají třemi různě dlouhými tratěmi: krátká trasa měří 10 kilometrů, střední 25 kilometrů a dlouhá 35 kilometrů.

4.5.2017

Bazény venkovní plovárny jsou připravené na sezonu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Venkovní plavecký bazén v Kutné Hoře připravovali v úterý dopoledne zaměstnanci na letošní sezonu. „Ta bude s největší pravděpodobností zahájena první víkend v červnu," uvedl vedoucí plaveckého bazénu TJ Sparta Kutná Hora Zdeněk Hadrovský.

4.5.2017

Žáci Základní školy Kamenná stezka obdivovali obrněný transportér

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Žáci Základní školy Kamenná stezka v Kutné Hoře si mohli dnes dopoledne prohlédnout na dvoře školy obrněný transportér OT-64 z roku 1968. „Akci pořádáme v rámci Přípravy občanů k obraně státu," uvedl předseda Klubu vojenských vozidel Jičín Jan Zápotocký.

4.5.2017

Fotbalová Sparta má nový výbor i předsedu

Kutná Hora - Na Valné hromadě Sparty Kutná Hora, která se konala ve středu v Lorci, byl novým předsedou klubu zvolen Filip Nedvěd.

3.5.2017

Blíží se odlévání zvonu pro Jakuba, znít začne v říjnu

Kutná Hora - Věž kostela sv. Jakuba v Kutné Hoře stále čeká na svůj zvon. Více než před rokem byla vyhlášena i veřejná sbírka Zvon pro Jakuba, která má za cíl shromáždit potřebné finance na pořízení nového zvonu.

3.5.2017

Na padesát zaměstnavatelů se prezentovalo v Galerii Středočeského kraje

Kutná Hora - Úřad práce Kolín a Kutná Hora ve spolupráci se Spolkem kutnohorských podnikatelů pořádal ve středu 3. května v prostorách Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře Veletrh pracovních příležitostí.

3.5.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 1. do 7. května naposledy rozloučí se svými blízkými.

3.5.2017

V Domově Barbora se konaly v uplynulých dnech praktické maturitní zkoušky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Praktické maturitní zkoušky studentů ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel Kutná Hora se konaly v uplynulých dnech v Domově Barbora. Budoucí pracovníci v sociálních službách zužitkovali své teoretické a praktické znalosti při skupinové i individuální práci s klienty.

3.5.2017

Práce s arsenem v Malíně začnou příští týden

Kutná Hora/Malín - Demolice malínského mostu pokročila a blíží se chvíle, kdy se začne odtěžovat zemina, ve které je toxický arsen. „Tato etapa je naplánována od 9. května a začne se částí náspů na malínské straně," uvedl Miroslav Paleček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ostře sledovaná část prací má trvat až šest týdnů. Podle Palečka se ale dá připravený harmonogram stihnout rychleji.

3.5.2017

V Čáslavi se sejdou na společném pikniku, aby podpořili fair trade a lokální produkty

Čáslav - V sobotu 13. května se v Čáslavi uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů – „Férová snídaně NaZemi". Proběhne od 10:00 hodin na zahradě Diakonie (vchod z ulice Jana Karafiáta) a v případě deště v kavárně Diakonii také tam.

3.5.2017

Za psa musí lidé platit, města ročně vyberou statisíce korun

Nejlepším přítelem člověka je prý pes. Svým majitelům přináší do života milou společnost a radost, jeho chov ale něco stojí. Nejde jen o pořízení stravy, veterinární péče a další nutné věci pro každodenní život.

2.5.2017

Kostel v Čáslavi může dostat novou fasádu

Čáslav - Kostel sv. Alžběty v Čáslavi by se mohl dočkat lepšího vzhledu. Čáslavská radnice s touto myšlenkou žádá na letošní rok příspěvek ve výši 440 tisíc korun z programu Regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury České republiky. „Navrhli jsme opravu fasády kostela," potvrdil místostarosta Čáslavi Daniel Mikš.

2.5.2017

V areálu Střední zemědělské školy se konala soutěž Zemědělský hoper

Čáslav - Soutěž v králičím hopu s názvem Zemědělský hoper se uskutečnila v areálu Střední zemědělské školy v Čáslavi v sobotu 29. dubna od 8.30 do 19 hodin. Pro diváky byla připravena i atraktivní disciplína parkur, na které musí králík na čas překonávat nejrůznější překážky, nebo disciplína s názvem rovinná dráha.

2.5.2017

Hasiči otevřeli dveře své zbrojnice veřejnosti

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Přesně v den druhého výročí slavnostního otevření hasičské zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů v Uhlířských Janovicích proběhla akce, při které se mohli návštěvníci seznámit jak s jejím prostředím tak s technikou kterou mají místní hasicí k dispozici.

2.5.2017

Nálezci jsou dnes o něco poctivější. Bojí se zákona

Odevzdat, nebo si nechat věc pro sebe. To je dilema nálezců peněženek a dalších cenných věcí.

2.5.2017

Autobusy již ke kostnici nezajedou

Kutná Hora - Počínaje dnešním dnem řidiči autobusů s turisty mířící do kostnice v kutnohorském Sedlci nezaparkují. S platností od 2. května totiž začne platit zákaz vjezdu autobusů do celé lokality rodinných domů v Sedlci, na straně Čechovy, Zámecké, Váňovy a dalších ulic.

1.5.2017

Záchranáři zasahovali při pálení ohňů na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Prvním případem, ke kterému v neděli zdravotní záchranná služba Středočeského kraje vyjížděla, byl pád mladého muže na Kutnohorsku. "Muž si při pádu způsobil bolestivé vymknutí ramenního kloubu," prozradila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

30.4.2017

Rybáři závodili na Horce II. Vítězem bylo ale počasí

Horka II /FOTOGALERIE/ - Rybáři z Českého rybářského svazu ve Zruči nad Sázavou uspořádali v sobotu rybářské závody. Jako místo konání byla již tradičně vybrána pískovna na Horce II. Povolen byl lov dle rybářského řádu, ale pouze na jeden prut.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies