VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

9.6.2017

KRÁTCE: Zahrady zámku Kačina se otevřou veřejnosti

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

9.6.2017

Chybovali radní při zadání zakázek? Zřejmě ano

Kutná Hora - Město Kutná Hora zadává veřejné zakázky nečitelně a možná i porušuje zákon. Alespoň tak jsou o tom přesvědčeni mnozí z opozičních zastupitelů. Konkrétně by mělo jít minimálně o dva případy, na které upozornil Karel Koubský ml.

8.6.2017

KRÁTCE: Kmochův Kolín bude mít ozvěnu i v Kutné Hoře

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

8.6.2017

Počet pohozených stříkaček vzrostl

Kutnohorsko - Použité injekční stříkačky odhozené uživateli drog jsou každodenní realita našich měst. O čistotu a bezpečnost města dbají terénní pracovníci nebo městská policie, může k ní ale přispět i každý občan.

8.6.2017

Projekt zlepšování škol v Kutné Hoře jde do finále

Kutná Hora - Druhý ročník zlepšování škol v Kutné Hoře jde do finále. Ke společnosti Foxconn Technology se letos přidali i další lokální finanční partneři a projekt se tak rozšířil ze základních škol také na střední školy.

8.6.2017

V parcích i na nádraží! Bezdomovců jsou desítky

Kutnohorsko - S přibýváním slunečných a teplých dnů stoupá také zvyk lidí bez domova relaxovat častěji na lavičkách center měst. Často se tam i s krabicovým vínem v ruce kochají pohledem na kolemjdoucí. V městech často popíjení alkoholu v centru zakazují vyhlášky. Díky nim se situaci daří držet v přijatelné míře. Ale ne stoprocentně.

7.6.2017

KRÁTCE: Za dětmi přijede planetárium, všechny generace potěší deskovky

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv a kulturních pozvánek z regionu.

7.6.2017

Pokračování! Malínští odevzdají druhý vzorek

Kutná Hora – Demolice malínského mostu pokračuje. Na malínské straně nadjezdu již skončily práce s arsenem kontaminovanou zeminou a díky tomu bylo zrušeno i takzvané ochranné pásmo, ve kterém byly domy v bezprostřední blízkosti stavby.

7.6.2017

Léto je blízko, sezona na koupalištích začíná

Kutnohorsko - Letní dny jsou na dohled. S pěkným počasím a sluníčkem v zádech plno lidí rádo navštěvuje přírodní i umělá koupaliště. V regionu je jich mnoho a sezona na nich buď velmi brzy začne, nebo již dokonce začala.

AKTUALIZOVÁNO
6.6.2017

Zastupitelé schválili přijetí investičního úvěru. S podmínkami

Kutná Hora - Kutná Hora si vezme stopadesátimilionový úvěr. Tento týden o tom rozhodli jednadvaceti hlasy zastupitelé na svém mimořádném zasedání.

6.6.2017

Kutnohorské zastupitele čeká dnes mimořádné zasedání

Kutná Hora - Kutnohorské zastupitele dnes čeká mimořádné zasedání. Jedním z hlavních bodů jednání bude investiční úvěr, jehož přijetí na posledním řádném zasedání kutnohorští zastupitelé neschválili. Na něm přitom stojí veškeré budoucí investiční akce ve městě, které se v případě nepřijetí úvěru neuskuteční.

6.6.2017

Venkovní posilovny přibývají, cvičí se v Kutné Hoře i ve Zruči

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Venkovní posilovny se stávají hitem. Pomalu se rozšiřují do všech měst. Cvičební stroje jsou většinou používány pro svou nenáročnost a jednoduchost. Fitness hřiště tak navštěvují nejenom běžci, kteří se při své činnosti chtějí protáhnout, ale i děti a senioři.

5.6.2017

KRÁTCE: Elektromobily míří do Kutné Hory

Kutná Hora - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

5.6.2017

KRÁTCE: Nehoda zablokovala obchvat u Kutné Hory

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z okresu.

5.6.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 5. do 11. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

5.6.2017

Alkohol na dětských akcích? Minulost

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon neplatí ještě ani týden a stále se objevují nové a nové skutečnosti z něho vyplývající. Jednou z nich je kupříkladu ten fakt, že zákon zakazuje prodej alkoholu určených převážně pro děti, jako jsou oslavy dne dětí a podobně.

5.6.2017

Alergici trpí! Zle jim dělají květiny, prach i čokoláda

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Alergici mají nyní těžké období. Trápí je hlavně pyly rostlin a dřevin. Pylová sezóna začala již s jarem, a skončí až v říjnu. Kýchání a nateklé nosy tak budou citlivější lidé řešit ještě několik měsíců.

3.6.2017

Pohádkový les okolo zříceniny hradu Sion opět přilákal davy

Kutnohorsko - Pohádkový les v okolí zříceniny hradu Sion patří k hojně navštěvovaným akcím. I letos se jí zúčastnilo tisíce návštěvníků, přesně 2650, především dětí. K vidění zde byly scény ze známých pohádek a filmů, jako je například Princezna ze mlejna, Mrazík nebo scénka z oblíbené české komedie Slunce, seno, jahody.

3.6.2017

Pradědečkův traktor opět nabídl zajímavou podívanou

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V průběhu prvního červnového víkendu patřil areál čáslavské pobočky Národního zemědělského muzea oblíbené a hojně navštěvované akci Pradědečkův traktor.

3.6.2017

OBRAZEM: V Čáslavi odstraňovali včelí roj

Čáslav - K odstranění včelího roje byl v pátek odpoledne do Jeníkovské ulice pozván zkušený včelař.

3.6.2017

OBRAZEM: Hasiči soutěžili na Krchlebské věži

Krchleby - Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Kutná Hora společně s obcí Krchleby, Sborem dobrovolných hasičů Krchleby a Hasičským sportovním klubem Kutná Hora uspořádal na šestnáctý ročník závodu "Krchlebská věž".

3.6.2017

Každá závislost je nedostatkem lásky vůči sobě, říká terapeutka

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Jana Bolková je terapeutka a koučka, která se převážně věnuje rodinným konstelacím, pomáhá ale lide zbavit se i různých fóbií, bloků či závislostí.

3.6.2017

Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba dostala ocenění

Kutná Hora - Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba byla oceněna! Druhé místo Ceny redakce PROPAMÁTKY v soutěži MÁME VYBRÁNO převzaly v dominikánském klášteře v Praze zástupkyně pracovní skupiny sbírky Zvon pro Jakuba Malvína Krepsová, Soňa Telecká a Eva Hnátková.

2.6.2017

OBRAZEM: Studenti gymnázia vystavili židle

Kutná Hora - Ve čtvrtek 1. června proběhla na Gymnáziu Jiřího Ortena již desátá společná závěrečná výstava výtvarných prací druhých ročníků a sexty. Letošní téma se poněkud lišilo od témat minulých ročníků, byla jím totiž „Židle", a tak více než kresby a malby vznikala umělecká díla prostorová.

2.6.2017

KRÁTCE: Slavnosti nabídnou vyhlídkové lety

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu. Třeba pozvánku na vyhlídkové lety v rámci Rohozeckých slavností.

2.6.2017

Diskriminace, tak vnímají zákaz kouření majitelé barů

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon. Objevují se další „perličky", které majitelům hospod komplikují život. Jedním z nich je i Zbyněk Nowok, který provozuje restauraci Palma v Kutné Hoře. Stejně jako v dalších restauračních zařízeních v Kutné Hoře si už ani tady hosté nezapálí.

2.6.2017

Malínský nadjezd i silnice Na Náměti! Řidiče trápí uzavírky

Kutnohorsko - Léto na silnicích a objížďky. Evergreen každého roku. Ani letošní rok není výjimkou. Po celém regionu trápí řidiče hned několik uzavírek a dopravních omezení, které jejich cestu mnohdy výrazně prodlouží.

2.6.2017

OBRAZEM: Dětský den zavedl malé návštěvníky do pravěku

Kutná Hora - Dům dětí a mládeže Dominik pořádal ve čtvrtek 1. června od 15 hodin dětský den. Na malé návštěvníky čekaly pravěké hry a soutěže, keramická a výtvarná dílnička.

1.6.2017

Václav Moravec vzpomínal na kamaráda Minku a jeho rodinu. Zemřeli při holocaustu

Čáslav - V červnu si připomínáme výročí deportace Židů nejen z Čáslavi do Terezína. Na tyto smutné události a především na svého kamaráda zavzpomínal Václav Moravec z Čáslavi.

1.6.2017

Alternativa pro kuřáky: tabák, který se nespaluje

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon platí teprve pár hodin a kuřáci, ale také majitelé barů a hospod, už hledají nejrůznější kličky, jak ho obejít. Jednou z možností může být také horká novinka, kterou na trh uvede společnost Philip Morris. Deníku to potvrdilo oddělení pro vnější vztahy tabákové společnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení