VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

29.4.2017

Deštivé počasí kazí plány organizátorům čarodějnic

Kutnohorsko - Vytrvalý déšť dělá vrásky na čele organizátorům akcí k pálení čarodějnic. Kvůli několik dní neustávajícímu dešti museli už organizátoři v regionu některé akce zrušit.

29.4.2017

Učebna v přírodě na má za sebou rok existence, chtějí ji i další školy

Kutná Hora - Před rokem se začalo s realizací takzvané učebny v přírodě na Základní škole Jana Palacha v Kutné Hoře pod taktovkou spolku Pod Horami. Učebna tak má za sebou bez mála první rok své existence a podle všeho to vypadá, že více než úspěšný.

29.4.2017

Jiří Žaloudek: Je příjemné být součástí něčeho tak velkého, jako bylo právě natáčení filmu Masaryk

Čáslav /ROZHOVOR/ - Jiří Žaloudek, člen Městské policie Čáslav, se věnuje již delší dobu příležitostnému hraní ve filmech. Nedávno ho mohli lidé vidět například v seriálu České televize Svět pod hlavou nebo ve filmu Masaryk. V rozhovoru se podělil o své zážitky z natáčení.

28.4.2017

Šipší potřebuje nová světla, pomůže dotace

Kutná Hora - Sídliště Šipší dostane nové veřejné osvětlení. Technické služby Kutná Hora ve spolupráci s kutnohorskou radnicí požádaly o dotaci na revitalizaci sídlištních světel.

28.4.2017

Ulice Puškinská a Jana Palacha v Kutné Hoře budou jednosměrkami

Kutná Hora - Dlouho plánované zjednosměrnění Puškinské ulice v Kutné Hoře zná datum svého uskutečnění. Stane se tak po dokončení zónového čištění v pátek 12. května.

28.4.2017

Na zasedání zastupitelů chodí málo lidí, do konce nezůstanou

Nadávat v hospodě na poměry. Přesně to umí Češi nejlépe. Ale udělat něco, aby se situace zlepšila, to už je nad jejich síly. Především mentální. Dokládají to nejen počty voličů u uren, ale také množství veřejnosti, která navštěvuje jednání obecních a městských zastupitelstev.

28.4.2017

OBRAZEM: Příroda vykouzlila sněhové nadělení i na konci dubna

Kutnohorsko - Přírodo, přírodo, kam chodíš na ty nápady? Tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným. Ráno jsem nevěřila svým očím. Už né! Také těmito slovy okomentovali ranní nadělení obyvatelé výše položených částí Kutnohorska.

27.4.2017

FOTO: Čáslavská Diakonie uspořádala dobročinný bazar

Čáslav - Kvůli nepříznivému počasí se letos dobročinný bazar pořádaný čáslavskou Diakonií nekonal na zahradě na Komenského náměstí, ale v hale.

27.4.2017

Čáslav rozdělila dotace, hokejistům jde půl milionu

Čáslav - Dotace z programu sport pro jednotlivé spolky rozdělila v uplynulých čáslavská radnice. Schvalování dotací se ale neneslo v klidném duchu. Mezi zastupiteli došlo k ostřejšímu střetu názorů, který se týkal mimo jiné i oddílu juda.

27.4.2017

Na Kutnohorsku vzplanou čarodějnické ohně

Kutná Hora - Pálení čarodějnic neboli Filipojakubská noc, je označení pro noc z 30. dubna na 1. května, kdy se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Tato noc byla kdysi pokládána za magickou a lidé věřili, že se o ní čarodějnice slétají na čarodějnický sabat.

27.4.2017

Lidé na dovolené nechtějí jen ležet u moře, jezdí na výlety

Léto se blíží a na plánování dovolené je opravdu nejvyšší čas. Majitelé cestovních kanceláří dokonce říkají, že nejoptimálnější doba na získání výhodných letních pobytů již pominula.

26.4.2017

Povedené malby vytvářejí na hlavním vlakovém nádraží výtvarníci

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Výzdoba v podchodu na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře je opravdu povedená. Malby zde vytvářejí výtvarníci Lukáš Kladívko a Jakub Štark.

26.4.2017

Restaurace v Grandu se potýkala s velkými problémy. Nyní je v minusu přes 800 tisíc korun

Čáslav - Kontrolní výbor čáslavského zastupitelstva přiblížil výsledek hospodaření čtyř středisek společnosti Čáslavská servisní. Ta má nyní na starosti zimní stadion v Čáslavi, sál a restauraci v hotelu Grand a také kiosek na zimním stadionu. Výsledek hospodaření, zejména část, týkající se restaurace v Grandu, není ale pro město Čáslav ani zdaleka uspokojivý.

26.4.2017

Skončí odtahování aut na sídlištích v Kutné Hoře? Možná už brzy

Kutná Hora - Takzvané zónové čištění komunikací a veřejné zeleně, které se pravidelně uskutečňuje na kutnohorských sídlištích Hlouška a Šipší, není spojeno jen s následně pěkně uklizeným prostorem.

26.4.2017

Stanislav Lebeda: Chybí nám střelec zabiják

Kutná Hora - Další osobností okresního přeboru, kterou jsme vyzpovídali, je hráč, který celou svou fotbalovou kariéru zasvětil jedinému klubu, a to Kutné Hoře.

26.4.2017

KRÁTCE: Screamers vystoupí v Čáslavi, Diakonie pořádá dobročinný bazar

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

26.4.2017

Vypalování travnatých porostů zákon zakazuje

Kutnohorsko - Neopatrní zahrádkáři, majitelé luk i lesních pozemků s příchodem jarního počasí svojí nezodpovědností přidělávají práci profesionálním i dobrovolným hasičům nejen na Kutnohorsku.

25.4.2017

Zastupitelstvo v Čáslavi schválilo poskytnutí dotací v sociální oblasti

Čáslav - Poskytnutí dotací z programu Podpory sociálních služeb a zdravotnictví na rok 2017 bylo projednáno na čáslavském zastupitelstvu. Poskytnutí dotací se týkalo, stejně jako tomu bylo v minulých letech, celkem čtyř organizací.

25.4.2017

Veletrh pracovních příležitostí se bude konat v GASK

Kutná Hora - Sháníte práci nebo brigádu? Přijďte se podívat na nabídku pracovních příležitostí. Prezentace 60 významných zaměstnavatelů z regionů-

25.4.2017

Na městském úřadě bude pracovat více úředníků

Kutná Hora - Městský úřad Kutná Hora zvýší počet svých úředníků. Rada města už na svém posledním jednání navýšení počtu zaměstnanců odsouhlasila. S účinností od 1.července tak vznikne nová pracovní pozice na odboru správním – oddělení přestupků MěÚ Kutná Hora.

25.4.2017

Diabetici v Kutné Hoře besedovali s policií

Kutná Hora - Policistka se strážníkem poskytla diabetikům bezpočet cenných rad.

25.4.2017

Pokácené lípy leží stále v Jetelově ulici

Čáslav - Lipová alej v čáslavské Jetelově ulici byla vykácena téměř před dvěma měsíci. Kmeny lip jsou ale stále na místě.

25.4.2017

Radnice s ekologickými automobily příliš nepočítají

Ekologicky ano, ale možná někdy příště. Právě tak přistupují radnice z jihovýchodního cípu Středočeského kraje k pobídce Ministerstva životního prostředí na zakoupení automobilů na ekologicky čistý pohon.

24.4.2017

Profesoři, studenti i kolemjdoucí si připomněli oběti holocaustu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Připomínková akce Veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa se konala i před Městskou knihovnou Kutná Hora.

24.4.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 24. do 30. dubna naposledy rozloučí se svými blízkými.

24.4.2017

Rekonstrukce Dusíkova divadla v Čáslavi se blíží

Čáslav - Třetí etapa rekonstrukce budovy Dusíkova divadla v Čáslavi se blíží. Z loňského roku, kdy se čáslavské divadlo rekonstruovalo, chybí provést ještě statické zajištění budovy. „Poté dojde k výměně oken," uvedl starosta Čáslavi Jaromír Strnad. S okny to ale bude v Dusíkově divadle komplikovanější. Kvůli zachování historické hodnoty divadla se budou některá z oken repasovat. Další budou nahrazena replikami oken.

24.4.2017

OBRAZEM: Jaro ve školce oslavili sluníčkovým a kytičkovým dnem

V mateřské škole Benešova II v uplynulém týdnu uspořádali ve dvou třídách projektový sluníčkový a kytičkový den. Děti třídily barvy, kreslily kytičky, barvily, sázely a skládaly z částí.

24.4.2017

Malotřídní školy: více času pro žáka i nápor na učitele

Mnoho rodičů si pokládá otázku, zda je malotřídní škola v porovnání s klasickou základní školou schopna jejich děti dostatečně a kvalitně vzdělávat. Je na místě se nad otázkou zamyslet. Malá škola totiž nemusí nutně znamenat horší škola. Malotřídky mají i četné výhody a mnohdy i velice dlouhou tradici.

23.4.2017

Největší kutnohorský zvon Ludvík se na čas odmlčí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Svatobarborský zvon Ludvík rozezněli kutnohorští zvoníci v neděli 23. dubna v poledne na nějakou dobu naposledy. Největší ze tří svatobarborských zvonů, jejichž hlasy znějí nad údolím Vrchlice z věže bývalé jezuitské koleje, bude svěřen do péče odborníků.

23.4.2017

FOTO: Jarní svod psů se konal v Čáslavi

Čáslav - Psí štěkot se ozýval v areálu Agrone Trading U Pivovaru v Čáslavi, kde Okresní myslivecký spolek pořádal v sobotu 22. dubna jarní svod psů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies