VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

1.6.2017

Nekouří se! Obsluhy hosty upozorňují na nový zákon

Kutnohorsko - Venku je teplo. Hosté tak bez problému odchází na cigaretu ven. Zimního období se ale majitelé obávají.

31.5.2017

Na celostátním kole Helpíkova poháru zabodoval Michaela Suchá a Nela Pikuliaková

Žehušice /FOTOGALERIE/ - Helpíkův pohár je celorepubliková zdravotně - výchovná soutěž, která je tematicky určena žákům pátých tříd základních škol. Podstatou této soutěže je naučit děti základním úkonům první pomoci.

31.5.2017

Církvici trápí stále nedokončené víceúčelové hřiště

Církvice /FOTOGALERIE/ - Víceúčelové sportoviště v Církvici není stále hotovo. Obec bude letos, již počtvrté, žádat o dotaci na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, díky které by bylo možné dokončit třetí, závěrečnou etapu.

31.5.2017

Začalo mistrovství Evropy juniorů v lovu kaprů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mistrovství Evropy juniorů v lovu kaprů začalo včera slavnostním ceremoniálem v Kutné Hoře.

31.5.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 29. května do 4. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

31.5.2017

PROTIKUŘÁCKÝ ZÁKON: Budeme volat policii, říkají hostinští. Pokuty nechtějí

Kutnohorsko /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Protikuřácký zákon platí. Kouření cigaret v restauracích skončilo. Jak to vypadá o "nekuřáckých" dnech? Redaktoři Deníku vyrazili zjišťovat, co na to říkají hosté. Přinášíme vám reportáž z hospod a restaurací.

31.5.2017

Štafetový pohár zakončili v Čáslavi

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Až neočekávaně horké úterý 30. května přivítalo na lehkoatletickém stadionu v Čáslavi sedmnáct družstev mladých běžců ze základních škol snad všech koutů naší republiky.

31.5.2017

Protikuřácký zákon neztíží život zdaleka jen kuřákům

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Na úplný zákaz kouření a s ním související okolnosti najíždějí nikoliv pozvolna, ale okamžitě nejen hospodští a restauratéři, ale také samosprávy.

30.5.2017

KRÁTCE: Studenti chystají výstavu židlí, neziskovky pořádají společnou akci

Kutnohorsko - Přinášíme vám seznam krátkých zpráv z regionu.

30.5.2017

Na Kutnohorsku se názory lidí na protikuřácký zákon liší

Kutnohorsko - Uplynulý víkend byl posledním, kdy mohli lidé kouřit i uvnitř hospod. Protikuřácký zákon totiž vejde ve splatnost již ve středu 31. května.

30.5.2017

Projekt Pošta Partner je dobrá myšlenka, ale nedotažená do konce

Kutnohorsko - Česká pošta jedná arogantně. Přesně na tom se shodli minulý týden starostové Kutnohorska v rámci diskuze na téma zavádění Pošt Partner při setkání starostů obcí sdružených v MAS Lípa pro venkov. Na tom byl jako host přítomen i nyní jíž bývalý vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.

29.5.2017

Kutnohorský kulturista Vladimír Vacík uspěl na mistrovství

Kutná Hora/Čelákovice - Kulturista z Kutné Hory Vladimír Vacík se zúčastnil soutěže Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2017 v Čelákovicích nedaleko Prahy. Tvrdá příprava, která soutěži předcházela, přinesla své ovoce. Mladý sportovec získal třetí místo.

29.5.2017

V Kluckých Chvalovicích odhalili pamětní desku profesora Milana Zeleného

Klucké Chvalovice - Odhalení pamětní desky profesora Milana Zeleného se uskutečnilo v sobotu 27. května v 10 hodin. K odhalení došlo před jeho rodným domem v Kluckých Chvalovicích číslo popisné 67.

29.5.2017

Ve Vinařích zvolili nové zastupitele

Vinaře - Stejně jako v deseti dalších obcích v České republice se také v obci Vinaře konaly v uplynulém týdnu nové volby do obecního zastupitelstva. K volebním urnám ve Vinařích přišlo přes šedesát procent voličů, kteří zvolili sedm nových zastupitelů.

29.5.2017

OBRAZEM: Halu zaplnily mažoretky

Čáslav - Čáslavskou sportovní halu BIOS ve střední průmyslové škole zaplnily desítky skupin i jednotlivě soutěžících mažoretek, které se zde utkaly v nepostupové soutěži, nazvané Čáslavský pohár mažoretek.

29.5.2017

Vozy na elektřinu považují lidé spíše za výstřelek módy

Kutnohorsko - Automobily na elektřinu jsou mimo jiné kritizované pro svou vysokou cenu

28.5.2017

Neziskové organizace se představily na Sousedském jarmarku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Již čtvrtý ročník setkání neziskových organizací s názvem Sousedský jarmark uspořádal v sobotu v zahradách Jezuitské koleje spolek Denemark. Sešlo se více než 20 neziskovek, které pod širým nebem bez mráčku představily veřejnosti svou práci i třeba plány do budoucna.

28.5.2017

OBRAZEM: Výstava psů nabídla i program pro děti

Kačina - Již tradiční oblastní výstava psů všech plemen se konala v zámeckém parku na Kačině. S touto oblastní výstavou byly spojené i klubové výstavy klubu chovatelů německých krátkosrstých ohařů, anglických mastifů, brazilských fil, čau-čau, karelských medvědích psů a lajek. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 299 psů, kteří zastupovali 65 různých plemen psů.

28.5.2017

Historické centrum Kutné Hory provoněly speciality domácí i mezinárodní kuchyně

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Speciality od domácích pochoutek, přes vysloveně orientální jídla až po biodobroty mohli v sobotu prakticky po celý den ochutnat u celkem čtyř desítek stánků návštěvníci kutnohorského Gastrofestivalu. Ten se odehrál za nádherného, takřka letního počasí v samotném historickém centru města – u chrámu sv. Barbory a v okolí Jezuitské koleje. K ojedinělému gastronomickému zážitku s bohatým doprovodným programem pro dospělé i děti pozval příchozí pořádající Spolek pro obnovu vinařství na Kutnohorsku.

27.5.2017

OBRAZEM: Dvoutaktní motory na cestě ze Seče ztichly v centru Kutné Hory

Kutná Hora - Intenzivní sluneční paprsky v sobotu rozpálily kapoty vozidel s dvoutaktním motorem, která přibližně na tři hodiny zaparkovala na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Převládala značka Wartburg, ale k vidění byly také vozy Trabant a Barkas.

27.5.2017

Dotační politika je složitá, shodli se starostové

Kutnohorsko - Dotace a dotační politika. Jedno ze žhavých témat, o němž diskutovali starostové na setkání starostů měst a obcí sdružených v Místní akční skupině Lípa pro venkov. Jednání, které se uskutečnilo ve Zbraslavicích, se zúčastnil i exministr financí a předseda hnutí ANO 2011 Andrej Babiš.

27.5.2017

Účastníci Běhu naděje v Kácově podpořili boj proti rakovině

Kácov /FOTOGALERIE/ - Běh naděje, humanitární akce, kterou pořádá základní škola společně s městysem a Sokolem, se v pátek v Kácově konala již po třinácté. Dva předchozí ročníky zkazil déšť, ale letos se počasí opravdu vydařilo.

27.5.2017

Zelená srdce měst nabízejí nejen prostor k odpočinku

Kutnohorsko - Park by měl být oázou klidu a naprostým protipólem městského ruchu. Mělo by jít o místo, kde se setkávají lidé různých generací. Místo, kde se potkají sportovci, ale také kulturní nadšenci nebo maminky s dětmi.

26.5.2017

Kutná Hora má po čtvrt století znovu fotoklub

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Zatímco města v regionu, ať už mluvíme o Čáslavi či třeba Zruči nad Sázavou, mají své fotokluby s dlouholetou tradicí, Kutná Hora hrála v tomto ještě donedávna roli Popelky. Ne, že by nebylo na co navazovat, klubovou tradici založil již před II. světovou válkou Klub kutnohorských fotoamatérů, klubový život pokračoval, ať už v jakékoliv formě, i po válce, od roku 1955 až do začátku devadesátých let. Od té doby Kutná Hora na svůj fotoklub čekala. Dočkala se zhruba po čtvrt století.

26.5.2017

V Kutné Hoře se konalo krajské kolo soutěže Mladý záchranář

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Krajské kolo soutěže Mladých zdravotníků pro Středočeský kraj se konalo v areálu Hasičského záchranného sboru v Kutné Hoře v pátek 26. května.

26.5.2017

OBRAZEM: Děti navštívily zemědělskou školu

Čáslav - Náhodný návštěvník si mohl velmi jednoduše splést areál čáslavské střední zemědělské školy se zahradou mateřinky ve čtvrtek 25. května. Travnaté prostranství za školou v dopoledních hodinách patřilo právě malým předškoláčkům, pro které zde vedení školy spolu s jejími studenty připravilo zajímavou akci.

26.5.2017

Na barmanském kurzu namíchali i koktejl Molotov Comeback

Kutná Hora - Závěrečnou praktickou a písemnou zkouškou zakončil dnešní den tým patnácti studentů oboru kuchař-číšník při SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Celý týden se připravovali jak po stránce teoretické, tak praktické.

26.5.2017

Kina vzdorují multiplexům, nabízí filmy, pořady i opery

Kutnohorsko - Multiplexy versus městská kina. Neúprosný a většinou také značně nevyrovnaný boj, který pro nemálo malých kin skončil zavřením nebo omezením provozu.

25.5.2017

Profesionální hasiči změřili své síly v krajské soutěži Nejtvrdší hasič přežije

Kutnohorsko - Hned 45 profesionálních hasičů ze Středočeského kraje a dalších 23 profesionálních hasičů z jiných krajů se včera sjelo pod rozhlednou Bohdanka, aby změřili své síly v soutěži TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije). Jednalo se již o šestý ročník krajské soutěže o putovní pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

25.5.2017

Ráno po odvolání z funkce: exministr Babiš naštval hejtmanku na setkání starostů

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Pozván a ohlášen byl ještě jako ministr financí a vicepremiér, ovšem přijel už jen jako řadový poslanec a předseda hnutí ANO 2011. Hned první den „v civilu" zavítal Andrej Babiš do Zbraslavic na Kutnohorsku, na setkání starostů měst a obcí sdružených v Místní akční skupině Lípa pro venkov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení