VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

3.3.2017

Na sportovní hale v Kutné Hoře se znovu začne pracovat

Začalo se oteplovat a po zimě se tak znovu na svá místa vracejí dělníci a pokračují v rozdělaných stavbách.

3.3.2017

Neplatiči dluží městským radnicím desítky milionů

Každé město v regionu má své neplatiče a dlužníky. I Kutná Hora se s nimi opakovaně potýká. Mnohdy jsou dlužné částky tak vysoké, že po sečtení překonávají i desítky milionů korun. Města pak nastalou situaci řeší odpouštěním dluhů i vystěhováním.

2.3.2017

Parkování. Bolavé místo Kutné Hory

Parkování v centru Kutné Hory je bolavým místem už několikáté radnice. Nejenže zde obvykle není kde zaparkovat, když už se ale místo přece jen najde, řidiči zde mohou po zakoupení parkovacího lístku stát pouhou půl hodinu. Stejný lístek si musí opatřit i pro samotný průjezd městem.

2.3.2017

Uhlířskojanovická parketa roztančí Kooperativu už tento víkend

Uhlířské Janovice - Taneční soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích se po roce opět vrací na taneční parket do Uhlířských Janovic.

1.3.2017

O testy na arsen žádá 140 občanů Malína

Před začátkem opravy malínského nadjezdu, v jehož náspech se nachází zemina kontaminovaná arsenem, se mezi malínskými občany ve velkém skloňuje pojem biologický monitoring.

1.3.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko – Zarmoucení pozůstalí se 27. února až 5. března naposledy rozloučí se svými blízkými.

1.3.2017

Plavání bude povinné. Jsou bazény připravené?

Od nového školního roku by mohly začít platit povinné kurzy plavání na prvním stupni základních škol. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce tuto myšlenku podpořit přispíváním na dopravu a také podporou výstavby plaveckých bazénů tam, kde nejsou.

1.3.2017

Zelenkova vila může být centrem duševního zdraví

Zelenkova vila, která stojí na Masarykově ulici v Kutné Hoře, je stále opuštěná. Nyní to ale vypadá, že by konečně mohla najít smysluplné využití. V bývalých jeslích by mělo vzniknout Centrum duševního zdraví. Kutnohorská radnice ale musí nejprve vyřešit, jestli vila nadále zůstane v majetku města a zájemcům se bude pouze pronajímat, nebo ji prodá soukromému investorovi.

1.3.2017

V Čáslavi se konal veletrh regionálních potravin

Veletrh regionálních potravin se uskutečnil poprvé v čáslavském Grandu v úterý 28. února od 10 do 13 hodin.

28.2.2017

V Čáslavi vybudují nové parkoviště

Čáslav - Celkem 38 nových parkovacích míst vznikne brzy v Čáslavi. Nové parkoviště bude vystavěno na prostranství, které je na rohu ulic Havlenova a Žitenická. „Tento objekt jsme koupili již před osmi lety. Dostatek peněz na tuto akci máme ale až nyní," řekl starosta Čáslavi Jaromír Strnad. Kromě proměny vybraného prostranství se práce dotknou i stávajícího parkoviště před bytovými domy číslo popisné 1305 až 1308.

28.2.2017

Další okradená seniorka, policisté žádají o pomoc

Kutnohorsko – Kutnohorští policisté evidují další případ okradeného seniora. Došlo k němu 23. února, kdy falešná pracovnice „energetických závodů" okradla důvěřivou seniorku.

28.2.2017

Hledáme webeditora/ku pro Kutnohorský, Kolínský a Benešovský deník

Kutnohorsko - Láká vás zajímavá práce v internetovém zpravodajství? Máte dobrý přehled o dění ve vašem regionu, nedělá vám problémy čeština a rozumíte si s technikou? Nakladatelství Vltava Labe Media hledá šikovného webeditora či webeditorku pro Kutnohorský, Kolínský a Benešovský deník.

28.2.2017

Drť z chodníků dokáže zabetonovat kanalizaci

Počasí posledních dnů dává jasně najevo, že zima předává žezlo jaru. Z ulic tak pomalu mizí zimní posypový materiál.

28.2.2017

Měsíc čtenářů začíná už zítra, knihovny nabídnou bohatý program

Březen, měsíc čtenářů, začíná už zítra. Velmi bohatý program si připravila jak kutnohorská, tak čáslavská městská knihovna.

27.2.2017

Přednáška na zručském zámku přiblížila příběh šlechtičny Emmy

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Pohnutý osud manželky zámeckého pána a podnikatele Adolfa Schebka přiblížil Antonín Heřman v rámci své přednášky s názvem Neurozená šlechtična Emma. Za zájmu především dříve narozených posluchačů se uskutečnila ve Zruči nad Sázavou.

27.2.2017

Malínský most se uzavře 13. března v 11:30 hodin

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Oprava malínského mostu se odkládá na pondělí 13. března. „Most bude uzavřen v tento den přesně v 11.30 hodin," řekl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora. Hlavním důvodem je podle Ředitelství silnic a dálnic co největší vyhovění všem zúčastněným stranám.v

27.2.2017

Budově u Základní školy Jana Palacha hrozí v budoucnu demolice

Budova, která se nachází u Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře, chátrá. Město Kutná Hora má do budoucna s touto budovou další záměry. „Nejprve musíme na tomto místě vyřešit pozemkové problémy," řekl starosta Kutné Hory Martin Starý. Zhruba třetina pozemku totiž patří Státnímu statku Čáslav.

26.2.2017

Ve Zruči budou modernizovat veřejné osvětlení

Část veřejného osvětlení ve Zruči nad Sázavou projde zásadní proměnou. Začít by se mělo na jaře, hotovo by pak mělo být na konci prázdnin.

26.2.2017

Novinka! V Kutné Hoře umístí nádoby na oleje

Jedlé oleje v Kutné Hoře je doposud možné odevzdávat pouze ve sběrném dvoře v Zelenkově ulici. Od příštího měsíce se to ale změní. Tento krok je nutný.

25.2.2017

OBRAZEM: Na karnevale v Křeseticích tančili vojáci, jeptišky i dřevorubec

Karneval v Křeseticích se uskutečnil v sobotu večer. Do sokolovny dorazilo hned několik desítek masek. Tančili vojáci, jeptišky i dřevorubec.

25.2.2017

OBRAZEM: Děti si v Čáslavi užily karneval na ledě

Děti si v sobotu užívaly karneval na ledě. Na zimní stadion v Čáslavi dorazilo několik desítek masek, které plnily různé úkoly - například projet slalom s pinpongovým míčkem na lžíci.

25.2.2017

Stav budovy bývalé zvláštní školy je v havarijním stavu. Vyjde dotace?

Myšlenka na novou moderní knihovnu v budově bývalé zvláštní školy v Kutné Hoře Na Náměti stále žije.

25.2.2017

V zookoutku by mohla být také obří skluzavka

Zookoutek by měl v budoucnu vzniknout v blízkosti centra Kutné Hora. Architektonická studie nyní veřejnosti ukazuje, jak bude v budoucnu vypadat .

24.2.2017

Jízda za silného větru je velmi nebezpečná a obtížná

Vítr, který na horách dosáhl i síly orkánu, má vliv také na řidiče a jejich jízdu.

24.2.2017

Uzavření malínského mostu se posouvá na 13. března

Kutná Hora - Malínský most měl být uzavřen ve středu 1. března. Podle aktuálních informací ale dojde k uzavření mostu až v pondělí 13. března. "Tuto informaci potvrzuji," řekl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora.

24.2.2017

Vítr řádil také na Kutnohorsku

Vítr řádil nad ránem také na Kutnohorsku. Přestože kolem pátečního poledne hlásili středočeští hasiči situaci již jako klidnou, od rána měli plné ruce práce.

24.2.2017

Silnice jsou po zimě rozbité, oprav se dočkají už na jaře

Letošní zima napáchala na středočeských silnicích škody za stovky milionů korun. Ani Kolínsko v tomto není žádnou výjimkou. Kraj tak musí na náročné opravy využít i svoje vnitřní rezervy. Vedení hejtmanství už přislíbilo, že uvolní mimořádnou částku 120 milionů korun z přebytku hospodaření.

24.2.2017

Na Náměti v Kutné Hoře by měla vzniknout nová parkovací místa

Kutná Hora - Ulice na Náměti v Kutné Hoře připomíná už hezky dlouhou dobu spíše tankodrom a těm řidičům, kteří nepřizpůsobí rychlost jízdy, hrozí, že to jejich vůz takříkajíc odnese. Vedení kutnohorské radnice ale nyní přišlo s řešením, které by současně mohlo vyřešit i další bolavé místo: parkování v centru města.

AKTUALIZOVÁNO
23.2.2017

Kutná Hora navýší od března dopravu z Malína

/JÍZDNÍ ŘÁDY UVNITŘ/ Město Kutná Hora zveřejnilo ve čtvrtek jízdní řád. V něm se veřejnost dozví, jak budou od 1. března jezdit autobusy z Malína do Kutné Hory. „Od března přibyde nový spoj s číslem deset, ve kterém bude pro občany zajištěno každý den deset autobusů navíc," řekl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora.

23.2.2017

Mezi taxikáři v Kolíně vládne strach a nervozita

Kolín – Kolínem hýbe boj taxikářů. Hovoří se o vyhrožování, slovním napadání až fyzických útocích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies