VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kutnohorsko

3.7.2017

Policisté z policejní školy v Reims navštívili Kutnou Horu

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Vedoucí Územního odboru PČR Kutná Hora Blanka Matějů společně se svým zástupcem Radkem Zábrahou přivítala ve své policejní kanceláři zástupce z francouzské policejní školy Ecole Nationale de Police de Reims.

3.7.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 3. do 9. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

1.7.2017

Ratajský kopec znovu zdolávaly desítky historických vozidel

Rataje nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Dvoukolový závod jízdy veteránů do vrchu Rataják znovu přilákal desítky historických vozidel. V sedmém ročníku startovaly veterány všeho druhu, ať už osobní automobily, tak nákladní či vojenské, ale také motocyklů nebo třeba traktory.

30.6.2017

Cigaretu si vychutnají venku, zimy se ale bojí

Kolín - Uplynul první měsíc zákazu kouření. Zeptali jsme se provozovatelů hospod, ale také jejich návštěvníků, jak si na zákaz zvykají. Vadí lidem, že musí chodit kouřit ven? Nebo začali kouřit elektronické cigarety či vodní dýmky, které zakázané nejsou?

30.6.2017

Rekonstrukce Vlašského dvora bude. I bez úvěru

Kutná Hora - Rekonstrukce Vlašského dvora bude, i kdyby se financování spoluúčasti města nepodařilo prosadit ze stopadesátimilionového úvěru, na jehož přijetí se již kutnohorští zastupitelé shodli. Novinářům to na tiskové konferenci řekl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora.

30.6.2017

OBRAZEM: Svá vysvědčení převzali také studenti církevního gymnázia

Kutná Hora - Studenti Církevního gymnázia Kutná Hora převzali dnes svá vysvědčení přímo v kostele sv. Jakuba. Předávání předcházela ještě společná bohoslužba.

30.6.2017

OBRAZEM: Dětem začaly prázdniny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Poslední červnový den patřil na většině škol rozdávání vysvědčení. Nejinak tomu bylo také na Kutnohorsko, kde děti z rukou svých třídních učitelů převzaly svá vysvědčení a začaly jim prázdniny.

30.6.2017

Vysvědčení si převzali také žáci na Základní škole Kamenná stezka

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Vysvědčení předávali po celé České republice v pátek 30. června od 8 hodin. Na Základní škole Kamenná stezka v Kutné Hoře si převzali své vysvědčení prvňáčci z rukou třídní učitelky Yvetty Jeřábkové.

30.6.2017

Studenti z havarovaného autobusu dostali vysvědčení v noci pod širým nebem

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Netradiční předávání vysvědčení bylo k vidění v pátek 30. června kolem jedné hodiny ranní před budovou Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Jaký byl důvod tohoto neobvyklého aktu?

29.6.2017

OBRAZEM: Deváťáci ze Základní školy Jana Palacha se slavnostně rozloučili

Kutná Hora - Slavnostní rozloučení se žáky devátých tříd Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře se uskutečnilo v refektáři Galerie Středočeského kraje ve čtvrtek 29. června. Po slavnostním nástupu zvali jednotlivě své žáky třídní učitelé Nina Bilincová a Vladimír Vepřek.

29.6.2017

Fotbalový klub Čáslav dostal mimořádnou dotaci ve výši 1,5 milionu korun

Čáslav – Fotbalový klub Čáslav požádal Město Čáslav o mimořádnou dotaci ve výši 1,5 milionu korun. Důvodem je zadlužení, se kterým se FK Čáslav potýká. „Částka pomůže fotbalovému klubu se vypořádat se závazky, které zdědilo současné vedení po tom minulém," řekl Tomáš Hasík na čáslavském zastupitelstvu.

29.6.2017

Kutnohorsko potrápil silný déšť, hasiči odstraňovali spadlé strom

Kutnohorsko - Středočeský kraj zasáhl včera navečer velmi silný déšť. Hasičům se kvůli tomu zvýšil počet výjezdů na dvojnásobek. „Dlouhodobý průměr počtu výjezdů ve Středočeském kraji je stanovený na 35 za jeden den. Včerejší počet výjezdů se vyšplhal na 72," řekl ve čtvrtek ráno mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

29.6.2017

Skočte si na pískovnu nebo k jezu. V horku se svlažíte a užijete si přírodu

Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 

28.6.2017

OBRAZEM: Žáci představili veřejnosti odpočinkovou zónu

Kutná Hora - Program Extra třída, který podporuje finančními prostředky obecně prospěšná společnost EDUin, dotáhli do konce žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

28.6.2017

Díky dotaci pořídí do čáslavské nemocnice 41 nových přístrojů

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Město Čáslav zapůjčilo z rezervního fondu 12 milionů korun čáslavské nemocnici. Finanční prostředky jsou určeny na modernizaci zdravotnické techniky.

28.6.2017

Prostřednictvím projektu poznali studenti lépe město Čáslav i jeho široké okolí

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Studenti prvních až třetích ročníků Střední průmyslové školy a obchodní akademie v Čáslavi prezentovali dnes v aule školy své projektové dny, kterým se věnovali v průběhu měsíce června.

28.6.2017

OBRAZEM: Čáslav přivítala nové občánky

Čáslav - V uplynulém týdnu se v obřadní síni čáslavské radnice sešli rodiče se svými novorozenými dětmi, aby se zúčastnili tradiční akce vítání občánků, která je ve městě velmi oblíbená.

28.6.2017

S Fidget spinnerem si na Kutnohorsku hrají děti i dospělí

Kutnohorsko /ANKETA, GALERIE/ - Hračka proti stresu Fidget spinner zaplavila celý svět. Výjimkou není ani Kutnohorsko. S Fidget spinnerem si hrají nejen děti, ale i teenageři a dospělí.

28.6.2017

Cizinci, nebo už ne? Nový domov našli v naší zemi

Kutnohorsko /ANKETA/ - Odešli z rodné země a našli nový domov v Čechách. Někteří jen na čas, další na zbytek života. Co si myslí cizinci žijící dlouhodobě v naší zemi o ní samotné a o nás?

27.6.2017

KRÁTCE: Kapela Divokej Bill zahraje ve Zruči nad Sázavou

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

27.6.2017

Zastupitelé hledají řešení, jak zlegalizovat neplatnou smlouvu

Kutná Hora - Nebylo žádným tajemstvím, jaké závěry přinese zpráva kontrolního výboru o prověření veřejné zakázky na halu Klimeška, jež byla kutnohorským městským zastupitelům předložena ke schválení na jejich posledním předprázdninovém zasedání.

27.6.2017

Na Kutnohorsku je zájem hlavně o urnové hroby

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ROZHOVOR/ - Smrt někdy udeří znenadání, jindy přijde po dlouhém trápení a fakt, že jsme s jejím příchodem smířeni, nijak nezmenší bolest ze ztráty blízkého člověka.

26.6.2017

Experti hovořili o inovativním vzdělávání

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jak vypadá výuka na inovativních a alternativních základních školách? Nevyrůstají tyto děti ve specifické "sociální" bublině? Nejen na tyto otázky odpovídala trojice expertů na inovativní typ vzdělávání: Jan Sýkora (ředitel ZŠ v Hradci Králové), Jana Hrázská (zřizuje a vede nestátní MŠ a ZŠ) a Daniela Vodová (založila v Kutné Hoře sdruženou školu a školku Hůrka).

26.6.2017

Hledá se papoušek, pomůžete?

Kutná Hora - Hledá se papoušek ara ararauna. Jmenuje se Rico a ztratil se 19.6.2017. Jakékoli informace prosím volejte na tel. 603 43 71 03 paní Šubrtové.

26.6.2017

KRÁTCE: Kostnice nabídne noční prohlídky

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

26.6.2017

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. června do 2. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

26.6.2017

Na radnici to vře. Radní viní úředníka z podvodu

Kutná Hora - Veřejná zakázka na rekonstrukci České ulice v Kutné Hoře je zmanipulovaná. Alespoň to naznačil radní Radim Fedorovič na jednání městských zastupitelů. Šéfa Odboru investic Městského úřadu Kutná Hora Jiřího Janála tak de facto obvinil z manipulace s veřejnými zakázkami.

26.6.2017

Na dovolenu bez starostí? Odpojte sporák a pusťte alarm

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ANKETA, ROZHOVOR/ - Období letních dovolených je tu. Mnozí se vydají k moři i na další atraktivní místa, aby si zde odpočinuli od starostí. Odjezd na dovolenou ale vyžaduje i přípravy. Přichystat se lidé musí jak na cestu, tak i na to, že jejich obydlí zůstane pár dní prázdné.

25.6.2017

Čáslavská vlajka reprezentovala město na Faerských ostrovech

Čáslav/ Faerské ostrovy /FOTOGALERIE/ – Umíte si představit čáslavskou vlajku na Faerských ostrovech, vzdálených od České republiky 2500 kilometrů? Kde by se ale vzala na ostrovech v Atlantickém oceánu, severozápadě od Skotska, na polovině cesty mezi Islandem a Norskem? Tak na to nám odpověděl Čáslavák Honza Zámyslický.

24.6.2017

OBRAZEM: Děti si užily týden ve znamení indiánů

Bílé Podolí - Celý uplynulý týden byl ve školce v Bílém Podolí ve znamení příprav na Indiánský den. Děti vyráběly totem, čelenky, lapače snů, některé si i pomalovaly trička. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení