VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Anketa: Jak hodnotíte výsledek prvního kola prezidentských voleb?

Kutnohorsko – První kolo prezidentských voleb uplynulo a občany Kutnohorska čeká udílení hlasů postupujícím dvěma kandidátům v kole druhém.

15.1.2013
SDÍLEJ:

Prezidentské volby 11. a 12. ledna 2013 v Kutné HořeFoto: Deník/Irena Blahníková

Pro některé voliče byly výsledky překvapující, jiní je tak trochu očekávali – třeba na základě sledování politických debat a dalších indicií.

Svoji spokojenost s výsledky prvního kola voleb, zda se dal výsledek očekávat či nikoliv, a jaké byly třeba jejich subjektivní preference, popsaly v anketě vybrané osobnosti z Kutnohorska.

Ivo Šanc, starosta, Kutná Hora
„Výsledek prvního kola voleb mě potěšil, a to především úspěch Karla Schwarzenberga. To byl totiž můj kandidát. Jsem rád, že ve finále jsou takové výrazné osobnosti, které jsou politicky vyhraněné. Já budu dále podporovat Karla Schwarzenberga a těším se na druhé kolo voleb."Zastupitelstvo města 29.5. 2012

Marie Macková, Oblastní charita, Kutná Hora
„Výsledek prezidentských voleb hodnotím jako dobrý. Víceméně jsem ho očekávala, a to na základě debaty, která proběhla ve čtvrtek minulý týden. Vnímala jsem ohlasy z publika. Samozřejmě těch indikátorů, které tento výsledek naznačovaly, by se našlo více."

Zdeněk Sejček, ředitel Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Čáslav
„Popravdě, v příštím kole prezidentských voleb budu mít dilema (smích). Podle mě výsledek voleb dopadl dobře, lidé mají u obou kandidátů dostatek alternativ, už proto, že do druhého kola postoupili kandidáti zastupující pravici i levici. Výsledek celkově mě příliš nepřekvapil. Zpočátku jsem se obával daleko horšího výsledku."

Ondřej Havlovic, starosta, Zbraslavice
„Sledoval jsem před volbami média, kde jsem viděl, že Jan Fischer ztrácí pozici, a to mimo jiné i díky svému působení v KSČ. Takovýto výsledek voleb jsem čekal. Já jsem volil našeho stranického kandidáta Sobotku. Byl jsem trochu překvapen jeho propadem. Myslím ale, že vzhledem k politické situaci v České republice se to dalo očekávat. Zároveň, abych řekl pravdu, doufám, že se nyní pan Nečas, abych tak řekl, chytne za nos a vezme si z této situace ponaučení."

Květuše Mašínová, ředitelka diakonie, Čáslav
„Jak jsem spokojená s výsledkem voleb? Abych pravdu řekla, uměla bych si v prezidentské roli představit celou řádku zmiňovaných kandidátů. A to i včetně obou skvělých žen, kterými podle mě paní Roithová a paní Fischerová jsou. Mým favoritem mezi kandidáty byl však Karel Schwarzenberg, a proto si přeji, aby ve druhém kole voleb právě on zvítězil.

Tomáš Havlíček, krajský zastupitel (ODS), Kutná Hora
„Dalo se předpokládat, že takovýto vývoj bude. Trochu mě překvapilo, že Fischer nedostal více hlasů, ale to bylo ovlivněno i negativní kampaní, která byla proti němu vedena. Co se týká kandidáta ODS pana Sobotky, čekal jsem ten výsledek vyšší. Na druhou stranu je to celkem pochopitelné vzhledem k tomu, že neměl reálné šance na úspěch vzhledem k současné politické situaci. Voliči, kteří by mu hlas dali, tak se rozhodli pro jiného kandidáta, třeba Karla Schwarzenberga, kterého to výrazně posílilo. Myslím, že doplatil na složitou politickou situaci, že to nebylo až tak o osobnosti kandidáta.Tomáš Havlíček, místopředseda Výboru pro sociální věci a zastupitel Středočeského kraje

Jana Šorfová, ředitelka Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora
„Mně už dneska kvůli výsledkům voleb volalo asi pět lidí z místních deníků a všem dávám stejnou odpověď. Nejsem a nebyla jsem členkou žádné politické strany. Rozhodla jsem se raději pracovat v kulturní sféře, v umělecké instituci i proto, abych se nemusela k politické situaci vyjadřovat."

Jaromír Strnad, starosta, Čáslav
„Pro mě byl výsledek voleb napůl překvapením. Mám na mysli především postup a nebývalý úspěch Karla Schwarzenberga. Jinak s výsledkem voleb jsem spokojený. Jako příznivce sociálních demokratů jsem rád, že zvítězil Miloš Zeman. Jeho vítězství jsem očekával, už podle jeho preferencí a také na základě politických debat, které v průběhu minulého týdne probíhaly v médiích."

Autor: Blanka Olišarová

15.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice.

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes.
7

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes

KRIMI MIX: Odcizil motocykl, policisté po něm pátrají. Neviděli jste ho?

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Kutnohorska.

Děti si vyrobily v prázdninových dílničkách nátepníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Městská knihovna Kutná Hora včera uspořádala poslední prázdninové dílničky pro děti. Ty se tentokrát vyrobily mezi 9. a 16. hodinou nátepníky a náramky.

V Čáslavi došlo ke střetu osobního vozidla s vlakovou soupravou

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Ke střetu osobního vozidla značky Škoda Fabia s vlakovou soupravou došlo kolem 14. hodiny v Čáslavi na místní komunikaci ulice Za tratí, v místě nezabezpečeného železničního přejezdu ve středu 16. srpna.

Z triatlonu mi zůstal jen běh, usmíval se Vladimír Srb

Kutná Hora – Kutnohorský běžecký závod Dačického 12 vyhrál v sobotu Vladimír Srb z Jihlavy. V Kutné Hoře běžel poprvé a hned se mu podařilo vystoupat na nejvyšší stupínek v čase 43:26.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení